ورزش ایران / شناسه خبر: 96089 / تاریخ انتشار : 1397/12/26 10:51
|

برترین مربیان سال 97 کشتی معرفی شدند/ مربی کریمی بعد از دوسال محرومیت بهترین شد

حمید رضا جمشیدی در حالیکه دوران محرومیت خود را از سوی اتحادیه جهانی سپری می کند از سوی فدراسوین کشتی به عنوان بهترین مربی سال در کشتی آزاد معرفی شده است.

فدراسیون کشتی برترین مربیان سال فنی 97-96 را معرفی کرد که در این رده بندی مربیان برتر بر اساس امتیازات کسب شده در طول سال از سوی فدراسیون کشتی معرفی شدند.

با اعلام فدراسیون کشتی در کشتی فرنگی و در مجموع تمامی رده های سنی، ناصر نوربخش از تهران، روح اله میکائیلی از قم و فرزاد ایمانعلی زاده از خوزستان به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم قرار گرفتند.

ناصر نوربخش از مربیان سازنده کشتی فرنگی است که در سال های اخیر از مربیان تاثیر گذار در کشتی فرنگی بوده و هم اکنون هم در کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان حضور دارد.

در مجموع تمامی رده های سنی کشتی آزاد نیز حمیدرضا جمشیدی از البرز، اصغر اسدی از مازندران و بهروز نیک نژاد از مازندران به ترتیب اول تا سوم شدند.

نکته مهم این انتخاب معرفی حمید رضا جمشیدی به عنوان مربی برتر سال است. او در مسابقات جهانی امیدها در آذر سال 96 با محرومیت دو ساله از سوی اتحادیه جهانی روبرو شده بود. او همان مربی معروفی است که در مسابقات امیدهای جهان و در مسابقه علیرضا کریمی مقابل حریف روس و به دلیل روبرو نشدن مقابل با قرعه رژیم صهیونیستی فریاد زد علیرضا بباز.

با رای اتحادیه جهانی دو سال حق فعالیت در کشتی را نداشت اما بعد از مدتی نناد لالوویچ از حق رای خود استفاده کرد و میزان محرومیت او را کاهش داد اما باز هم اعلام شده بود که محرومیت او تا اردیبهشت سال 98 ادامه دارد اما ظاهرا فدراسیون کشتی فعالیت او در مسابقات داخلی را بلامانع می داند و امتیازات او را محاسبه کرده است. 

جمشیدی در حال سپری کردن دوران محرومیت خود در کشتی است اما حالا به عنوان بهترین مربیان ایران معرفی شده است.

از دیگر نکات جالب توجه این اعلام مربیان برتر قرار گرفتن همت مسلمی مربی سازنده حسن یزدانی در رده سوم است. همت مسلمی بعد از فرزاد غیبی و حسین نقیبی سومین مربی رده سنی بزرگسالان است که در این رده بندی جمشیدی جای ندارد. 

 

captcha
تازه ها
بیشتر