فوتبال ایران / شناسه خبر: 95981 / تاریخ انتشار : 1397/12/24 14:41
|
نساجی با ضدحملاتش تیم خطرناکی است

شفر: رحمتی مقصر گل العین نبود

وینفرد شفر در آستانه بازی با نساجی مدافع مهدی رحمتی شده و از گلی که او در بازی با العین خورده دفاع کرده است. سرمربی استقلال انگار می‌خواهد به روند بازی دادن به رحمتی ادامه دهد.

وینفرد شفر بازی با نساجی را هرگز ساده نمی‌داند. سرمربی استقلال برخلاف بازیکنانش که این بازی را آسان تصورکرده اند، به سختی ها تقابل با نساجی اشراف کامل داد. این تفاوت دیدگاه شاید درتقابل دوتیم تاثیرگذارباشد. شفرمی‌کوشد به بازیکنانش گوشزد کند که نباید نساجی را دست کم بگیرند اما درعین حال برخی بازیکنان استقلال بردرا پیش ازبازی پیش بینی کرده اند. بدون شک اگربازیکنان استقلال این بازی را ساده بگیرند درتقابل با نساجی با مشکل مواجه خواهند شد.

سرمربی استقلال به ضدحملات نساجی اشاره می‌کند. به همان ویژگی که دربازی با پرسپولیس منجربه گلزنی شاگران مجید جلالی شد. شفردراین راستا حرف هایی دارد:«بازی یا نساجی راحت نیست و حریف تیمی بسیار قوی و جنگنده است. در ضد حملات تیم خیلی خوبی است. ما باید مثل نیمه دوم بازی با العین باشیم و با تمرکز بازی کنیم  تا دقایق بازی را تحت کنترل بگیریم. هر 4 روز یکبار بازی داریم و باید ببینیم کدام بازیکنان ما آماده و سرحال هستند و از نظر آمادگی جسمانی شرایط مطلوبی دارند که بازی کنند.»

آینده مهدی رحمتی درحالی که سیدحسین حسینی هم دراستقلال حضوردارد به یک معمای پیچیده بدل شده و حتی برخی هوادارن استقلال نیز درصفحات مجازی به این موضوع اشاره کرده اند که رحمتی روی گل خورده ازالعین مقصربوده است. شفربه دفاع ازرحمتی می‌پردازد تا علاقه بی حدوحصرش به این دروازه بان را به رخ بکشد:« در رسانه‌ها و برخی صفحات مجازی دیدم که اشاره کرده بودند گلی که ما از العین خوردیم مقصرش رحمتی بود اما من باید بگویم رحمتی در آن صحنه نمی‌توانست از دروازه خارج شود که اگر بیرون می‌آمد ما مستقیماً گل می‌خوردیم. اشتباه اول ما اینجا بود که در آن نقطه به حریف ضربه ایستگاهی دادیم و اشتباه دوم اینجا بود که اجازه داده شد بازیکن ژاپنی شوت بزند. او فرصت خوبی داشت و واقعا رحمتی نمی‌توانست از دروازه خارج شود.»

شفربا تمجید ازپزشکان ومربیان بدنسارتیمش به حرف هایش ادامه داد:« در این زمان بسیار مهم و سختی که در پیش داریم نقش دکتر، بدنساز و کادر پزشکی بسیار مهم است یکی دو نفر هم مشکلاتی دارند که باید امشب وضعیت آنها را بررسی کنیم وبعد لیست بازی با نساجی را بدهیم.»

تغییرات پی درپی درترکیب استقلال یکی ازمشکلات این روزهای آبی‌ها ها است که گاهی اجباری هم بوده است. سرمربی استقلال درباره این موضوع هم توضیحاتی دارد:« خیلی خوب است که همه نفرات تیم آماده باشند نه فقط 11 نفر بازی قبلی. بازیکنان باید به خصوص از نظر ذهنی آماده باشند. زکی‌پور در چند بازی در ترکیب نبود و نورافکن به جای او بازی کرد و در بازی قبل زکی‌پور به میدان آمد و بهترین بازی‌اش را در 6، 7 ماه گذشته انجام داد. این شرایط در همه تیم‌ها وجود دارد. بایرن‌مونیخ، لیورپول، منچسترسیتی و حتی العین دیدید که بهترین مهاجمش را نیمکت‌نشین کرد و در 10 دقیقه پایانی به میدان آورد همه باید تمرین کنند و از نظر ذهنی و جسمی آماده باشند. مهم این است که بازیکنان وقتی شانس حضور در زمین دارند با تمام وجود تلاش کنند بازیکنان باید از نظر ذهنی و بدنی آماده باشندوریا غفوری را ما نداریم و یک نفر دیگر به جای او در بازی با نساجی انتخاب می‌کنیم. مهم این است که همه بازیکنان با هم بازی کنند. در چنین شرایط فشرده‌ای که بازی‌ها سخت تر می‌شود، همه بازیکنان باید آماده باشند. مثل؛ محمدی‌مهر و... طارق‌ همام هم دقایقی بازی کرد و خیلی خوب هم بود. این را هم بدانید که من ترکیبی را که خودم انتخاب کنم به میدان می‌فرستم و بر اساس فشار سکوها و رسانه‌ها ترکیب تیم را عوض نمی‌کنم. تیمی که خودم بخواهم انتخاب می‌کنم نه ترکیبی که رسانه‌ها و هواداران بخواهند.»

آیا ممکن است استقلال در بازی با نساجی جانب احتیاط را برای دربی در نظر بگیرد؟ شفربه این سوال هم پاسخ داد:« اگر شما فقط دربی را ببرید نمی‌توانید قهرمان شوید. تیمی که قهرمانی می‌خواهد باید همه را ببرد. بازی با نساجی مهمتر از دربی است که در نوروز برگزار می‌شود. من نمی‌توانم پاتوسی را کنار بگذارم فقط به خاطر اینکه در بازی آینده دربی داریم. مهمتر از بازی دربی بازی با نساجی است.

شفر در خصوص اینکه استقلال فوتبال منظمی انجام می‌دهد اما از دقیقه 80 به بعد فوتبالش را مدیریت نمی‌کند و نتایج را از دست می‌دهد، گفت:« در 10دقیقه آخر خیلی از تیم‌ها فوتبال بازی نمی‌کنند و رو به بازی بلند می‌آورند. باید در این دقایق سرزن‌های خوبی داشته باشیم و یا اینکه پاس‌های بلند حریف را متوقف کنیم. ذوب‌آهن در اواخر بازی اینگونه بازی می‌کرد و سپاهان یک بازیکن بلندزن دارد که در 20 دقیقه پایانی توپ‌ها را برای او می‌ریزند. در این شرایط مهم این است که به حریف ضربات ایستگاهی ندهیم و سعی کنیم موقعیت گل ایجاد کنیم. وقتی توپ را به زمین حریف بکشیم به جای 10 موقعیت گل روی دروازه ما، فقط 2 موقعیت نصیب حریف می‌شود. ما باید جلوی ارسال‌ها را بگیریم و بهترین شرایط برای متوقف کردن حملات حریف زدن گل دوم است. در بازی قبل شانس داشتیم که گل دوم را بزنیم و شاید اگر اسماعیلی پاس می‌داد گل می‌زدیم. ولی العین فقط یک فرصت داشت که آن هم روی اشتباه بازیکنان ما تبدیل به گل شد.»

10-1

captcha
تازه ها
بیشتر