فوتبال ایران / شناسه خبر: 96102 / تاریخ انتشار : 1397/12/26 14:02
|
بیرانوند برگشت، ماهینی، مصلح و ربیع‌خواه تمرین کردند

ریکاوری پرسپولیسی‌ها پای هفت‌سین

بازیکنان یکی یکی می‌رفتند پای هفت‌سین و در حالی که دوربین تلویزیون پرسپولیس تصویرشان را ثبت می‌کرد، سال نو را به هواداران تبریک سال می‌گفتند.

جذاب‌ترین صحنه‌ی تمرین امروز پرسپولیس، همان سفره‌ی هقت‌سینی بود که در فاصله‌ی دو سه روز مانده به آغاز سال نو، یک گوشه‌ی زمین ورزشگاه درفشی‌فر چیده بودند. بازیکنان هم یکی یکی می‌رفتند پای هفت‌سین و در حالی که دوربین تلویزیون پرسپولیس تصویرشان را ثبت می‌کرد، سال نو را به هواداران تبریک سال می‌گفتند.

این تبریک گفتن‌ها، پیش از به صدا درآمدن سوت شروع تمرین بود و بعد از آن برانکو سر همان ساعتی که گفته بود، شاگردانش را به تمرین فراخواند. تمرینی که در واقع برای بازیابی بدن‌ها بعد از بازی با سپیدرود برنامه‌ریزی شده بود. آقای سرمربی سوتش را ساعت 11 به صدا درآورد و نزدیک به ده دقیقه با بازیکنان که دور او جمع شده بودند، صحبت کرد.

برنامه‌های تمرینی هم بعد از آن با دویدن دور زمین آغاز شد. در ادامه، بازیکنان دو به دو به پاسکاری با پا و سر پرداختند و سپس در دو گروه قرار گرفتند. یک گروه بازیکنان که در رشت بازی کرده بودند و زیر نظر برانکو ایوانکوویچ به انجام کارهای ترکیبی و انتقال بازی بین فازهای دفاع و حمله مشغول شدند. تمرین گروه دیگر را هم که حفظ توپ و پرسینگ را در برنامه داشتند، زلاتکو ایوانکوویچ و کریم باقری زیر نظر گرفتند.

نکته‌ی مهم و متفاوت این بود که کلیه بازیکنان چه کسانی که مقابل سپیدرود بازی کرده بودند و چه بازیکنان نیمکت‌نشین، در این تمرین حضوری فعال داشتند. حتی یکسری از مصدومان هم برگشته بودند. از جمله محسن ربیع‌خواه و حسین ماهینی که در تمام مراحل تمرین، بدون مشکل قرمزها را همراهی کردند و شایان مصلح هم مثل آنها به تمرینات گروهی اضافه شد.

علیرضا بیرانوند هم در بخش اول تمرین یعنی موقع گرم کردن و دویدن همراه تیم بود اما در ادامه زیر نظر کادر پزشکی به فیزیوتراپی مشغول شد. محمد انصاری تنها مصدومی بود که در این تمرین جایی نداشت. او پس از کار با وزنه در سالن بدنسازی، به نرم‌دوی دور زمین پرداخت.

با پایان مرحله‌ی نخست تمرین که ۴۵ دقیقه‌ طول کشید، بازیکنان اصلی هم محل تمرین را ترک کردند و بقیه ماندند تا زیر نظر مارکو بدنسازی کنند. آنها در واقع اجرای بخش اصلی تمرین را بر عهده داشتند و در ادامه به استات‌های کوتاه و بلند، ارسال‌ توپ از کناره‌ها و شوتزنی روی آوردند و بعد هم یک فوتبال تحت فشار بدون دروازه.

 

11 – 270

 

captcha
تازه ها
بیشتر