فوتبال ایران / شناسه خبر: 96309 / تاریخ انتشار : 1398/1/10 18:28
|

شفر پاسخ بدهد: ۹۰ دقیقه سانتر، برای کدام بازیکن؟

میانگین قدی مهاجمان استقلال آنقدر بالا نبود که آنها بتوانند از ارسال‌ها استفاده کنند و اثری ویژه روی سانترهای زکی‌پور و منتظری بگذارند.

امیر اسدی / استقلال در روزی که مالک زمین و توپ بود شکست تلخی را مقابل پرسپولیس تجربه کرد. شکست با حداقل اختلاف در روزی که تیم شفر فقط از یک تاکتیک استفاده کرد. 
حضور میلاد ذکی‌پور و‌ نفوذهای پرتعداد او از سمت چپ زمین البته که نتیجه‌ای نداشت. ذکی‌پور بارها تا نزدیکی‌های محوطه‌ی جریمه پرسپولیس پیش رفت اما ارسال‌های او یا بلند بود و یا کوتاه. نه توپ در اختیار مهاجمان قرار گرفت و نه توانست موقعیتی برای آنها فراهم کند.
در سمت راست هم پژمان منتظری در پیش‌روی‌های اندک خود باز هم ارسال از کناره‌ی سمت راست را در دستور کار قرار داد اما این برنامه‌ی استقلال هم سودی برای این تیم نداشت. منتظری در دفاع روز موفقی را سپری کرد اما در نفوذها تاثیرگذار نبود و نشانه‌هایی از یک دفاع راست کلاسیک را نداشت. او‌ نه مانند وریا غفوری در هجوم موفق بود و نه ارسال‌های گاه و بی‌گاهش کارساز  شد.
وینفرد شفر در خط حمله از مثلث ایسما، منشا و اسماعیلی استفاده کرد. آیاندا پاتوسی هم به عنوان یک‌ هافبک نفوذی از این مهاجمان حمایت می‌کرد و سعی داشت آنها را در موقعیت گل قرار بدهد اما انگار نه روز، روز او بود و نه برنامه‌های شفر که ارسال از کناره‌ها بود این اجازه را به هافبک آفریقایی استقلال می‌داد.
میانگین قدی مهاجمان استقلال آنقدر بالا نبود که آنها بتوانند از ارسال‌ها استفاده کنند و اثری ویژه روی سانترهای زکی‌پور و منتظری بگذارند. منشا، ایسما و حتی پاتوسی و اسماعیلی و محسن کریمی، هیچ‌یک موفق نشدند شجاع خلیل‌زاده و جلال حسینی را در نبردهای هوایی شکست بدهند. اصرار شفر برای ادامه‌ی اجرای این برنامه هم در نوع خود عجیب بود. اصراری که حاصلی نداشت و استقلال در روزی که می‌توانست با کسب پیروزی به صدر جدول برسد شکست خورد تا روز تلخی برای این تیم و هوادارانش رقم بخورد.
captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر