ورزش ایران / شناسه خبر: 95908 / تاریخ انتشار : 1397/12/22 16:49
|
حاشیه‌سازی برای گرفتن رای از مجمع

نسخه تعلیق این بار برای جودو پیچیده شد؟

مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو در حالی قرار است شنبه هفته آینده برگزار شود که خبر تعلیق احتمالی جودوی ایران به خاطر مشکلات مربوط به مبارزه نکردن با ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس حواشی جدی ایجاد کرده است.

بعد از کناره‌گیری داود میقانی از حضور در انتخابات فدراسیون جودو،  هشت کاندیدا در گردونه انتخاباتی مجمع جودو باقی ماندند تا برای شرکت در رای‌گیری نهایی برنامه‌های خود را به اعضای مجمع ارائه کنند. هر چند اینطور پیش‌بینی می‌شود که این انتخابات دو قطبی باشد و برخی دیگر از کاندیداها به نفع نامزدهای برگزیده انصراف دهند.
 اما موضوع  اصلی نامه‌ای است که فدراسیون جهانی جودو به ایران ارسال کرده و خواستار توضیح در مورد شکست‌های سعید ملایی برابر رقبای بی‌نام و نشانش است. شکست‌هایی مصلحتی که برای روبه‌رو نشدن با جودوکاهای رژیم اشغالگر قدس بوده است.
اما این نامه بعد از رقابت‌های گرنداسلم پاریس ارسال شده است و پاسخ آن نیز ارسال و مورد قبول فدراسیون جهانی جودو قرار گرفته است، ولی چرا موضوع نامه‌ای که از ابتدا قرار نبود رسانه‌ای شود، امروز و در آستانه مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو باید برای رسانه‌ها رونمایی شود؟ آن هم درست بعد از حل شدن مسائل حاشیه‌ای مربوط به حضور ناظر فدراسیون جهانی در مجمع انتخاباتی جودو! طرح این موضوع در زمان فعلی سوال برانگیز است.
 سوال اصلی در این خصوص از افرادی که سال‌هاست در این رشته مشغول  هستند و دین خود را در تمام این سال‌ها به جودوی ایران و ورزش کشور ادا کرده‌اند، این است که چرا حالا و در آستانه انتخابات به طرح این موضوع پرداخته‌اند و اتفاقا حل و فصل آن را به انتخاب رییس آینده مرتبط می‌دانند؟
باید صراحتا گفت که تمام این مباحث و طرح مسائلی که ارتباطی به انتخابات ندارد، به نظر می‌رسد مواردی تبلیغاتی است که بیشتر برای تأثیرگذاری بر مجمع است تا تهدیدی جدی برای جودوی ایران! جودوی ایران عادت کرده هر چه به انتخابات نزدیک و نزدیک‌تر شود، این دست مسائل و مصاحبه‌ها برای تغییر رأی اعضا را شاهد باشد. ولی امیدواریم که این بار شرایط برخلاف موارد مشابه قبلی باشد.
خبر خوب برای جودو این است که راهکار برون رفت از موضوعی که مطرح شده، گویا توسط یکی از کارشناسان آشنا به مسایل حقوقی و بین‌المللی پیدا شده و این کارشناس قبول کرده تا بعد از برگزاری مجمع در جلسه‌ای حضوری با مسوولان فدراسیون جهانی مشکل را رفع کند.
 این کارشناس به مسوولان اطمینان داده که بدون دغدغه انتخابات را برگزار کنند و هیچ مشکلی جودو ایران را تهدید نمی‌کند.
به هر حال  انتخابات فدراسیون جودو روز شنبه ۲۵ اسفندماه برگزار می‌شود و عبدا... جعفری، ابوالفضل حیدریان بابلی، مهدی درخشنده بخت، امیرحسین سیاحی، منصور عبدی، توفیق کابلی، مازیار ناظمی و آرش میراسماعیلی برای نشستن روی صندلی ریاست رقابت می‌کنند.

captcha
تازه ها
بیشتر