فوتبال ایران / شناسه خبر: 95868 / تاریخ انتشار : 1397/12/21 18:52
|
پات پرهیجان

استقلال یک – العین یک / تساوی در گل، تیرک و امتیاز

استقلال و العین را در یک بازی پر تب و تاب و پرحادثه به تساوی رضایت دادند.

سه شنبه 21/12/97، هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، ساعت 19، ورزشگاه آزادی، تماشاگر: 50 هزار نفر

 

استقلال یک

گل‌: فرشید باقری (53)

العین یک

گل‌: سوکاسا شیوتانی (85)

 

داور: احمد ابوبکر الکاف؛ کمک‌ها: ابوبکر العمری و رشید حامد (هر سه از عمان)

اخطار: فرشید باقری، فرشید اسماعیلی از استقلال

عامر عبدالرحمان از العین

استقلال:

مهدی رحمتی، پژمان منتظری، وریا غفوری (78- محمد دانشگر)، میلاد زکی‌پور، روزبه چشمی، علی کریمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی (81- محسن کریمی)، آیاندا پاتوسی، اسماعیل گونسالوس، گادوین منشا (73- همام طارق)

سرمربی: وینفرد شفر

 

العین:

خالد عیسی، مهند سالم، سوکاسا شیوتانی، محمد فائز، بندر محمد الاحبابی، رایان یسلام (89- خالد عبدالرحمان)، تانگو دومبیا، احمد برمان، عامر عبدالرحمن، محمد خلفان (72- مارکوس برگ)، جمال معروف

سرمربی: خوان کارلوس گاریدو

 

بازیکن برتر: فرشید باقری

استقلال تحت تاثیر فضای بازی تلخ دو فصل پیش بازی را احساسی و سریع شروع کرد و به دروازه العین نزدیک شد اما بعد از گذشت ثانیه های احساسی و پرتب و تب و تاب اولیه، العین خیلی زود بر جریان بازی مسلط شد و جلو کشید.

دقیقه 14: دفع ارسال عامر عبدالرحمن از روی ضربه ایستگاهی، به پشت محوطه جریمه استقلال آمد که شوت روی پای شیوتانی را رحمتی در اختیار گرفت.

دقیقه 19: (اخطار: فرشید باقری از استقلال) ضدحمله تند و تیز العین سبب شد تا فرشید باقری مجبور به خطا روی محمد فائز شود تا داور نخستین کارت زرد بازی را به او نشان دهد.

دقیقه 20: ضربه ایستگاهی بندر الاحبابی دقت لازم را نداشت و با فاصله زیادی از دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه 21: ارسال خطرناک ایسما از جناح راست زمین را خالد عیسی بالاتر از منشا در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 27: پا به توپ جمال معروف از سمت چپ و حرکت او در عرض پشت محوطه جریمه استقلال و ضربه ناگهانی او در حالیکه رحمتی تنها تماشاگر بود، به پایه تیرک عمودی دروازه خورد.

دقیقه 28: فرشید باقری پا به توپ به عمق دفاع العنی زد و وارد محوطه جریمه شد اما در آخرین لحظات با سماجت مدافع العین توپ را از دست داد.

دقیقه 31: کرنر ارسالی پاتوسی از سمت چپ درون محوطه شش قدم با پرواز ایسما و ضربه سر او به دیرک افقی دروازه نشست تا دو تیم در ضربه به تیرک با هم برابر شوند.

دقیقه 35: حرکت عامر عبدالرحمان از سمت چپ و پاس در عرض او پشت محوطه جریمه استقلال به جمال معروف رسید و ضربه او را رحمتی با یک واکنش سریع راهی کرنر کرد.

دقیقه 37: فرشید باقری از فاصله‌ای حدودا 25 متری شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که ضربه او از کنار دروازه العین به اوت رفت تا نیمه نخست بدون گل به پایان برسد.

---
 
 
نیمه دوم
دقیقه 52: حرکت فرشید اسماعیلی از سمت چپ تا محوطه جریمه العین ادامه یافت و ضربه او از زاویه بسته با واکنش خالد عیسی به کرنر رفت.
دقیقه 53 (گل: فرشید باقری برای استقلال): کرنر ارسالی پاتوسی از سمت چپ با پرواز فرشید باقری و ضربه سر او به تور دروازه نشست تا استقلال یک بر صفر از حریف جلو بیفتد.
دقیقه 57: استقلال ضدحمله سریعی توسط ایسما تدارک دید ولی شوت او از زاویه بسته با واکنش خالد عیسی دفع شد.
 
دقیقه 65: روی یک ضدحمله سریع با پاس باقری گادوین منشا از میانه میدان فرار کرد و در حالیکه یک مدافع العین رو را تعقیب می کرد وارد محوطه جریمه شد، اما منشا به اندازه ای تعلل کرد تا سایر مدافعان برسند. در نهایت پاس او ضربه ایسما از روی دروازه به اوت رفت.
دقیقه 75: طارق همام در میانه میدان صاحب توپ شد و پس از چند گام پیشروی از پشت محوطه جریمه شوت کرد اما خالد عیسی با یک شیرجه بلند توپ را مهار کرد.
دقیقه 82: حرکت پاتوسی از چپ و ارسال بلند او روی تیر دو به طارق همام رسید و پاس عرضی هافبک عراقی حوالی نقطه پنالتی محسن کریمی را صاحب توپ کرد اما ضربه محکم او با واکنش فوق العاده عیسی راهی به دروازه نیافت.
دقیقه 85 (گل: سوکاسا شیوتانی برای العین): روی یک ضربه ایستگاهی از راست، دومبیا توپ را بلند روی دروازه استقلال ریخت اما مدافعان استقلال آن را برگشت دادند تا سوکاسا شیوتانی با یک ضربه زمینی روپا توپ را به کنج دروازه استقلال بفرستد و بازی را به تساوی بکشاند.
دقیقه 90+1: ارسال پاتوسی روی یک ضربه ایتسگاهی از مرکز زمین روی تیر دوم به دانشگر رسید تا او با ضربه سر دروازه باز کند اما داور آن را آفساید اعلام کرد.
دقیقه 90+3: روی یک ضربه کرنر از چپ باز هم پاتوسی توپ را بلند ارسال کرد تا روی تیر دوم به دانشگر برسد اما ضربه سر مدافع پیش تاخته استقلال از روی خط دروازه توسط مهند سالم بیرون کشیده شد.
 
captcha
تازه ها
بیشتر