فوتبال ایران / شناسه خبر: 95771 / تاریخ انتشار : 1397/12/20 11:55
|
آمار جذاب هافبک اسپانیایی در لیگ قهرمانان آسیا

فقط دو تیم السد را با ژاوی برده‌اند: پرسپولیس و استقلال

6 برد، 5 تساوی و تنها 2 شکست ماحصل کار السد با ژاوی بوده که شکست‌ها مقابل استقلال در پلی‌آف دو فصل قبل و پرسپولیس در بازی برگشت نیمه‌نهایی فصل 2018 رقم خورده.

ژاوی و فقط 2 باخت در لیگ قهرمانان آسیا

ژاوی از وقتی به السد آمده در قریب به اتفاق بازی‌های این تیم حضور داشته و خیلی کم دیده‌ایم که آسیب ببیند یا به دلیل محرومیت حضور در ترکیب تیم فریرا را از دست بدهد. او در تمام این چند فصل اخیر از جمله بازیکنان کلیدی السد بوده که گاهی هم نتیجه را به تنهایی تغییر داده. این بار اما آسیب‌دیدگی سراغ هافبک اسپانیایی آمد و او را برای چند بازی از ترکیب اصلی السد دور کرد. دو ماه پیش بود که ژاوی هرناندز به دلیل کشیدگی شدید عضله ران حضور در ترکیب و بازی‌های رسمی السد را از دست داد. غیبت در سه بازی لیگ ستارگان و همین‌طور بازی های امیرکاپ قطر باعث شد تا حضور ستاره اسپانیایی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا نیز در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

---

در شرایطی که السد بدون ژاوی فصل جدید لیگ قهرمانان را با شکست 2 بر صفر مقابل الاهلی استارت زد، تلاش‌ها برای بازگرداندن مهندس به میانه میدان السد اوج گرفت. به‌خصوص که صدرنشین لیگ ستارگان باید به مصاف پرسپولیس ایران می‌رفت. بازیساز اول السد به هر شکلی بود به بازی با پرسپولیس رسید تا به همین بهانه سایت استاد الدوحه به بررسی آمار السد با ژاوی در سه فصل گذشته لیگ قهرمانان بپردازد.

در آماری که این رسانه مطرح دوحه منتشر کرد السد با ژاوی در 13 بازی آسیایی به میدان رفته است که از این تعداد هافبک اسپانیایی در 11 بازی کامل در زمین حضور داشته و 2 بازی هم تعویض شده است. 6 برد، 5 تساوی و تنها 2 شکست ماحصل کار السد با کاپیتان سرشناس ماتادور بوده که شکست‌ها مقابل استقلال در پلی‌آف دو فصل قبل و پرسپولیس در بازی برگشت نیمه‌نهایی فصل 2018 رقم خورده است.

 

340-11

---

یک گل، 5 پاس گل، یک اخطار و ... از دیگر آمارهای درخشان ژاوی با السد در لیگ قهرمانان بود که به اذعان استاد الدوحه باعث شد تا تیم قطری در حضور کاپیتان اسپانیایی خود به تیمی ترسناک تبدیل شود. ژاوی که خاطره خوشی از رویارویی با تیم‌های ایرانی به خصوص سرخابی‌ها ندارد، سه‌شنبه در یکی از آخرین بازی‌هایی که ممکن است مقابل تیم‌های ایرانی داشته باشد، قطعا به  دنبال خاطره‌ای خوش خواهد بود.

captcha
تازه ها
بیشتر