فوتبال ایران / شناسه خبر: 96038 / تاریخ انتشار : 1397/12/25 18:35
|

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان پس از تساوی مقابل فولاد خوزستان به انتقاد از عملکرد داوران پرداخت او مدعی بود که از بازی با پرسپولیس تا به امروز هشت امتیاز از ما گرفته‌اند و گفت که از ممبینی، ترکی،‌ فغانی و اشکان خورشیدی هیچوقت نخواهد گذشت و یک روز حرف هایش را با مدرک ثابت می کند. کاملا" قابل پیش بینی بود که این حرف های قلعه نویی واکنش هایی را از سوی جامعه داوری و به خصوص چهار داور مذکور به همراه داشته باشد.بدون شک در روزهای آینده هم باید شاهد اظهار نظر داوران دیگر هم باشیم.

 

اکثر قریب به اتفاق داوران از جمله رضا کرمانشاهی،بیژن حیدری، مهدی سیدعلی، میثم زاهدی فر،پیام حیدری،علی میرزابیگی، محمدرضا منصوری، محمدرضا ابوالفضلی، سعید علی نژادیان،وحید کاظمی، حسن اکرمی، علی صفایی با انتشار پست هایی در فضای مجازی حمایت خود را از این داوران اعلام کردند و نسبت به اظهارات قلعه نویی واکنش نشان دادند.این داوران همچنین در تماس هایی که با کمیته داوران داشته اند اعلام حمایت خود را از این 4 داور اعلام کرده اند، البته این داوران به دلیل قانون منع مصاحبه با رسانه ها حمایت های خود را به صورت تلفنی و در فضای مجازی و در صفحات شخصی خود اعلام کرده اند.

 

محسن ترکی داور بازنشسته فوتبال ایران که نامش در لیست چهار نفره امیرقلعه نویی قرار دارد خیلی زود پاسخ حرف های سرمربی سپاهان را داد.او می گوید:« من فوتبال ایران را کنار گذاشته‌ام و قصد دارم که آن را کلاً فراموش کنم. بارها و بارها در اطراف صحبت شده و تقاضای همکاری می‌شود، اما کلاً بدم می‌آید وارد این فضا شوم، به خاطر همین مسائل که یک عده آدم کوچک هر زمانی که با مشکل مواجه می‌شوند، به زمین و زمان چنگ می‌اندازند. به قول معروف یک نفر که در حال سقوط به ته چاه است، به هر چیزی دست می‌اندازد و می‌خواهد همه را با خود به پایین بکشد.فکر می‌کنم دوره قلعه‌نویی تمام شده است. در واقع دوره این حرف‌ها و مسائل گذشته و فوتبال تبدیل به یک علم شده و برای موفقیت در آن نیاز به سعی و تلاش است. دوره هوچی‌گری‌ها گذشته است. حتی زمانی مورینیو با همین شیوه جلو می‌رفت  که دوره‌اش تمام شد. الان اگر کسی می‌خواهد در فوتبال موفق باشد، باید کار و تلاش کند و علمش را افزایش بدهد. در واقع با این مسائل نمی‌تواند موفق باشد. حالا هم این فرد اگر احساس می‌کند که با این حرف‌ها می‌تواند فدراسیون‌ و جامعه داوری را تحت‌الشعاع قرار بدهد، سخت در اشتباه است. او باید خودش و تیمش را قوی کند تا در زمین فوتبال به حقش برسد.» ترکی هم مثل قلعه نویی مدعی است که فیلم و مدرک دارد.« او هم فیلم و مدارکش را بیاورد، من هم فیلم و مدارکی دارم که به وقتش من هم حرف‌هایی برای گفتن دارم و به وقتش جلوی او می‌ایستم. فقط خواستم همین را بگویم که دوره این مسائل تمام شده است و مربیان باید به فکر علم و دانش خود باشند. دوره اینکه یک نفر فکر کند یک زمانی فوتبالیست بوده و می‌تواند مربی قابلی هم باشد و همچنین با هوچی‌گری و یکسری مسائل عناوینی به دست آورد، گذشته است. تکنولوژی وارد فوتبال شده است و اگر کسی می‌خواهد موفق باشد، باید خودش را قوی کند و با فراگیری علم و دانش و سعی و تلاش به موفقیت برسد. این موضوع در سالیان اخیر هم ثابت شده است. در واقع تیم‌هایی که کار کردند و به دنبال مسائل فنی بودند، این موضوع درباره‌شان صدق می‌کند. قطر چندی قبل در آسیا به موفقیت رسید و نتیجه‌ لازم را گرفت.اگر یک زمانی می‌شد که با هوچی‌گری و مسائل حاشیه‌ای یکسری عناوین جعلی کسب شود، اما دوران این مسائل دیگر گذشته است. به قلعه‌نویی می‌گویم که من هم مدارک دارم و اگر لازم باشد، به وقتش رو می‌کنم.» البته این دو نفر در فروردین سال 94 و پس از بازی استقلال و فولاد در اهواز که با پیروزی فولاد به پایان رسید برخوردی با هم داشتند. در شرایطی که قلعه‌نویی در پایان نیمه اول به داخل زمین رفت تا از تیم داوری بابت عدم هماهنگی گله کند، این اعتراض به تونل ورزشگاه غدیر کشیده شد و در آنجا ترکی ، قلعه‌نویی را خطاب قرار داد و سرمربی استقلال را ساکت کرد.وقتی امیر قلعه‌نویی به ترکی اعتراض کرد که چرا وقتی کمک داور پرچم نمی‌ زند، او کرنر و خطا اعلام می‌ کند ترکی با چهره ای در هم کشیده جواب قلعه‌نویی را داده که اگر فوتبال می‌ بیند باید بداند داور وسط به صورت طبیعی مجاز به این کار هست و وقتی قلعه‌نویی در مقام پاسخ برمی آید، به او تذکر می‌دهد که اگر یک کلمه بیشتر صحبت کند همین جا او را اخراج خواهد کرد. تهدیدی کارساز که با حضور اطرافیان سرمربی استقلال و البته گپ و گفت ترکی با اسکوچیچ سرمربی فولاد، غائله را ختم می‌ کند.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر