استقلال / شناسه خبر: 95722 / تاریخ انتشار : 1397/12/19 14:48
|

استقلال به موقع از خواب بیدار شده؟

آنچه به هواداران استقلال امید قهرمانی می‌دهد و برای رقیبان زنگ خطر محسوب می‌شود، فرم خوب تیم شفر است. استقلال در نیم فصل دوم بیش از همه تیم‌ها امتیاز گرفته و با ادامه این روند قهرمانی‌اش محتمل است.

استقلال به موقع از خواب بیدار شده؟

آرمن ساروخانیان / از بین پنج مدعی قهرمانی لیگ برتر سه تیم این هفته برنده شدند و ترتیب تیم‌های بالای جدول کمی تغییر کرد. با تساوی پرسپولیس و برد استقلال فاصله دو تیم تهرانی تنها به دو امتیاز رسید.

با این رقابت نزدیک پیش‌بینی قهرمان غیرممکن است، ولی آنچه به هواداران استقلال امید می‌دهد و برای رقیبان زنگ خطر محسوب می‌شود، فرم خوب تیم شفر در هفته‌های اخیر است. استقلال در نیم فصل دوم بیش از همه تیم‌ها امتیاز گرفته و اگر بتواند این روند را ادامه دهد، رسیدن به صدر جدول و قهرمانی کاملا محتمل است.

استقلال که در پایان هفته بیست و یکم به رده سوم صعود کرد، از شش بازی نیم‌فصل دوم 15 امتیاز گرفته، یعنی یک امتیاز بیشتر از تراکتور و 4 امتیاز بیشتر از پرسپولیس و سپاهان، هرچند تیم اصفهانی یک بازی کمتر داشته. پدیده از شش بازی اخیر تنها 8 امتیاز گرفته و اگر این افت ادامه داشته باشد، تیم مشهدی خیلی زود از جمع مدعیان کنار می‌رود.

تغییر سیستم بازی به 3-3-4 و اضافه شدن مهره‌های تهاجمی موثر مثل پاتوسی، منشا و گونسالوس مهم‌ترین دلایلی است که استقلال را به موفق‌ترین تیم نیم‌فصل دوم لیگ تبدیل کرده. در عوض پرسپولیس، رقیب همشهری‌اش در افت است، بازیکنان جدید هنوز با تیم هماهنگ نشده‌اند و بخش دفاعی‌اش اقتدار گذشته را ندارد. تراکتور با آمدن لیکنز عملکرد خوبی داشته، ولی بیرون از خانه صلابت یک تیم مدعی را نداشته. سپاهان قدر بازی‌های آسان‌تر را خوب می‌داند، ولی نمایش این تیم در تبریز نشان داد که ممکن است در بازی‌های سخت‌ به دردسر بیفتد.

 

---

همه اینها دلایلی است که قهرمانی استقلال در پایان لیگ را برای این تیم به یک آرزوی خوشبینانه و هدفی در دسترس تبدیل می‌کند، آنچه در پایان نیم‌فصل اول بسیار پیچیده به نظر می‌رسید. البته نباید فراموش کرد که حضور در لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال و پرسپولیس یک امتیاز منفی است، دردسری که سپاهان و تراکتورسازی ندارند، ولی دست شفر روی نیمکت پر است و می‌تواند با سیستم چرخشی، فشردگی تقویم تیمش را تا حدودی خنثی کند، ترفندی که آن را مقابل نفت مسجدسلیمان هم به کار گرفت.

بزرگترین عاملی که می‌تواند استقلال را از قهرمانی دور کند، نتایج ضعیف این تیم در بازی‌های مستقیم مقابل مدعیان است. استقلال در نیم‌فصل اول از بین مدعیان تنها توانست تراکتور را شکست دهد، مقابل پرسپولیس و پدیده متوقف شد و به سپاهان در خانه باخت. تیم شفر در نیم‌فصل دوم فعلا با تراکتور بازی کرده که از تبریز دست خالی برگشت. 9 بازی دیگر در لیگ برتر باقی مانده که برای استقلال سه تا از آنها مقابل مدعیان خواهد بود (دربی و بازی در خانه سپاهان و پدیده). شاید همین سه بازی‌ عیار آبی‌پوشان را مشخص و قهرمان لیگ هجدهم را تعیین کند.

---

 

کلیدواژه
استقلال
captcha
تازه ها
بیشتر