فوتبال ایران / شناسه خبر: 95799 / تاریخ انتشار : 1397/12/20 17:01
|
سردار به دنبال چولوف و لوئیز در جدال آقای گلی روسیه

باغچه آزمون در دمای ۸ درجه زیر صفر هم گل می‌دهد

آزمون این بار در حالی قفل دروازه اوفا در ورزشگاه زیبای کرستوفسکی آرنا را باز کرد که این گل بیشتر از هر چیز حس تاکتیک پذیری ستاره ایرانی را به رخ کشید.

سردار به دنبال چولوف و لوئیز در جدال آقای گلی روسیه

سردار آزمون در بود حضور در باشگاه جدیدش به گونه ای درخشیده که  رسانه های روسیه ای بعد از هر بازی زنیت درباره او می نویسند.سردار با گزلین دوباره در لیگ روسیه حالا در بازی اروپایی و لیگ روسیه تیمش5 گل زده و شروعی  فوق العاده در این تیم پرمهره داشته است.

عصر روز یکشنبه مصاف زنیت با اوفا در سرمای 8- درجه و زیر بارش شدید برف برگزار شد. شدت بارش‌ها به قدری بود که طرفداران زنیت قبل از بازی در ورودی ورزشگاه آدم برفی های زیبایی ساختند. حضور تعدادی از ایرانی ها و فارسی زبانان در ورزشگاه به عنوان تماشاگر هم جالب بود. یکی از این تماشاگران با پلاکاردهایی به زبان فارسی و روسی درخواست جالبی از سردار آزمون داشت. این طرفدار با بیان این که از تاجیکستان خود را به سن پطرزبورگ رسانده است خواستار دریافت پیراهن مهاجم ایرانی شد.

 در روزی که سردار آزمون مستحق چشیدن طعم اولین هت تریک با پیراهن زنیت بود تنها یکی از ضربات این مهاجم به تور دروازه اوفا چسبید تا همین گل خرید 12 میلیون یورویی باشگاه در زمستان را در صدر اخبار رسانه های روس قرار دهد.

پنجمین گل در پنجمین بازی متوالی نشان داد سران باشگاه زنیت دست روی مهره درستی در زمستان گذاشتند تا تیم شان را برای رسیدن به قهرمانی داخلی و درخشش در اروپا تقویت کند. آزمون این بار در حالی قفل دروازه اوفا در ورزشگاه زیبای کرستوفسکی آرنا را باز کرد که این گل بیشتر از هر چیز حس تاکتیک پذیری ستاره ایرانی را به رخ کشید.

در گزارش منتشر شده در سایت sport expres آمده است:« سردار با اتکا به همان خصوصیات بارز فنی یک بار دیگر توانایی های خود را به رخ کشید تا نشان بدهد در حال حاضر بهترین مهاجم شاغل در لیگ روسیه است. توپگیری، پاس به موقع، فضاسازی و ایستادن در نقطه کور دفاعی با ضربه تمام کننده ستاره ایرانی توام شد تا قفل دروازه اوفا شکسته شود». این سایت در ادامه با اشاره به پنجمین گل سردار با پیراهن زنیت در پنجمین بازی متوالی مدعی شد آزمون می تواند روزهای درخشان فوتبالدوستان بندرنشین سن پطرزبورگ را درخشان تر کند.

سایت چمپیونات دیگر رسانه معتبر روسیه بود که به تمجید از مهاجم ایرانی زنیت پرداخت و نوشت:« گلزنی به اوفا تعداد گل‌های سردار را به عدد 6 (4 گل با روبین کازان+2 گل با زنیت) رساند تا آزمون حالا جدی ترین تهدید کننده مدعیان آقای گلی روسیه لقب بگیرد. مسلما در بازی‌های پیش رو بهترین گلزن این فصل فدور چالوف از زسکا مسکو که پدیده جدید روس ها قلمداد می شود چندان نمی تواند از جایگاهی که در اختیار دارد مطمئن باشد چون سردار برای سبقت از این گلزن خیز برداشته است».

سردار آزمون در حالی یکی از دو گل تیمش در برتری 2-1 مقابل اوفا را به ثمررساند که اگر کمی خوش شانس بود در این بازی اولین هت تریک به نام او ثبت می شد. از دست رفتن دو تا سه موقعیت صد درصد گلزنی از سوی آزمون مانع این اتفاق مهم شد با این وجود میانگین نمراتی که رسانه های معتبر روس برای سردار در نظر گرفتند نشان داد که او همچنان بهترین بازیکن زنیت است.

امشب(دوشنبه شب) رقابت های هفته نوزدهم لیگ برتر روسیه به پایان می‌رسد اما با این وجود زنیت با درخشش خرید ایرانی خود همچنان به تاخت و تاز در صدر جدول ادامه می دهد. زنیتی‌ها طی 19 بازی 40 امتیاز کسب کرده و بالاتر از همه رقبا مدعی اول قهرمانی لقب گرفته اند. نکته جالب توجه این که روبین کازان و روستوف دو تیم سابق سردار در این جدول به عنوان همسایه برای قرار گرفتن در جایگاه هفتم و هشتم می جنگند.

در جدول آقای گل های لیگ برتر روسیه، پدیده 20 ساله فوتبال روسیه و باشگاه زسکا یعنی فدور چولوف با 10 گل در صدر ایستاده است. خوزه لوئیز مهاجم اهل کیپ ورده باشگاه اسپارتاک مسکو دوم است و سردار آزمون با رسیدن به 6 گل جایگاه سومی را به خود اختصاص داد تا برای رسیدن به آقای گلی امیدوار باشد.

3-670

captcha
تازه ها
بیشتر