ورزش ایران / شناسه خبر: 96247 / تاریخ انتشار : 1398/1/5 02:47
|

حکم رئیس اخراجی بوکس برای ایران / نصیری نژاد چگونه عضو کمیته لیگ فدراسیون جهانی شد؟

فدراسیون جهانی بوکس مدتی است که دچار حواشی زیادی شده و حالا این حواشی منجر به برکنار رئیس فدراسیون جهانی شد. آن هم در شرایطی که در روزهای پایانی یک حکم به نام ایران صادر کرد.

محمدرضا نصیری نژاد در حالی به عنوان عضو کمیته لیگ فدراسیون جهانی بوکس منصوب شد که رئیس فدراسیون جهانی بوکس دو روز پیش از سمت خود استعفا داد.

در متن حکم نصیری نژاد که به امضای رئیس مستعفی فدراسیون جهانی بوکس صادر شده، آمده است: «با توجه به تجربه جنابعالی در عرصه بین المللی ورزش، شما را به عنوان عضو کمیسیون WSB معرفی می‌کنم. مطمئن هستم تجربیات جنابعالی می‌تواند کمک‌های زیادی به این کمیسیون بکند.»

غفور رحیم اف ریاست مستعفی فدراسیون جهانی بوکس در دوره گذشته که ریاست کنفدراسیون بوکس آسیا را برعهده داشت، محمدرضا نصیری نژاد را به عضویت در هیأت رئیسه کنفدراسیون آسیا منصوب کرده بود او را به عضویت یکی از مهمترین کمیسیون‌های فدراسیون جهانی بوکس AIBA معرفی کرده است.

این در حالی است که خود غفور رحیم اف با فشار کمیته بین المللی المپیک از ریاست فدراسوین جهانی برکنار شده است.

عضویت در هیأت رئیسه اتحادیه جودو آسیا بین سالهای ۲۰۱۱- ۲۰۱۵، عضویت در هیأت رئیسه فدراسیون جهانی کوراش و رئیس کمیته فنی فدراسیون جهانی کوراش از سال ۲۰۱۰ تاکنون را می‌توان مهمترین فعالیت‌های نصیری نژاد دانست.

حالا چرا خبر انتخاب نصیرنژاد یک روز بعد از برکناری رحیم اف منتشر شده نا مشخص است.

او به عنوان رئیس انجمن کوراش جمهوری اسلامی ایران بوده و به عنوان مسول فنی بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ و هانگژو ۲۰۲۲ در رشته کوراش و همکاری با اتحادیه جوجیتسو آسیا و مسول فنی مسابقات هنرهای رزمی جهان را نیز برعهده دارد.

captcha
تازه ها
بیشتر