فوتبال ایران / شناسه خبر: 96306 / تاریخ انتشار : 1398/1/10 15:45
|

گزارش زنده: پرسپولیس یک - استقلال صفر / چیپ در دربی، عجبا!

شهرآورد استقلال و پرسپولیس در میان استقبال پرشور و بی نظیر هواداران دو تیم آغاز شد. دیداری که در تعیین سرنوشت قهرمانی لیگ هجدهم بسیار مهم و حیاتی است.

شنبه،1398/1/10، هفته بیست وسوم هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه آزادی،ساعت:16:00، تماشاگر90هزارنفر

پرسپولیس: یک

گل: احمدنورالهی(22)

استقلال:

داور: اشکان خورشیدی

کمک ها:رضا سخندان،علی میرزابیگی

اخطار:میلادزکی پور، علی کریمی(استقلال)، شجاع خلیل زاده، مهدی ترابی(پرسپولیس)

اخراج:

بازیکن برتر:احمدنورالهی(پرسپولیس)

پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی نیا،احمد نورالهی، سروش رفیعی(1+90محسن ربیع خواه)، مهدی ترابی(86بشاررسن)، علی علیپور، ماریو بودیمیر(78سیامک نعمتی)

سرمربی: برانکوایوانکوویچ

استقلال:مهدی رحمتی، آرمین سهرابیان، روزبه چشمی، پژمان منتظری، میلاد زکی پور، علی کریمی، فرشید باقری(69داریوش شجاعیان)، فرشید اسماعیلی(65محسن کریمی)، آیاندا پاتوسی، اسماعیل گونسالوس،گادوین منشا(78مرتضی تبریزی)

سرمربی: وینفردشفر

*پیش از شروع بازی تماشاگران حاضردرورزشگاه برای درگذشتگان سیل اخیر در استان های گلستان،فارس و برخی استان ها فاتحه خواندند و یاد آن عزیزان را گرامی داشتند. به همین دلیل پیش از آغاز بازی یک دقیقه سکوت اعلام شد که تماشاگران نیز ایستاده به یاد درگذشتگان سکوت کردند.

 

*گوینده ورزشگاه با اعلام رسمی حضور پیرلوئیجی کولینا داور ایتالیایی از تماشاگران خواست با تشویق های خود به این داور سرشناس خوش آمد بگویند.

*به حکم قرعه بازیکنان استقلال در ضلع شمالی ورزشگاه و جایی که بیشتر متعلق به پرسپولیسی ها است مستقرشدند و پرسپولیسی ها نیز در ضلع جنوبی.

دقیقه3:اولین خطای بازی را علی کریمی روی علی علیپور مرتکب شد تا موقعیت نصفه و نیمه ای نصیب سرخ ها شود. پرسپولیسی ها نتوانستند از این موقعیت بهره کافی ببرند.

دقیقه5:پاتوسی اولین ضربه کرنر را روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد که منشاء با یک ضربه چکشی دروازه پرسپولیس را هدف قرار داد اما ضربه سر این بازیکن برای بیرانوند زحمت آن چنانی ایجاد نکرد.

*حرکات تکنیکی پاتوسی، گونسالوس و منشاء استقلال را به تیمی هجومی تر در این دقایق بدل کرده است.

---

دقیقه9:خطای سروش رفیعی روی فرشید اسماعیلی به اعتقاد تماشاگران استقلال کارت زرد داشت اما خورشیدی با اغماض از این صحنه گذشت.

دقیقه10:درحالی که استقلال برتری محسوسی در این دقایق دارد اما شفر با چهره ای برافروخته به نیمکت تیمش اعتراض و با دستیارانش صحبت می کند.

دقیقه11:گونسالوس پشت هجده قدم پرسپولیس صاحب موقعیت نسبتا خوبی شد اما ضربه پای راست او با فاصله زیاد راهی اوت شد.

دقیقه13:حمله نصفه و نیمه پرپسولیس با محوریت نورالهی و ترابی و درنهایت علیپور تا حدودی توازن را میان دو تیم برقرارکرد اما ناهماهنگی در این لحظه نیز در خط حمله سرخ ها مشهود بود.

