ورزش ایران / شناسه خبر: 96008 / تاریخ انتشار : 1397/12/24 17:16
|
تکلیف رییس جدید جودو فردا مشخص می‌شود

جودو به دنبال آرامش

مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو در حالی امروز در تهران برگزار می‌شود که این فدراسیون در یک دهه گذشته تغییرات مدیریتی متعددی را تجربه کرده است.

اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو فردا در هتل اسپیناس تهران از میان عبدا... جعفری، ابوالفضل حیدریان بابلی، مهدی درخشنده بخت، امیرحسین سیاحی، توفیق کابلی و آرش میراسماعیلی قرار است یک نفر را به‌عنوان رییس جدید این فدراسیون برای چهار سال آینده انتخاب کنند اما بررسی کوتاه در مدیریت فدراسیون جودو بیانگر این است که این فدراسیون در یک دهه گذشته از نبود ثبات در مدیریت رنج برده است! مشکل عمده در این مدت حاشیه‌سازی افرادی است که در هر برهه با از دست دادن موقعیت خود و دوری از جریان تصمیم‌سازی در جودو، به دنبال بازگشت دوباره روی صندلی مدیریتی، باعث بروز حواشی متعدد می‌شوند و همین موضوع موجب کوتاه شدن عمر مدیریتی رؤسا در گذشته و حال شده بود.

البته سوای اتفاقات و حواشی متعدد گذشته همچنین تغییر و تحولات نسبتا زیادی که در این مجموعه خصوصا در حوزه مدیریتی شاهد بودیم، در دو سال گذشته و بعد از بازگشت مجدد محمد درخشان به این فدراسیون، جودوی ایران به یک آرامش نسبی رسیده بود که موضوع بازنشستگی درخشان این ثبات را  دستخوش حواشی کرد. کسب مدال‌های ارزشمند سعید ملایی در دو دوره رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی جاکارتا محمد بریمانلو در رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ نقطه عطفی در تاریخ جودو ایران بود، ولی خب قطعا نمی‌توان این موفقیت را فقط و فقط به مدیریت درخشان نسبت داد، چرا‌که این دو ملی‌پوش از سال‌های قبل در جودوی ایران رشد کرده و تجربه به دست آورده بودند. البته انصافا درخشان هم برای جودوی ایران در بازگشت مجددش زحمات زیادی را متحمل شد اما خب با توجه به بازنشسته بودن مدیر کهنه‌کار جودوی ایران او نیز مجبور به ترک کرسی ریاست این مجموعه شد.

فردا اما قرار است مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو به هر ترتیب برگزار شود. مجمعی که مثل کاراته حرف‌ و حدیث‌ و حواشی متعددی را همراه دارد. حضور برخی از چهره‌های شاخص و نامدار این رشته ورزشی در کنار تعدادی از نامزدهایی که خیلی سرشناس نیستند، در رقابت انتخاباتی حکایت از یک روز شلوغ و پر سر و صدا برای جودو دارد.

به هر حال قرار است هشتمین رییس فدراسیون جودو در یک دهه گذشته با رای اعضای مجمع گزینش شود. بنابراین باید منتظر ماند و دید که آیا اعضای حاضر در مجمع انتخاباتی جودو نیز مثل کاراته خودشان رییس آینده خود را انتخاب می‌کنند یا اینکه قرار است با چینشی دیگر رییس آینده جودو از گردونه رای‌گیری خارج شود؟

captcha
تازه ها
بیشتر