فوتبال ایران / شناسه خبر: 96109 / تاریخ انتشار : 1397/12/26 16:38
|

اکبر  منتشلو / در یک سال گذشته تیم ملی فوتبال کشورمان در دو رویداد بسیار بزرگ حضور داشت و البته باید اذعان کرد که موفقیتی برای تیم ملی فوتبال کشورمان حاصل نشد. قبل از حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابت های جام جهانی فوتبال، فضاسازی به گونه ای بود که انتظارات بیش از حد بالا رفته بود و برخی صحبت ها این انتظارات را به اوج خود رساند، که البته با احترام به برخی نظرات، هیچ گاه این انتظارات برآورده نشد و حتی می توان مدعی شدکه برخی از بازیکنان درحد و اندازه خودشان در این رقابت ها ظاهر نشدند. این عرصه برای تیم ملی به پایان رسید ولی همچنان انتقادها و تمجیدها ادامه داشت.

تیم ملی فوتبال کشورمان در آستانه حضور در دومین رویداد مهم سال 97 بود، جام ملت‌های آسیا اگر با اهمیت تر و مهمتر از جام جهانی برای تیم ملی کشورمان نباشد، قطعا ً کمتر نبوده و نیست، دقیقاً و شاید بیشتر از روزهای قبل از جام جهانی، فضا برای حضور تیم ملی در جام ملت های آسیا به سمت و سوی رفت که همان انتظارات تکرار شد و شاید کمی هم بیشتر. با این وجود باز هم اتفاقی نیفتاد تا هواداران بتوانند به حداقل خواسته هایشان برسند. اصرار فدراسیون برای حفظ سرمربی تیم ملی بعداز جام جهانی تنها یک دلیل داشت و آن هم حضور در جام ملت های آسیا بود، اما بعداز جام ملت ها و با ناکامی های که تیم ملی داشت، دیگر توجیهی برای ادامه حیات کی روش در فوتبال کشورمان نبود و بعداز چند سال شاهد جدایی او بودیم.

حالا چند ماهی است که سکان تیم ملی فوتبال کشورمان دست کسی نیست و بهانه فدراسیون فوتبال هم نبود مسابقات برای تیم ملی است. حتی مسئولان فدراسیون فوتبال عنوان می کنند که عجله ای هم برای انتخاب سرمربی تیم ملی ندارند. اما برای همگان واضع و مبرهم است که اینها مشتی بهانه است واگر چه کسی نمی داند که این روزها هم برای آینده تیم ملی حیاتی است، مسابقات لیگ برتر به طور فشرده در حال برگزاری است، بازیهای لیگ قهرمانان آسیا در حال برگزاری است و سه تیم از کشورمان در این رقابت ها حضور دارند. برای هر کسی که در آینده می خواهد روی نیمکت تیم ملی بنشیند این روزها و این بازیها با اهمیت تر از هر چیزی دیگری است. اما چرا فدراسیونی ها عجله ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی ندارند؟ جواب این سوال را باید درنتایج اخیر تیم ملی فوتبال کشورمان و برخوردی که با این نتایج شد، جستجو کرد. جام جهانی را در بهترین و ایده آل ترین شرایط از دست دادیم و باناکامی رقابت ها را ترک کردیم، آب از آب تکان نخوردو هیچ کس حتی مواخده هم نشد، بعداز آن جام ملت ها بود باز هم با ناکامی این رقابت ها بعداز صرف هزینه های گزاف برای حفظ سرمربی خارجی تیم ملی و مهیا کردن بهترین شرایط تمرینی و اردوها، ترک کردیم. اما هیچ کس خم به ابرو نیاورد و «تو» هم به کسی گفته نشد. در حقیقت در فوتبالی که برد و باخت، صعود و سقوط یکی است، چه تفاوتی می کند که سرمربی تیم ملی چه زمانی مشخص شود. اصلاً از دست دادن این روزها چه اهمیتی دارد وقتی قرار نیست نه کسی تشویق شود و نه تنبیه.

3-390

 

captcha
تازه ها
بیشتر