فوتبال ایران / شناسه خبر: 95863 / تاریخ انتشار : 1397/12/21 17:40
|
تاج با درست پس می‌زند با پا پیش می کشد

شایعه جدید درباره سرمربی تیم ملی / توافق کلی با یکی از گزینه‌های فدراسیون

به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال با گزینه مدنظر خود در خصوص مسائل کلی به توافق رسیده و تنها یکسری از بندهای جزیی مورد اختلاف دو طرف است که با مذاکره حل شده و همه چیز نهایی می‌شود.

تاج با درست پس می زند با پا پیش می کشد

انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی تبدیل به یک موضوع کاملا محرمانه و فوق سری شده است  به گونه‌ای که  مثل سال های قبل نه از راهروهای فدراسیون شایعه ای به گوش می رسد نه حتی با روابط دوستانه با یکی از آنهایی که در ساختمان سئول منصبی دارد می توان حرفی شنید .در حاشیه مجمع اخیر مهدی تاج صراحتا اعلام کرد نمی‌تواند در مورد گزینه‌های مد نظر فدراسیون حرفی بزند و با وجود کنجکاوی رسانه های داخلی فعلا نامی از قوطی بیرون نیامده است.ماه قبل میلادی هم این رسانه‌های خارجی بودند که نام لوران بلان و وینچنزو مونتلا را مطرح کردند و الان هم هیچ کس از گزینه‌های مد نظر تاج و همقطارانش خبر ندارد .تنها شایعه جدید مربوط به جدی شدن مذاکره با یکی از گزینه هاست.گزینه‌ای که اطلاعات زیادی از او وجود دراد!

نزدیک به دو ماه از حذف جنجالی ایران در جام ملت‌های آسیا می‌گذرد و کارلوس کی‌روش با رفتنش به کلمبیا نیمکت تیم ملی را بعد از هشت سال تا به اینجا در سردرگمی دو ماهه قرار داده است. موضوعی که باعث شد اولین فیفا دی بعد از جام ملت‌ها از دست برود. در حالی که بسیاری از تیم‌های آسیایی برنامه مشخصی برای استفاده از این تایم را داشتند و همه چیز به جای بازی ملی در  لیگ ایران و به نفع باشگاه‌ها خلاصه شد.


در این بین انتخاب سرمربی جدید تیم ملی به اولویت اصلی مهدی تاج و فدراسیون فوتبال ایران تبدیل شد. هدفی که به زعم رییس اصفهانی چراغ خاموش و به دور از هیاهوی به وجود آمده توسط برخی از افراد وزارت نشین پیش رفت تا از بازار گرمی خارجی و هم‌چنین سنگ اندازی برخی از عوامل جلوگیری شود. این سیاست فدراسیون اما باعث داغ تر شدن تنور شایعات شد. برخی افراد از نشستن مربی ایرانی بر روی نیمکت تیم ملی خبر دادند که خیلی زود توسط تاج در جلسه مجمع عمومی رد شد. برخی دیگر هم از لیست بلند مربیان خارجی و البته صاحبنام مدنظر فدراسیون پرده برداری کردند که تاج با سکوتش در این مورد هیچ گونه تایید یا تکذیبی را انجام نداد و تنها به انجام کارش بدون توجه به حواشی پرداخت.


گزینه‌های مثل یورگن کلینزمن،لوییز فن خال، هروه رنارد، آلبرتو زاکرونی، مونتلا و سمپائولی در صدر شایعات منتشر شده از سوی رسانه‌ها قرار گرفتند و هر روز اخبار متفاوتی در خصوص حضور این افراد منتشر می‌شد. قضیه که اصلا مورد توجه تاج قرار نگرفت و تقریبا اهمیتی برای او نداشت.


حالا از برخی افراد نزدیک به فدراسیون فوتبال شنیده می‌شود که مذاکرات رییس فدراسیون با یکی از گزینه‌های مورد نظر و خارجی‌اش مثبت پیش رفته و در مراحل نهایی قرار دارد. فردی که قبلا هم جزو نامزدهای مربیگری تیم ملی بود و شایعات زیادی در خصوص حضورش در ایران مطرح شد. به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال با گزینه مدنظر خود در خصوص مسائل کلی به توافق رسیده و تنها یکسری از بندهای جزیی مورد اختلاف دو طرف است که با مذاکره حل شده و همه چیز نهایی می‌شود. مدت زمان این قرارداد هم تا بعد از جام جهانی 2022 قطر خواهد بود و در صورت توافق تمدید می‌شود.

به نظر می‌رسد بعد از حضور هشت ساله کارلوس کی‌روش پرتغالی، باید شاهد یک مربی اروپایی دیگر بر روی نیمکت تیم ملی ایران باشیم. مساله‌ای که خواست عموم بود و بسیار از اهالی فن به شمار می‌رفت. مساله مهم فیفادی بعدی است که در خرداد ماه برگزار می‌شود و با این اوصاف باید از حالا منتظر رونمایی از تیم ملی با مربی جدیدش در آن زمان باشیم. مربی‌ای که برای شناخت از بازیکنان هیچ کدام از فرصت‌ها را از دست نمی‌دهد و از حالا به هدفی بزرگ فکر می‌کند؛ حضور در جام جهانی 2022 که اولین سنگ محک او خواهد بود. به خصوص اینکه در دو دوره قبل این مهم توسط کی‌روش انجام شده و به همین جهت سطح توقع مردم ایران بالا رفته است.

در عین حال مهدی تاج در آخرین اظهار نظری که درباره انتخاب سرمربی تیم ملی داشته گفته است:« سرمربی تیم ملی ممکن است تا هفته دیگر انتخاب شود، ممکن است انتخاب نشود. ما هیچ عجله‌ای برای انتخاب سرمربی نداریم. ما مذاکراتمان را انجام می‌دهیم و به زودی سرمربی تیم ملی فوتبال اعلام خواهد شد.»

تاج همچنین در مورد اظهارات مازیار ناظمی در مورد حضور زین الدین زیدان در تیم ملی گفت‌:« آقای ناظمی شوخی کرده بودند. من اطلاعی از اسامی نداشتم. اصلاً برخی از این اسامی که ایشان ذکر کرده بودند، فوت کرده‌اند و در قید حیات نیستند!»

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا با کارلوس کی‌روش در مورد سرمربی بعدی تیم ملی فوتبال صحبت کرده است، گفت:« ما ممکن است با شما هم مشورت کنیم.»

مهدی تاج نم پس نمی دهد و درمصاحبه‌هایش هم نوعی تناقض وجود دارد.در واقع به زبان عامیانه می توان گفت او با دست پس می‌زند و با پا پیش می کشد تا رسانه‌ها را سرگرم و گمراه کند  تا کار خودش را پیش ببرد غافل از اینکه هر چه زمان انتخابی سرمربی تیم ملی طولانی‌تر شود خودش ، فدراسیون فوتبال و تیم ملی هستند که ضرر خواهند کرد.ضرری که ابعادش بعدها به صورت واضح برای ایشان و مدیران فدراسیون مشخص می شود.

3

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر