ورزش جهان / شناسه خبر: 96232 / تاریخ انتشار : 1398/1/2 15:57
|
بعد از ادعای متخصص ژنتیک

دوقلوی مسی ساخته می‌شود؟

یک دانشمند ژنتیک ادعا کرد که با استفاده از رو‌ش‌های علمی فعلی، می توان در آینده لیونل مسی را شبیه‌سازی کرد.

یک دانشمند ژنتیک ادعا کرد که با استفاده از رو‌ش‌های علمی فعلی، می توان در آینده لیونل مسی را شبیه‌سازی کرد. مسی که تمام دوران حرفه‌ای‌اش را در بارسلونا سپری کرد، در 674 بازی برای این تیم، 591 گل به ثمر رساند و در یک دهه گذشته، یکی از دو سوپراستار دنیای فوتبال است.

اما او در 31 سالگی، در سال‌های پایانی دوران حرفه ای‌اش قرار دارد و اکنون این سوال در ذهن بسیاری وجود دارد که باید چند سال دیگر سپری شود که دنیای فوتبال بازیکنی مانند مسی به خود ببیند. در چنین شرایطی، آرکادی ناوارو، متخصص ژنتیک و رئیس مرکز ژنوم-فنوم اروپا، ادعا کرد که ساختن نسخه دیگری از مسی امکان پذیر است.

او به شبکه رادیویی کادنا سر گفت: بله، می‌توان با روش های فعلی، مسی را شبیه سازی کرد. نسخه جدید از لحاظ ظاهری خیلی شبیه به مسی خواهد بود؛ انگار که دو قلوی او باشد.

مثل اینکه دو دوقلو با هم به دنیا آمده باشند و ما یکی را برای 30-20 سال منجمد کرده باشیم. این نسخه جدید ویژگی هایی مانند مسی دارد اما ژنتیک تنها یک عامل است. سایر موارد آموزش و محیط است. مسی فقط به خاطر ژنتیکش، مسی نشده، بلکه به خاطر همه چیزهایی است که در طول زندگی آن را پشت سر گذاشته، آموزش، دوران حضورش در لاماسیا و جوری که با او رفتار شده است. ژنتیک تنها می تواند پتانسیل یک کار را ایجاد کند، بقیه‌اش به ما بستگی دارد که آن کار را تکمیل کنیم.

مسی در رقابت های این فصل تاکنون 39 گل برای بارسا به ثمر رساند و در صورتی که بتواند قهرمان لالیگا شود، دهمین قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها را جشن خواهد گرفت.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر