فوتبال ایران / شناسه خبر: 96198 / تاریخ انتشار : 1397/12/27 15:04
|
کمک ۲۵۰ میلیارد تومانی اخلال‌گر اقتصادی به ۴ فدراسیون

خبر آخر سال ۹۷: کمک دو و نیم میلیون دلاری هدایتی به فدراسیون فوتبال

حسین هدایتی، اخلال گر بزرگ اقتصادی در ادامه دادرسی به پرونده قطور مالی‌اش از پرداخت دو و نیم میلیون دلار به فدراسیون فوتبال حرف زده.

حسین هدایتی، اخلال‌گر اقتصادی که سابقه فعالیت در حوزه ورزش را هم دارد در ادامه ارائه آخرین دفاعیات خود در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی این جملات را به زبان آورده است (به نقل از تسنیم):« 65 میلیارد و 500 میلیون تومان به سه نفر دادم که اسناد آنها را به دادگاه ارائه کرده‌ام و ضابطان قول داده‌اند آنها را وصول کنند؛ 13 میلیارد و 650 میلیون تومان هم به آقای یقینی بابت خرید شرکتها داده‌ام و فکر می‌کردم این شرکتها درست هستند اما بعدا فهمیدم که اسناد آنها صوری هستند و یقینی باید جواب دهد چرا شرکتهای صوری و قلابی به ما معرفی کرده است که امروز گرفتار شویم. خودمان می‌توانستیم شرکت ثبت کنیم و گرفتار این مشکلات نشویم. 18 میلیارد تومان هم از بابت 10 درصد سپرده بانکی پرداخت کرده‌ام و 50 میلیارد تومان ضمانت‌نامه از بانک گردشگری گرفتیم که آن را به کارخانه نورد اهواز بردیم و حدود 4 الی 5 سال از این موضوع می گذرد و هنوز شرکت نورد اهواز با ما تسویه نکرده است. قرار بود شرکت نورد اهواز برای ما 34 تا ورق اسنپ بسازد که این کار را نکرده است و بنده برای اینکه به بانک گردشگری بدهکار نباشم 43 میلیارد پرداخت کردم و امروز قیمت 34 اسنپ 177 میلیارد تومان است. 47 میلیارد تومان هم از بانک صندوق ذخیره فرهنگیان در زمان تصدی آقای ضیایی وام گرفتیم که با این پول از عراق نفت خریداری کردیم و به پتروشیمی‌ها دادیم. چون آقای غندالی و ضیائی با هم دعوا داشتند این حساب را هم تسویه کردیم. آقای «ع. الف» و «م.ه» از صندوق ذخیره فرهنگیان وام گرفته اند و تسویه نکرده‌اند. آقای ورزشکاری هم که دوست بنده است و بارها به خاطر قهرمانی از من تشکر کرده از صندوق ذخیره فرهنگیان وام گرفته و هنوز تسویه نکرده است.» البته در ادامه جلسه دادرسی رسول قهرمان نماینده دادستان ادعای هدایتی را تکذیب کرد و گفت:« این فرد وام خود را تسویه کرده است.»

هدایتی در ادامه حرف‌هایش (به نقل از تسنیم) چنین گفت: «بنده برای خرید یک شرکت از سازمان خصوصی‌سازی در مناقصه شرکت کردم و بابت آن 300 میلیارد تومان پرداخت کردم و این شرکت 795 میلیارد تومان بدهی انباشته داشت که بعد از چهار سال بدهی آن را به چهارصد میلیارد رساندیم. در حال حاضر از آقای پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی و آقای مهریزی شکایت کرده‌ایم زیرا آنها به ما گفته بودند این شرکت 1200 کارگر دارد که نداشت. در بخش ورزش از سال 82 تا 94 هزینه کردم که در کیفرخواست آمده است. گفته شده 30 میلیارد تومان به ورزش داده‌ام که اشتباه است بلکه 250 میلیارد تومان به 14 فدراسیون ورزشی برای توسعه ورزش کمک کرده‌ام.» هدایتی درباره چرایی کمک به ورزش نیز این توضیحات را داده است: «وزیر وقت ورزش و رییس کمیته المپیک من را دعوت می‌کردند و کمک می خواستند و من هم کمک می‌کردم و به آن افتخار می‌کنم. 13 هزار زندانی را آزاد کرده ام که اسناد آن هم موجود است، حال به من اخلالگر نظام اقتصادی می‌گویند.» اما بخش دیگر از حرف‌های هدایتی به موضوع پرداخت مبلغ 2 و نیم میلیارد دلاری به مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال بوده. هدایتی دراین‌باره (به نقل از تسنیم) گفته: «آقای تاج از بنده 2.5 میلیون دلار پول گرفته است که آن را هم تأیید کرد. چند بار به تاج گفتم از سپاه و دادستانی مجوز بگیر که از من پول می‌گیری اما او گفت اسم سه نفر را برای دریافت پول معرفی کرده‌ام که آنها گفته‌اند فقط از حسین هدایتی پول بگیر.»

روزنامه ایران ورزشی در آخرین شماره سال ۹۷ متن دادگاه حسین هدایتی را به نقل از خبرگزاری تسنیم (که در سایر خبرگزاری‌ها نیز منتشر شده) بازنشر داده و از تیتر دو و نیم میلیون دلار هدایتی در جیب تاج استفاده کرده. در این زمینه این توضیح لازم است که منظور تنظیم‌کننده‌ی خبر بی‌شک جایگاه حقوقی مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال بوده و آن تیتر هرگز پرداخت شخصی به مهدی تاج را در نظر نداشته.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال دراین‌باره گفته: من مصاحبه آقای هدایتی را خواندم. او اگر نامی از فردی جهت پرداخت رقمی به صورت شخصی آورده بود قطعاً مراتب پیگیری حقوقی و قضائی فدراسیون اعمال می‌شد. در غیر این صورت توضیحاتی جهت روشن سازی افکار عمومی لازم است. در این مسیر، دو بار از سوی آقای هدایتی در زمان حضور آقای کفاشیان و فدراسیون فعلی در کنار ۱۴ فدراسیون دیگر به تیم ملی فوتبال جهت پاداش و بخشی از قرارداد آدیداس کمک صورت گرفته است. البته بهره برداری تبلیغی هم در این باره از سوی شرکت مربوطه انجام گرفته است. بنده و هیچ یک از اعضای فدراسیون چای شخصی آقای هدایتی را هم نخورده‌ایم و اینکه گفته می‌شود مبلغی در این‌باره به صورت شخصی پرداخت شده، کذب محض و عاری از واقعیت است. 

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر