فوتبال ایران / شناسه خبر: 96062 / تاریخ انتشار : 1397/12/25 18:39
|
شاید لیگ دیگری در دنیا از داوری ها سود می برد!

تاج: ۱۲ نفر در خصوص شرط بندی دستگیر شدند

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در مجمع عمومی هیئت فوتبال خوزستان می گوید:« بدون شک استان خوزستان را چه در گذشته و چه حال باید پایتخت فوتبال کشور دانست. خوزستان در حال حاضر چهار تیم در لیگ برتر کشور دارد که بسیار موثر و خوب هستند. ضمن این‌که نمایندگانی از این استان در لیگ‌های یک و دو فوتبال و همچنین لیگ برتر فوتسال آقایان و بانوان حضور دارند. گاهی اتفاقات ناگواری در استادیوم‌های استان خوزستان رخ می‌دهد و انتظارم این است با توجه به فعالیت گسترده‌ای که در این استان انجام می‌شود، از این اتفاقات جلوگیری شود. »

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اعتراض برخی باشگاه‌ها به قضاوت داوران معتقد است:« برای هفته‌های پایانی تدابیر خوبی اندیشیده شده است. داوری ما تمیز، خوب و پاک است و جریان یافته نیست. همه می‌گویند ما از داوری ضرر کرده‌ایم و هیچ باشگاهی را سراغ ندارم که بگوید ما از داوری سود برده‌ ایم و نمی‌دانم با توجه به انتقادهایی می‌شود، چه کسی از داوری سود برده است و شاید لیگ دیگری در دنیا از داوری‌ها سود می‌برد. انتظارمان این است که هر کسی جریان سوئی از داوری دارد، گزارش دهد. همچنین پلیس امنیت آگاهی و دو سه دستگاه نظارتی دیگر، کمیته صیانت از فوتبال لیگ را بر عهده گرفته‌اند، یعنی این‌ها به کمک فوتبال آمده‌اند و به دنبال این هستند، اگر جریان سوئی مانند شرط‌بندی وجود دارد، شناسایی شود. در حال حاضر نیز در همین بحث شرط‌بندی 10 - 12 نفر دستگیر شدند یا در حال شناسایی هستند.»

او حرفهایش را اینطور ادامه می دهد:« به هر حال اگر کسی جریان سوئی از داوری را می‌داند، می‌تواند به ما گزارش دهد و این موضوع به صورت جدی پیگیری خواهد شد. البته ما همچنان معتقدیم داوران ما پاک هستند. اما در هر جایی ممکن است اتفاقاتی رخ دهد. به هر حال وقتی باشگاهی متضرر می‌شود، اعضای باشگاه و سرمربی صحبت‌هایی علیه داوری دارند و باشگاه‌ها نباید اقدام به صادر کردن بیانیه کنند که این موضوع در کمیته اخلاق مدنظر است و با آن برخورد شود. قبول داریم که داوری‌های ما عده‌ای را متضرر می‌کند و باعث سود به عده‌ای می‌شوند که البته عمدی هم نبوده‌اند، اما اگر موردی قابل اثبات باشد، حتماً با آن برخورد می‌کنیم و اگر هم اثبات نشد، با آن فردی که آن موضوعات را مطرح می‌کند، برخورد جدی می‌شود تا کمی فضا آرام شود و بتوانیم هفته‌های پایانی لیگ را به آرامی طی کنیم. به هر حال همانطور که گفتم، تمام ارگان‌ها در حال کار کردن روی این موضوع هستند و دادسرا نیز بهترین همکاری را با ما داشته است.»

تاج اشاره ای به هزینه کردها در فوتبال دارد:« مدیران باشگاه‌ها با زحمت تیم‌های فوتبال را اداره می‌کند. در حال حاضر فوتبال از منابع خودش نمی‌تواند استفاده کند و به همین دلیل نمی‌توانیم دستمزد داوران را زیاد کنیم. حتی یک سرمربی که روی نیمکت نشسته است و فشار بسیاری را متحمل می‌شود، چه بسا که او نیز حقوق خود را از باشگاه‌ها دریافت نکرده است. همه می‌گویند در فوتبال میلیاردی هزینه می‌شود، اما سوال این است کدام بازیکن یا سرمربی پول کاملش را دریافت کرده است؟ به هر حال ما مسئولیم همه این‌ها را به سامان برسانیم و باید وضعیت خوبی را ایجاد کرد تا منابع فوتبال در جای خودشان قرار بگیرد.»

1

 

captcha
تازه ها
بیشتر