ورزش ایران / شناسه خبر: 95723 / تاریخ انتشار : 1397/12/19 15:06
|

جنجالی عجیب درباره منابع مالی فدراسیون هندبال / ماجرای عجیب یک مشت دلار

ماجرای مبالغ موجود در فدراسیون هندبال جدی ترین حاشیه این رشته در آستانه انتخابات است.

در آستانه برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون هندبال که صبح امروز برگزار می‌شود، حواشی عجیبی پیرامون مسائل مالی در این فدراسیون مطرح شده. ماجرا از آن‌جا آغاز شد که یکی از پیشکسوتان هندبال ادعا کرد رحیمی رئیس اسبق فدراسیون مبلغ یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان را به همراه ۴۵ هزار دلار تحویل سرپرست جدید داده و خواستار مشخص شدن وضعیت این مبلغ شد!

پس از این اتفاق رمغانعلی دولو در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این ادعا کذب است و ماجرا را تکذیب کرد. تکذیبی که آتش این ماجرا را شعله ور کرد و به آن دامن زد.

پس از انتشار این دو گفت  و گو، علیرضا رحیمی رئیس پیشین فدراسیون هندبال گفت:« دولو مدعی شده که چنین پولی نیست اما من اسناد آن موجود است و به طور واضح مشخص است که چنین ارقامی در زمانی که فدراسیون را تحویل دادم، موجود بوده است و دولو هم آن‌ها را تحویل گرفته است.»

پس از مصاحبه رحیمی و انتشار اسناد بود که دولو تا حدودی مواضعش را تغییر داد و مدعی شد در این ماجرا خلط مبحث صورت گرفته است.

رمضانعلی دولو  با بیان اینکه درست است ما در ۱۳ آبان ماه جلسه‌ای برگزار کردیم و صورتجلسه آن نیز موجود است که ارائه داده‌اند، گفت:« در حقیقت جمع مبلغ در این صورتجلسه یک میلیارد و چهارصد نبوده بلکه در مجموع یک میلیارد و پانصد میلیون و خورده‌ای تومان بوده است! در صفحه دوم آن سند هم اگر ملاحظه کنید آن مبلغ عنوان شده نیز که گفته شده ۴۵ هزار دلار است در حقیقت تبدیل جمع تمام مبالغ ارزی شامل یورو، دلار، یوهان و روپیه است.»

او ادامه داد:« من این مبلغ ارزی ۴۵ هزار دلار را ندیده‌ام برای اینکه اصلاً زمان تحویل آن در فدراسیون نبودم چرا که خود آقای رحیمی آن را به آقای زاد مراد خزانه دار فدراسیون داده است و من هم زیر آن صورتجلسه را امضا کرده‌ام. من نبودم که این پول را موجود ببینم که مثلاً ۸۱۳ دلار و ۲۲ هزار یورو… به خزانه دار داده‌اند. الان پول ریالی که در بانک است و مشخص و پول ارزی در اختیار خزانه دار است و این مبلغ در فدراسیون هندبال موجود است که بخشی از آن برای تیم بانوان هزینه شده و مابقی در حساب فدراسیون است.»

او همچنین گفت:« من هرگز نگفتم کذب است بلکه گفته‌ام اطلاع ندارم چرا که این آقای پروانه این حرف را در فضای مجازی عنوان کرده و این حرف را از کجا آورده است؟ حتی اگر سند را جمع بزنید اشتباه است یک میلیارد و پانصد میلیون تومان درست است و راوی اشتباه گفته. مبلغ ۴۵ هزار دلار هم به این شکل جمع بسته شده است.»

دولو ادامه داد:« در آن زمان من به آقای رحیمی گفتم که من پول ارزی را تحویل نمی‌گیرم و آن را نماینده وزارت تحویل بگیرد و به خزانه دار بدهد. من که تو جیبم پول نمی‌گذارم! مبلغ ریالی در حساب فدراسیون است و مبلغ ارزی هم در اختیار خزانه دار یا مالی فدراسیون است و هر وقت خواستیم بر اساس دستور و پی نوشت هزینه می‌شود. بخشی از بودجه ریالی و ارزی برای اعزام تیم ملی بانوان به رقابت‌های قهرمانی آسیا هزینه شده است و ما که نمی‌توانیم این را انکار کنیم.»

او درباره تکذیب اولیه‌اش نیز اینطور اظهار نظر کرد:« من به ایشان هم گفتم که در حال حاضر حضور ذهن ندارم و این مسئله به این شکل کذب است ولی حالا که مسئله این طور باز شده باید موضوع را شفاف سازی کنم. به نظر می‌رسد در انتشار مطلب شلوغ بازی شده است و ما که خبط نکرده‌ایم. حساب‌ها مشخص است و من هم صورتجلسه را امضا کرده‌ام.خلط مبحث شده و برداشت بدی از ارائه مطلب شده و انعکاس جالبی هم نداشته است. به طوری که گفته‌اند اگر کسی تکذیب نکند من سند منتشر می‌کنم! ما که می‌گوئیم حتی این مبلغ هم نبوده است بلکه مبلغ بیشتر از این است!»

 

captcha
تازه ها
بیشتر