ورزش جهان / شناسه خبر: 95940 / تاریخ انتشار : 1397/12/22 20:02
|

شروع تمرینات نیمار / ستاره پاریس برای فینال جام حذفی برمی‌گردد

اولین تصاویر از تمرینات نیمار او را در حال پوشیدن کفش فوتبال در مرکز تمرینی اسپایر قطر نشان می‌دهد. تمرین او بیشتر شامل نرمدوی بود و دقایق کوتاهی هم با توپ تمرین کرد.

شروع تمرینات نیمار / ستاره پاریس برای فینال جام حذفی برمی‌گردد

نیمار پس از مصدومیت و غیبت دو ماهه دردی در پایش احساس نمی‌کند و تمرینات انفرادی را شروع کرد. نیمار در بازی 23 ژانویه پاری‌سن‌ژرمن مقابل استراسبورگ آسیب دید و استخوان پنجم متاتارس پایش شکست. او برای ادامه درمانش در دوحه به سر می‌برد و پس از انجام معاینات در قطر خیالش برای شروع تمرینات راحت شد.

ریکاردو روسا، بدنساز برزیلی که نیمار را روزانه زیر نظر دارد گفت که دوران بازیابی او سریعتر از آنچه تصور می‌شد پیش رفته: «نتایج آزمایشات فوق‌العاده بوده و نتایج برخی از تست‌ها حتی از بازیکنان فوتبال هم بهتر است.»

روسا اضافه کرد: «برنامه ما این است که او در همین مسیر ادامه دهد تا جایی که بتواند بدون محدودیت با تیم تمرین کند.»

رافائل مارتینی، بدنساز پاری‌سن‌ژرمن هم گفت: «هنوز باید ملاحظاتی را در نظر بگیریم تا دوره بازیابی او کامل شود، ولی پیشرفت او عالی بوده و هیچ مشکلی نداشته.»

اولین تصاویر از تمرینات نیمار او را در حال پوشیدن کفش فوتبال در مرکز تمرینی اسپایر قطر نشان می‌دهد. تمرین او بیشتر شامل نرمدوی بود و دقایق کوتاهی هم با توپ تمرین کرد.

---

با این حال هنوز زمان بازگشت نیمار به ترکیب پاریس مشخص نیست. دو مربی برزیلی که با او کار می‌کنند، تاریخی برای بازگشت نیمار تعیین نکردند. پیش از این باشگاه فرانسوی اعلام کرده بود که او تا ده آوریل می‌تواند به میادین برگردد. این تاریخ با توجه به زمان برگزاری مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تعیین شده بود، ولی با حذف غیرمنتظره تیم فرانسوی عجله‌ای برای بازگشت نیمار وجود ندارد.

پاری‌سن‌ژرمن تا پایان فصل بازی‌های مهم زیادی در پیش ندارد، چرا که تکلیف قهرمانی‌اش در لیگ فرانسه از مدت‌ها پیش مشخص شده. در این شرایط بعید است که باشگاه بخواهد درباره نیمار ریسک کند. در این شرایط انتظار می‌ورد او برای فینال لیگ فرانسه که 27 آوریل خواهد بود، آماده بازی باشد (به شرطی که پاریس در نیمه‌نهایی نانت را شکست دهد).

هدف مهمتر نیمار این است که در کوپا آمریکای بهار سال آینده که در برزیل برگزار می‌شود به اوج آمادگی برسد. او کاپیتان برزیل است و این تیم هدفی جز قهرمانی در این مسابقات ندارد. نیمار از دوشنبه قرار است تمریناتش را در «کان‌دلوژ»، مرکز تمرینی باشگاه پاریسی شروع کند. البته او هنوز در تمرینات گروهی شرکت نخواهد کرد.

12

captcha
تازه ها
بیشتر