ورزش ایران / شناسه خبر: 95994 / تاریخ انتشار : 1397/12/24 16:20
|

روزبهانی غایب بزرگ قهرمانی آسیا / ترس از شکست یا جوانگرایی؟

ترکیب تیم ملی بوکس برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا با نفراتی جوان بسته می شود. غایب بزرگ این تیم می تواند احسان روزبهانی باشد.

بوکسور باتجربه کشورمان به رقابت‌های بوکس قهرمانی آسیا اعزام نمی‌شود.  لیست تیم ملی بوکس ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا قرار بود آخر هفته گذشته اعلام شود که این اتفاق رخ نداد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از سوی کادر فنی و کمیته فنی قرار است که در این مسابقات تیم ملی بوکس بیشتر از نفرات جوان استفاده کند. ظاهرا عملکرد نه چندان خوب بوکسورهای ایران در جام مکران کادر فنی و فدراسیون به دنبال اعزام ترکیب جوان به قهرمانی آسیا در تایلند است تا در صورت ناکامی هم دلایل کافی برای توجیه نتایج ضعیف احتمالی هم وجود داشته باشد و فشار روانی زیادی روی تیم ایجاد نشود. یکی از غایبان مسلم ترکیب تیم ملی در قهرمانی آسیا احسان روزبهانی است که ظاهرا قرار است به جای او یک بوکسور جوان انتخاب شود. شاید عملکرد ضعیف روزبهانی هم در اتخاذ این تصمیم تاثیر گذار باشد. روزبهانی شرایط بدنی و فنی ایده‌آلی ندارد و احتمال داشت در قهرمانی آسیا خیلی زود از دور رقابت‌ها کنار برود هم می‌تواند یکی از دلایل عدم اعزام روزبهانی به این رقابت‌ها باشد.

هر چند که از اردوی تیم ملی هم شنیده شده که کادر فنی تیم ملی بوکس از روزبهانی درخواست کرده وزنش را پایین بیاورد تا در وزن تخصصی خود (۸۱ کیلوگرم) روی رینگ برود و به همین خاطر و به علت اینکه کادر فنی دنبال جوانگرایی است، احسان میدان آسیایی را از دست می‌دهد.

5/670

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر