پرسپولیس / شناسه خبر: 96041 / تاریخ انتشار : 1397/12/25 13:26
|
پرسپولیس جدی باشد، می‌تواند قهرمان آسیا شود

لوبانف: بیرانوند به استراحت نیاز دارد

بیرانوند در مسابقات متعدد تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس حضور داشته و به نظرم سرمربی تیم می‌تواند به او یکی دو بازی استراحت بدهد تا خستگی را از تن بیرون کند.

صحبت‌های جالب لوبانف درباره پرسپولیس

الکساندر لوبانف را یادتان می‌آید؟ دروازه‌بان سابق پرسپولیس که از ازبکستان آمد تا درون دروازه این تیم قرار بگیرد. لوبانف بیشتر از چند ماه در پرسپولیس و لیگ ایران دوام نیاورد تا به کشورش برگردد و در لیگ ازبکستان بازی کند. دروازه‌بان سابق تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌وگو با فارس، در خصوص آخرین وضعیت خودش و پیگیری بازی‌های پرسپولیس صحبت‌های جالبی انجام داده است.

************

_ ابتدا درباره وضعیت خودت و اینکه این روزها در فوتبال ازبکستان چه می‌کنی صحبت کن.

من جدیداً باشگاهم را تغییر دادم و مطمئن هستم این فصل برای من بهتر از فصل‌های قبل خواهد بود. در باشگاه جدیدم وضعیت خوبی دارم هر چند که دو ماه قبل یک عمل جراحی انجام دادم،‌ اما وضعیتم خیلی بهتر از قبل شده است. در بازی اول بازی نکردم اما فکر می‌کنم در بازی‌های بعدی بتوانم به تیمم کمک کنم، چرا که شرایط خوبی دارم و به طور کلی وضعیت برای من خوب است.

_ با اینکه از پرسپولیس جدا شدی اما هنوز هم بازی‌های این تیم را پیگیری می‌کنی؟

بله، تا جایی که بتوانم بازی‌های پرسپولیس را می‌بینم و حتی پیگیر بازی‌های این تیم در لیگ قهرمانان آسیا هم هستم. من بازی پرسپولیس مقابل پاختاکور ازبکستان را دیدم و فکر می‌کنم عملکرد تیم می‌توانست بهتر از این هم باشد. به نظرم بازی پرسپولیس مقابل پاختاکور بهترین نمایش بازیکنان پرسپولیس نبود و به نظر من آنها می‌توانند بهتر از این هم باشند.  به هر حال فوتبال همین است و یک روز شما عالی هستید و یک روز هم نه. بازی یک بر یک شد اما روند این دیدار به گونه‌ای بود که نشان داد پرسپولیس مشکلاتی دارد . اگر نظر من را بخواهید باید بگویم که پرسپولیس می‌تواند تغییراتی در سیستم و ترکیب خود داشته باشد. به طوری‌که اگر چند بازیکن جابه‌جا شوند، این تیم می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد. باز هم می‌گویم که پرسپولیس می‌تواند بهتر از این باشد.

---

_‌ چرا فکر می‌کنی پرسپولیس عملکرد خوبی در بازی پاختاکور و حتی السد قطر نداشت؟

به هر حال تازه ابتدای راه پرسپولیس است و شاید به خاطر همین که این تیم بعد از یک فصل سخت وارد لیگ قهرمانان آسیا شده، آن شرایط خوب همیشگی را نداشت اما باز هم می‌گویم که پرسپولیس شرایط بهتر شدن را دارد. هر چند که در این دو بازی در آسیا وضعیت به گونه‌ای بود که نمی‌توانم بگویم پرسپولیس تیم کاملی بوده.

_ با این شرایط آیا پرسپولیس می‌تواند از این گروه در آسیا صعود کند؟

بله، پرسپولیس شانس صعود دارد و به نظرم مشکل زیادی از این بابت نخواهد داشت. شاید کار سخت باشد اما پرسپولیس این توانایی را دارد که از گروهش صعود کند و به نظر من مشکل زیادی پیش‌روی این تیم نیست.

---

_ پرسپولیس در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا به فینال رفت و نایب‌قهرمان شد. به نظر تو این تیم باز هم شانس تکرار این موفقیت را دارد؟

من قدرت پرسپولیس را می‌شناسم و به نظر من باز هم آنها می‌توانند به فینال آسیا بروند. وضعیت پرسپولیس به گونه‌ای است این تیم باز هم شانس فینالیست شدن دارد، به شرطی که همه بازی‌ها را جدی بگیرد. در این شرایط مطمئناً‌ این شانس را خواهند داشت که باز هم به فینال آسیا صعود کنند و حتی قهرمان شوند.

_ به عنوان دروازه‌بان سابق پرسپولیس وضعیت علیرضا بیرانوند دروازه‌بان این تیم را چطور می‌بینی و نظرت درباره او چیست؟

من با او کار کردم و می‌دانم که دروازه‌بان فوق‌العاده‌ای است اما اگر نظر من را بخواهیم باید بگویم که بیرانوند نیاز به استراحت و تعطیلات بیشتری دارد. او در مسابقات متعدد تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس حضور داشته و به نظرم سرمربی تیم می‌تواند به او یکی دو بازی استراحت بدهد تا خستگی را از تن بیرون کند. شاید بیرانوند بتواند در لیگ ایران بیشتر استراحت کند و در بازی‌های بین‌المللی به میدان برود و کمتر خسته شود. با شناختی که از او دارم می‌دانم که با استراحت بیشتر می‌تواند با قدرت و روحیه بیشتری درون دروازه پرسپولیس و تیم ملی ایران قرار بگیرد.

---

 

670-11

captcha
تازه ها
بیشتر