ورزش جهان / شناسه خبر: 95934 / تاریخ انتشار : 1397/12/22 19:01
|

پایان یک عصر در اتلتیکومادرید

تعدادی از بازیکنان قدیمی اتلتیکو مثل گودین، فلیپه لوئیز و احتمالا خوان‌فران و دیه‌گو کاستا در پایان فصل جدا می‌شوند و با شکست مقابل یوونتوس در حسرت فتح لیگ قهرمانان با پیراهن روخی‌بلانکو باقی ماندند.

پایان یک عصر در اتلتیکومادرید

شکست در دو فینال لیگ قهرمانان اروپا (لیسبون و میلان) به اندازه شکست سنگین سه‌شنبه شب مقابل یوونتوس برای اتلتیکو مادرید تلخ و سرنوشت‌ساز نیست. برای تعدادی از بازیکنان این آخرین فرصت برای قهرمانی در اروپا با اتلتیکومادرید بود.

بزرگترین ضربه برای دیه‌گو گودین، کاپیتان اتلتیکو و قلب تپنده تیم است که در دوره سیمئونه رشد فوق‌العاده‌ای داشت. مدافع اروگوئه‌ای در فینال لیسبون و میلان تا یک قدمی قهرمانی پیش رفت، با انجام 52 بازی در لیگ قهرمانان با پیراهن اتلتیکو مادرید در تالار افتخارات باشگاه قرار دارد و دوست نداشت که چنین پایانی را تجربه کند.

خدمات او برای باشگاه فوق‌العاده بوده. او در فینال لیسبون گل اتلتیکو را زد که این تیم را تا یک قدمی قهرمانی اروپا پیش برد، هرچند رئال مادرید در دقیقه 90 به بازی برگشت و در نهایت جام را بالای سر برد. حالا تنها شانس گودین برای قهرمانی با اتلتیکو در آخرین فصل حضورش در مادرید این است که آنها بتوانند در لالیگا از بارسا سبقت بگیرند.

دیگر بازیکنی که از این شکست غمگین خواهد شد، لوئیز فلیپه است. او مصدوم بود و بازی تورین را از دست داد، ولی در بازی رفت نمایش فوق‌العاده‌ای داشت که یادآور سال‌های درخشان اتلتیکو بود. قرارداد مدافع چپ برزیلی در پایان فصل تمام می‌شود و تمام شواهد حکایت از این دارد که دوره حضورش در اتلتیکو ادامه پیدا نخواهد کرد.

---

سانتیاگو آریاس (مدافع راست) و خوان‌فران که برای پر کردن جای فلیپه به دفاع چپ رفته بود، هر دو در تورین نمایش ضعیفی داشتند تا تحمل جدایی این مدافع 33 ساله برای هواداران سخت‌تر شود. او هم در ویسنته کالدرون و هم در واندا متروپولیتانو، ورزشگاه جدید اتلتیکو خاطرات خوبی برای هواداران به جا گذاشت.

دو بازیکن دیگری که جدایی‌شان در پایان فصل هنوز قطعی نیست، خوان‌فران و دیه‌گو کاستا هستند. درباره اولی می‌توان گفت که ممکن است یک بار دیگر بتواند بختش را برای فتح لیگ قهرمانان محک بزند؛ همان جامی که از اتلتیکو گریزان بوده.

او موقعیتش در ترکیب اصلی سیمئونه را از دست داده و معمولا آریاس کلمبیایی به او برای پست دفاع راست ترجیح داده شده. این مدافع 34 ساله یکی از بازیکنانی بود که در تورین خیلی عذاب کشید.

دیه‌گو کاستا که در بازی رفت کارت زرد گرفت و برای بازی برگشت محروم شد، هنوز مشخص نیست که در اتلتیکو آینده‌ای داشته باشد. شایعات زیادی شنیده می‌شود که او از سوپرلیگ چین پیشنهادات خوبی دارد، ولی هنوز زود است که بتوان درباره آینده‌اش نظر قطعی داد. اضافه شدن آلوارو موراتا موقعیت کاستا در خط حمله اتلتیکو را به خطر انداخته.

تنها بازیکنی که کارش را با سیمئونه شروع کرده و سال آینده هم یکی از ستون‌های تیم خواهد بود، کوکه است. محصول آکادمی باشگاه تمایلی به ترک اتلتیکو ندارد و هنوز چند سال دیگر فرصت دارد تا با باشگاهی که به آن عشق می‌ورزد فاتح لیگ قهرمانان شود.

از بازیکنان مسن که بگذریم، باید یادآوری کرد که خریدهای جدید نتوانسته‌اند در بازی‌های بزرگ نقش موثری در تیم داشته باشند. توما لمار، ملی‌پوش فرانسوی و آریاس از این جمله‌اند. در تئوری هر دو بازیکن پتانسیل تیم را بالاتر می‌بردن، ولی نتوانسته‌اند مثل همبازیان‌شان برای تیم بجنگند. هر دو سه‌شنبه شب در تورین مقابل یوونتوس بازی کردند و نمایش ضعیفی داشتند تا تعویض شوند.

بازیکنان اتلتیکو امیدوار بودند امسال در ورزشگاه خانگی مترو پولیتانو یک پای فینال باشند و جام را بالای سر ببرند، ولی با شکست سنگین مقابل یوونتوس این فرصت از دست رفت. با این حال فرصت موفقیت در فصول بعدی همچنان وجود دارد، به شرطی که مدیریت باشگاه به فکر جایگزینی این بازیکنان باشد و بتواند تیمی بسازد که همچنان بتواند بزرگان اروپا را بترساند.

منبع: مارکا

12

captcha
تازه ها
بیشتر