فوتبال ایران / شناسه خبر: 95956 / تاریخ انتشار : 1397/12/23 18:02
|

پنجشنبه 23/12/97، هفته بیست و دوم هجدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه: شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان، ساعت 16:00، تماشاگر: 4 هزار نفر

نفت مسجدسلیمان صفر

سایپا یک

گل: امیرحسین حسین زاده (87)

داور: رضا عادل

کمک ها: حسن ظهیری، یعقوب سخندان

اخطار: محمد پاپی، فرشید پاداش، میلاد خدایی‌اصل (نفت مسجدسلیمان)، معین عباسیان، رضا اسدی، امید خالدی (سایپا)

اخراج: مجتبی بیژن (53- نفت مسجدسلیمان)، ساموئل سارفو (63- سایپا)، امید خالدی (82- کارت زرد دوم از سایپا)

بازیکن برتر:

نفت مسجدسلیمان: مهرداد طهماسبی، محمد پاپی، مجتبی بیژن، موسی کولیبالی، میلاد خدایی‌اصل، حکیم نصاری، صادق صادقی، علیرضا علیزاده، محمد شادکام (59- امیرحسین امیری)، اکبر آفاقی (68- هیثم هاشمی‌زاده)، فرشید پاداش (80- میلاد میداودی)

سرمربی: علیرضا مرزبان

سایپا تهران: حامد فلاح زاده، ساموئل سارفو، علی دشتی، رضا اسدی، امید خالدی، معین عباسیان (84- ابوالفضل جلالی)، امید دره، آرمان رمضانی، محمد سلطانی‌مهر (8- محمدصادق بارانی) پیمان میری (73- رضا جعفری)، امیرحسین حسین‌زاده

سرمربی: علی دایی

بازیکنان دو تیم در نیمه اول این مسابقه یک بازی نزدیک را به نمایش گذاشتند؛ مصدومیت شدید محمد سلطانی‌مهر بازیکن جوان سایپا و هدر رفتن چند موقعیت گلزنی از سوی بازیکنان و نفت و سایپا از نکات قابل ذکر این نیمه بود. شوت فرشید پاداش در دقیقه 12 اولین خطر نفتی‌ها بود که از بالای دروازه سایپا به بیرون رفت و در دقیقه 19 پیمان میری مهاجم سایپا قصد داشت از پاس اشتباه مهرداد طهماسبی دروازه‌بان نفت استفاده کند اما طهماسبی اشتباهش را جبران کرد و توپ را به کرنر فرستاد. بازیکنان سایپا در دقیقه 25 هم روی یک حرکت ترکیبی فرصت گلزنی پیدا کردند که ضربه رضا اسدی در دستان طهماسبی جای گرفت. زردپوشان نفت در ادامه نیمه نخست دو بار دروازه سایپا را تهدید کردند که ابتدا حکیم نصاری در دقیقه 26 با ضربه سر از فاصله چندمتری توپ را به بالای دروازه زد و در دقیقه 40 شوت محکم و راه دور صادق صادقی با اختلاف اندکی به بیرون رفت تا نیمه اول بدون گل تمام شود.

در ابتدای نیمه دوم، شوک بزرگی به تیم میزبان وارد شد و داور مسابقه در پی خطای مجتبی بیژن روی بازیکن سایپا به مدافع نفت کارت قرمز نشان داد؛ در حالی که به نظر نمی‌رسید این صحنه مستحق کارت قرمز مستقیم باشد و همین امر موجب اعتراض شدید علیرضا مرزبان و نفتی‌ها شد. 10 نفره شدن تیم نفت مسجدسلیمان و بازی با یک بازیکن کمتر به مدت 10 دقیقه ادامه داشت و رضا عادل داور جنجالی مسابقه این بار ساموئل سارفو مدافع سایپا را در دقیقه 63 با کارت قرمز از میدان اخراج کرد. این تصمیم با اعتراض شدید علی دایی همراه گردید و سرمربی سایپا در پی واکنش به داور از روی نیمکت تیمش اخراج شد. پس از اینکه بازی برای دقایقی در میانه میدان دنبال شد، خطای امید خالدی مدافع خوزستانی سایپا باعث شد تا داور به درستی کارت زرد دوم و سپس کارت قرمز را به این بازیکن نشان دهد و سایپا در دقیقه 82 این مسابقه 9 نفره شود. بازی در دقایق پایانی با 19 بازیکن در میدان جریان داشت و بارش باران هم در این دقایق شدت گرفته بود که در میان بهت تماشاگران تیم میزبان روی حرکت علی دشتی و ضربه حسین‌زاده در دقیقه 87 دروازه نفت مسجدسلیمان گشوده شد و سایپا 9 نفره به تیم نفت 10 نفره گل زد. در این لحظه علی دشتی از بین سه، چهار بازیکن نفت مسجدسلیمان عبور کرد و پاس او در پشت خط دفاعی نامنظم نفت به امیرحسین حسین‌زاده رسید تا این بازیکن جوان با ضربه‌ای آرام ار کنار دستان مهرداد طهماسبی دروازه زردپوشان را باز کند. بازیکنان نفت مسجدسلیمان برای جبران گل خورده و فرار از این شکست خانگی در اندک زمان باقی مانده از بازی دست به حملاتی زدند اما در دقیقه 3+90 بازیکنان سایپا روی ضدحمله تا آستانه زدن گل دوم پیش رفتند که رضا جعفری در حالت تک به تک توپ را از بالای دروازه نفت مسجدسلیمان به بیرون زد. این بازی پرحاشیه که نیمه دوم آن تحت تأثیر قضاوت نامتعادل داور قرار داشت، در نهایت با پیروزی یک بر صفر تیم سایپا تهران به پایان رسید تا این تیم به رده ششم صعود کند و شرایط نفت مسجدسلیمان در پایین جدول سخت‌تر شود.

 

captcha
تازه ها
بیشتر