فوتبال ایران / شناسه خبر: 96313 / تاریخ انتشار : 1398/1/10 19:22
|
عدم اعتماد زیادی درباره داوری‌ها وجود دارد

برانکو: هنوز خیلی مانده تا قهرمانی!

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس بعد از کسب پیروزی در دربی می‌گوید: « ما از استقلال جدا شدیم اما هنوز خیلی خیلی مانده تا قهرمان شویم. حتی یک قدم هم به قهرمانی نزدیک نشدیم.»

برانکو: هنوز خیلی مانده تا قهرمانی!

پیروزی در دربی، شکست دادن شفر برای دومین بار و ادامه صدرنشینی با اختلاف قابل قبول 5 امتیاز، همه دلایلی است که برانکو ایوانکوویچ را بیش از هر زمان دیگری خوشحال می‌کند. او به سالن کنفرانس می‌آید تا از این شادی بگوید و برنامه‌هایی که برای ماندگاری این شادمانی دارد.

برانکو صحبت‌هایش در نشست خبری بعد از دربی را این‌طور شروع می‌کند: «خیلی خیلی از این برد خوشحال هستیم زیرا امتیاز این مسابقه بیش از 3 امتیاز ارزش دارد. برای ما و هواداران این بازی بسیار مهم بود و با توجه به جدول نیز این بازی حساسیت ویژه ای داشت. ما و استقلال در یک سطح بودیم اما حالا با این برد 5 امتیاز جلو افتادیم. به بازیکنانم برای جنگندگی و میل آنها تبریک می گویم و از هواداران تشکر می کنم که کل زمان مسابقه از ما حمایت کردند و اطمینان دارم که تا پایان فصل پشت ما خواهند بود تا ما امتیازات را جمع کنیم. دیروز در نشست خبری گفتم که ما دنبال کسب برد در همه مسابقات هستیم و البته این موضوع بسیار سخت است زیرا با پیکان یک بازی سخت داریم که نتیجه آن نامعلوم است. می خواهیم برابر پیکان مهر تایید بر این سه امتیاز بزنم. به بازیکنان و هواداران تبریک فراوان می گویم.»

اعتراض بازیکنان پرسپولیس به داوری بازی در جریان مسابقه موضوعی بود که انتقادهایی را در پی داشت و برانکو درباره آن‌ها می‌گوید: «بازیکنان بازیکن هستند و در یک وضعیت خاص و حساسی قرار دارند. آنها تحت فشار زیاد و با انگیزه فراوان هستند و طبیعی است که برابر هر بی عدالتی واکنش نشان می دهند. متاسفانه اینگونه است و عدم اعتماد زیادی برابر داوری ها وجود دارد.»

سرمربی پرسپولیس درباره عملکرد مهدی شیری در دربی و ناهماهنگی او با دیگر بازیکنان، تأکید می‌کند: «استقلال تیم بسیار خوبی دارد و طبیعی است که آنها نیز کیفیت کسب برد را دارند. آنها بازیکن خطرناکی مانند ایسما داشتند و شیری به زمان نیاز دارد که با تیم تطبیق پیدا کند. او در اولین دربی خود حضور داشت و همه می دانیم که حضور در این مسابقه تا چه اندازه مهم است. به هر حال همه این شرایط یک ترمزی برای بازیکن است و تنها برای شیری محسوب نمی شود و برای همه رخ می دهد.»

بعد از این برد خیلی‌ها از شانس بالای قهرمانی پرسپولیس می‌گویند. برانکو اما چنین اعتقادی ندارد: «از سوال شما تشکر می کنم. ما از استقلال جدا شدیم اما هنوز خیلی خیلی مانده تا قهرمان شویم. حتی یک قدم هم به قهرمانی نزدیک نشدیم. با تراکتور، سپاهان، پیکان و سایپا دیدار داریم و نمی توانم بگویم کدام مسابقه سخت تر از دیگری است. تا آخر جنگ زیاد و اتفاقات غافلگیر کننده خواهد بود. در نشست خبری قبل از بازی نیز گفتم که خیلی وقت بود که 3 تیم، بیش از 30 امتیاز نگرفته بودند زیرا در 10 سال اخیر 60 امتیاز برای قهرمانی کافی بود اما امسال باید بیشتر از 60 امتیاز کسب کنیم. اگر پیکان را نبریم، هیچ کاری نکردیم.»

برانکو در پایان صحبت های خود درباره تفاوت کیفیت دربی در دو نیمه و عملکرد دفاعی قرمزها در نیمه دوم، تأکید می‌کند: «دربی شرایط خاص خود را دارد و فلسفه کاری ما این است که بعد از گل اول، به دنبال گل دوم باشیم و بازی را نخواهیم بست. البته حریف هم اینجا مطرح است و روی سبک بازی ما تاثیر می گذارد. 15 دقیقه اول نیمه دوم، خیلی روی بازی کنترل داشتیم و چند موقعیت خطرناک خلق کردیم و نمی شود انتظار داشت که 90 دقیقه بازی در سطحی یکسان و زیبا باشد. قبلا هم گفتم که همه دربی ها زیبا و با کیفیت هستند و نتیجه آن مجهول است. عصبانی شدن و اتفاقات مجهول برای همه دربی ها در همه جای دنیا وجود دارد.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر