ورزش ایران / شناسه خبر: 95910 / تاریخ انتشار : 1397/12/22 16:54
|

بهرام افشارزاده که از سوی شیخ احمد مورد تقدیر قرار گرفت، درباره دریافت این تندیس و نحوه دریافت کرسی در شورای المپیک آسیا توضیحاتی می‌دهد که قابل تامل است.

 افشارزاده در خصوص اهدای تندیس شورای المپیک آسیا به او، می‌گوید:« این‌ نماد به کسانی که از سال 1982 در کوران ورزش آسیا  بودند و در ورزش کشورشان و شورای المپیک آسیا اثرگذار بودند، اهدا شد. از شیخ احمد و شورای المپیک آسیا تشکر می‌کنم.»

عضو سابق شورای المپیک آسیا و رئیس پیشین کمیته آمار و ارقام آسیا در خصوص کرسی‌های ایران در آسیا و این‌که آیا این فرضیه که هر کشور در آسیا تنها یک عضو می‌تواند در هیات اجرایی یا کمیته‌ها و پست نایب‌رئیسی داشته باشد، می‌گوید:« ما پیش از این دو کرسی هم داشتیم. در دو دوره قبل یک کرسی آقای علی‌آبادی و یک کرسی هم بنده داشتم ولی آنچه اهمیت دارد فعالیت‌های خودمان است. ما باید فعال باشیم. برخی از کشورها دو نماینده در شورای المپیک آسیا و هیئت رئیسه دارند. کشورهایی که بیش از یک کرسی دارند فعالیت خود را زودتر آغاز کرده‌اند و به‌طور فعال در جلسات مختلف شرکت و صحبت و اهداف خود را بیان می‌کنند. صرف نامه‌نگاری کافی نیست و باید از کیان کشور دفاع کنند. با توجه به جایگاه ورزش ایران در آسیا نیاز است که دو کرسی داشته باشیم. این‌که فکر کنیم فقط یک کرسی کافی است تنها خودمان را در یک دایره محدود می‌کنیم. متأسفانه آمار اشتباه به صالحی‌امیری داده‌اند که  ما نمی‌توانیم دو کرسی در آسیا داشته باشیم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر