ورزش ایران / شناسه خبر: 95856 / تاریخ انتشار : 1397/12/21 16:15
|

خرید ناکام سپاهان را بشناسید: محسن مسلمان

محسن مسلمان برخلاف انتظارها درسپاهان به مهره ای کلیدی و تاثیرگذاربدل نشده و امیرقلعه نویی به راحتی ازکنارنام این بازیکن می گذرد. حالا شاید درستی تصمیم برانکو دراخراج این بازیکن بیشتربه اثبات برسد.

سپاهان درفصل جاری نتایج قابل توجهی گرفته و یکی ازچند مدعی قهرمانی لیک محسوب می‌شود. یکی ازدلایل صعود دوباره سپاهان هزینه های سنگینی بود که سران این باشگاه برای جذب بازیکنان جدید متحمل شدند. بازیکنانی همچون؛  مهدی کیانی، ولادیمیر کومان، سجاد شهباززاده،علی قربانی و استنلی کی روش. سپاهانی ها حتی برای به خدمت گرفتن پیام نیازمند نیز مبلغ کمی را پرداخت نکردند تا این دروازه بان نه چندان مطرح نیز درردیف خریدهای بزرگ فصل جاری زردپوشان قراربگیرد.

 سپاهان درفصل جاری همچون دیگرغول های لیگ برترهزینه ای نزدیک به 50میلیاردتومان وچه بسا بیشتررا متقبل شده است وتا امروزنیزنتایج مطلوبی به دست آورده و امیدواراست که جام قهرمانی را به چنگ آورد. درمیان خریدهای سپاهان گزینه های موفق بسیاری را می‌بینیم اما درهمین تیم هستند بازیکنانی که به رغم دریافت مبالغ چشمگیرنتوانسته اند درخشش آن چنانی داشته باشند و این سوال بزرگ را پیش روی تصمیم گیران باشگاه اصفهانی قرارداده اند که به واقع هدف ازجذب شان چه بود؟

یکی ازاین بازیکنان محسن مسلمان است. هافبک-مهاجمی که ازپرسپولیس به این باشگاه اصفهانی نقل مکان کرد. آن روزها که مسلمان ازپرسپولیس جدا شد و به سپاهان رفت شاید خیلی ها تصورمی‌کردند که برانکوایوانکوویچ دچارخطایی بزرگ شده او باید با تانی بیشتری درباره این بازیکن تصمیم می گرفته اما حالا هرچه اززمان حضوراخراجی تیم برانکو می‌گذرد بیشتر مشخص می‌شود که تصمیم سرمربی پرسپولیس درقبال این بازیکن صحیح بوده چراکه مسلمان درسپاهان هم به مهره ای کلیدی و تاثیرگذاربدل نشده ودرپست خود همواره پشت سردیگرگزینه ها قراردارد ودربازی هایی هم که برای تیمش به میدان می‌رود هیچ گاه درخشش وکارایی دوران اوج را ندارد.

مسلمان با پرداختی قابل توجهی نزدیک به 2میلیاردتومان اکنون عضوباشگاه سپاهان است و معمای حضوراو دراین تیم وقتی پیچیده ترمی‌شود که که می‌بینیم قرارداد منعقد شده، شش ماهه است و مسلمان درپایان فصل باید این باشگاه را ترک کند. اینکه هدف ازجذب بازیکن مازاد لیست برانکو چه بوده و چرا هزینه نسبتا قابل توجهی برای جذب این بازیکن صرف شده ازجمله معماهایی است که سپاهانی ها به آن پاسخ نداده اند و امیرقلعه نویی هم هیچ گاه خودش را موظف به پاسخگویی درباره این ماجرا ندانسته است اما عملکرد مسلمان آئینه ای تمام قد از انتخاب این باشگاه است.

البته امیرقلعه نویی سابقه چنین خریدهای را درزمان مربیگری خود دراستقلال هم داشت و یکی ازچند دلیلی که باعث شد او بعد ازفصل دوازدهم که با استقلال قهرمان شد، دیگررنگ قهرمانی را نبیند و دست آخرازاستقلال اخراج شود همین خریدهای احساسی بود.

قلعه نویی حتی درآن دوران نیکبخت را هم به استقلال بازگرداند تا مشخص شود دربرخی انتخاب هایش هرگزمسائل فنی نقشی ندارد واو به واسطه برخی مناسبات ویا تعارفات بیرون فوتبالی بازیکن جذب می‌کند وهیچ بعید نیست که درجذب مسلمان نیز همین مسائل را دخیل کرده باشد.

به هرحال تماشاگران اصفهانی دوست دارند هزینه هایی که ازجیب باشگاه شان خرج جذب بازیکن می‌شود نتیجه بخش باشد واین طورنباشد که برخی بازیکنان بی آنکه تاثیری درتیم این تیم داشته باشند، با سپاهان قرارداد منعقد کنند وبی هیچ کارایی این تیم را ترک کنند.

2-500

 

captcha
تازه ها
بیشتر