دقیقه16:خطای دوباره رفیعی روی زکی پور موقعیت مناسب دیگری را نصیب استقلال کرد و در چند رفت و برگشت توپ درموقعیتی ایده ال به منتظری رسید اما ضربه نهایی این بازیکن آن نرم بود که بیرانوند به راحتی توپ را مال خود کرد.

دقیقه18:همکاری گونسالوس و زکی پور یک ضربه کرنر را نصیب استقلال کرد که این ارسال را بیرانوند با مشت راهی کرنر کرد.

دقیقه19: پاتوسی مجددا کرنر به دست آمده را ارسال کرد و باقری درحالی که موقعیتی عالی را پیش روی خود می دید نتوانست از این فرصت هم بهره بگیرد.

دقیقه21:ارسال ترابی از یک ضربه کاشته از سوی مدافعان استقلال راهی کرنر شد تا سرخ ها به اولین ضربه کرنر خود برسند.

دقیقه22:ارسال کرنر از سوی ترابی در فضایی ایده ال به احمدنورالهی رسید و این بازیکن با ضربه سرمحکم دروازه استقلال را گشود تا برخلاف جریان بازی این آبی ها باشندکه دروازه پرسپولیس را بازی می کنند. مهدی رحمتی در این ارسال هیچ واکنشی از خود نشان نداد.

---

دقیقه27:پرسپولیس طی یک ضد حمله تا آستانه به ثمررساندن گل دوم هم پیش رفت اما عجله مهاجمان این تیم باعث شد تا رحمتی توپ را بگیرد.

دقیقه31:نادری به قلب مدافعان استقلال زد و درحالی که می رفت دروازه رحمتی را با خطری جدی مواجه کند از سوی مدافعان استقلال به زیرکی سرنگون شد. تماشاگران پرسپولیس اعتقاد به پنالتی داشتند اما خورشیدی چنین نظری نداشت.

---

دقیقه32:حمله دوباره پرسپولیس این تیم را تا آستانه گلزنی دوباره پیش برداما مدافعان استقلال با هوشیاری مانع از رسیدن توپ به مهاجم هدف سرخ ها شدند.

دقیقه36:خطای باقری روی ترابی به زعم هواداران پرسپولیس کارت زرد داشت اما داور با مدیریت از کنار این صحنههم گذشت.

دقیقه36:شوت نورالهی رحمتی را به زحمت انداخت اما این موقعیتی هم برای سرخ ها بی ثمر بود.

دقیقه37:استقلال بازهم صاحب ضربه کرنر شد که پاتوسی این موقعیت را با ارسال بی دقت خود از دست داد.

دقیقه39:اشتباه سید جلال استقلال را در یک موقعیت طلایی قرار داد اما منشاء با خودخواهی این موقعیت را از دست داد و توپ را به فضای بالای دروازه فرستاد.

دقیقه41:داریوش شجاعیان به نشانه اعتراض از روی نیمکت استقلال بلند شد و با دست به سمت کامیابی نیا اشاره کرد که این ماجرای دقایقی بازی را به حاشیه کشاند. مشخص نبود چرا شجاعیان به کامیابی نیا اعتراض می کند و چه حرفی در آن لحظه شنیده بود.

دقیقه43:اشکان خورشیدی خطای کامیابی نیا روی اسماعیلی را خطای پنالتی اعلام کرد که این تصمیم ابتدا با اعتراض شدید پرسپولیسی ها مواجه شد و بعد از آن بازیکنان استقلال به نشانه اعتراض وارد صحنه شدند که این موضوع دقایقی بازی را به جنجال کشید. درنهایت خورشیدی با دادن کارت زرد به خلیل زاده به این غائله فیصله داد و ضربه پنالتی را هم برنگرداند.

---

دقیقه45:فرشید اسماعیلی پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و قصد داشت با ضربه چیپ دروازه بیرانوند را باز کند که توپ از بالای دروازه به اوت رفت تا آه از نهاد هواداران استقلال بلند شود و از آن سو پرسپولیسی ها فریاد خوشحالی سردهند. درنهایت بازی با همان تک گل پرسپولیس درنیمه اول به پایان رسید.

