ورزش ایران / شناسه خبر: 96036 / تاریخ انتشار : 1397/12/25 12:38
|

بهداد به دنیای قهرمانی بر می‌گردد؟ / سلیمی تست دوپینگ داد

بهداد سلیمی وزنه بردار دسته فوق سنگین تیم ملی که بعد از بازی های آسیایی جاکارتا از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده بود، بعد از گذشت 7 ماه یکبار دیگر مجبور شد که آزامیش دوپینگ بدهد.

بهداد سلیمی دارنده مدال طلای وزنه برداری جهان و المپیک، چند ماه پس از خداحافظی از دنیای قهرمانی، تست دوپینگ داد. بهداد سلیمی که مدت زیادی است در مسابقات رسمی و غیر رسمی وزنه‌برداری حضور ندارد، با درخواست مسولان ستاد جهانی مبارزه با دوپینگ تست داد.

ماموران ستاد جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) از هفته گذشته در ایران به سر می برند و در این مدت تعدادی از ملی پوشان وزنه برداری جوانان و بانوان تست دوپینگ دادند.

تیم وزنه برداری جوانان خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی سال 2019 فیجی و تیم زنان نیز خود را برای پیکارهای قهرمانی آسیا در چین آماده می‌کنند.

ماموران وادا قرار بود از بهداد سلیمی و یک نفر دیگر از ملی پوشان جوانان تست بگیرند که به دلیل مسافرت، این کار به 25 اسفند یعنی امروز موکول شد.

سلیمی بعد از کسب مدال طلای بازیهای آسیایی جاکارتا از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد اما نامه بازنشستگی خود را به فدراسیون ارائه نداده به همین دلیل نام او همچنان در حوضچه آنتی دوپینگ فدراسیون بین المللی قرار دارد و طبق مقررات در صورت درخواست و یا حضور ماموران وادا باید تست دوپینگ بدهد.

البته یک نکته مهم دیگر هم در این باره مطرح است که چرا بهداد در این مدت حاضر به ارسال نامه بازنشستگی خود نشده است؟ این داستان می‌تواند شایعه بازگشت او به میادین قهرمانی را تقویت کند!

مأموران وادا همچنین از تعدادی از ملی پوشان دوومیدانی نیز تست دوپینگ گرفتند.

5

captcha
تازه ها
بیشتر