*بین دو نیمه مربی استقلال با داریوش شجاعیان ومرتضی تبریزی گرم کرد تا تعویض های استقلال در نیمه دوم مشخص شود.

دقیقه46:نیمه دوم درشرایطی شروع شد که دو تیم هیچ تغییری در ترکیب خود نداشتند.

---

دقیقه47:استقلال درهمان دقایق آغازین صاحب ضربه کرنر شد که بازهم پاتوسی توپ را ارسال کرد که این موقعیت هم برای استقلال بی ثمربود.

دقیقه50:ارسال کرنر ترابی آن قدر بلند بود که هیچ بازیکنی ازاین تیم نتوانست ضربه ای به توپ وارد کرد.

---

دقیقه57:خطای ترابی روی اسماعیلی باعث شدتا خورشیدی یک ضربه کاشته چسبیده به پشت هجده قدم پرسپولیس برای استقلال اعلام کند.

دقیقه59:ضربه کاشته را پاتوسی زد که توپ با برخورد به بدن مدافعان پرسپولیس راهی کرنر شدوازضربه کرنر هم استقلالی ها بهره ای نبردند.

دقیقه60:خطای کریمی روی رفیعی هم با اخطارخورشیدی همراه بود تا استقلالی ها از کارت زردنیمه دوم بی نصیب نباشند.

---

دقیقه65:محسن کریمی به جای فرشیداسماعیلی وارد زمین شد تا استقلال حالت هجومی خودرا حفظ کند.

دقیقه67:استقلال باز هم صاحب ضربه کرنر شد اما نتوانست از این موقعیت هم بهره ببرد تا کرنرهای پی درپی آبی ها تا این دقیقه به نتیجه ای نرسد.

دقیقه69:شفرتصمیم گرفت فرشید باقری را هم از زمین بیرون ببرد و به جایش از داریوش شجاعیان که برای ورود ب زمین بی تابی می کرد استفاده کند.

دقیقه72:کرنر دیگری که نصیب استقلال شده بود را باز هم پاتوسی ارسال کرد که بیرانوند با جای گیری مناسب این ارسال را دفع کرد.

دقیقه78:ابتدا بودیمیرجایش را به نعمتی داد و بعد از آن هم تبریزی به جای منشاء وارد زمین شد. دو تعویض هم زمان که درجهت تفکرات مربیان دو تیم انجام شد.

---

دقیقه80:مصدومیت سروش رفیعی درحالی که ثانیه هایی با بی اعتنایی بازیکنان استقلال همراه بود سرانجام با فیرپلی زکی پور مواجه شدتا پزشکان بتوانند برای مداوای این بازیکن وارد زمین شوند اما بازی جوانمردانه زکی پوربه مذاق چشمی خوش نیامدو این بازیکن به شدت به هم تیمی اش اعتراض کرد.

دقیقه90:استقلال باز هم طی یک حمله صاحب ضربه کرنر شد و بازهم پاتوسی پشت توپ قرارگرفت که این موقعیت هم ازدست رفت تا پرسپولیس یک ضد حمله خطرناک را سروشکل دهدهرچندکه این موقعیت بابی دقتی نعمتی از دست رفت تا استقلال از بازشدن دوباره دروازه اش مصون بماند.

دقیقه90:داور 4دقیقه وقت تلف شده اعلام کرد.

دقیقه1+90:سروش رفیعی از بازی بیرون رفت تا محسن ربیع خواه که بازیکن تخریبی تری است برای پرسپولیس بازی کند.

دقیقه4+90: درنهایت دربی89با شکست استقلال تمام شدتا هواداران استقلال علیه رحمتی شعارسردهند واز اوبخواهند استقلال را ترک کند. فارغ از این حاشیه ها و واکنش ها که طبیعی هم به نظر می رسید اما استقلال شکست تلخی را تجربه کرد تا از دایره مدعیان قهرمانی فاصله بگیرد. استقلال بااین باخت با دیگر ثابت کرد که در این فصل عمیقا با بازی در بازی های بزرگ مشکل دارند و فاقد برنامه و استراتژی کافی است.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر