فوتبال ایران / شناسه خبر: 95677 / تاریخ انتشار : 1397/12/18 18:55
|

اکبر منتشلو / تراکتورسازی تبریز لیگ هجدهم را با یک برنامه بلند مدت شروع کرد و با به جان خریدن تمام انتقادات با بخش خصوصی پا به میدان مسابقات گذاشت. هر چند آنطور که تبریزی ها دوست داشتند اوضاع این تیم پیش نرفت. در حالی که همه امکانات برای درخشش تراکتورسازی در لیگ هجدهم مهیا بود جان توشاک نتوانست انتظارات را برآورده کند و خیلی زود تبریز را ترک کرد. اما این موضوعی نبود که بتواند تراکتورسازی را در برابر حریفان به ضعف بکشاند. این موضوع با حضور محمد تقوی روی نیمکت هم ثابت شد. تقوی که تجربه چندانی در سمت سرمربیگری نداشت، بعداز توشاک هدایت این تیم را برعهده گرفت و البته توانست امتیاز خوبی را برای تراکتورسازی به دست بیاورد. حتی گمانه زنی های بسیاری که درباره نیمکت تراکتورسازی وجود داشت هم مانع از موفقیت تراکتورسازی با تقوی در لیگ برتر نشد و این تیم بدون توشاک نتایج خوبی گرفت.

اما روزهای بد تراکتورسازی از زمانی آغاز شد که دو بازیکن این تیم یعنی لی اروین و استوکس که مهاجمان این تیم بودند به مرخصی رفتند و به هر دلیلی به تیم بازنگشتند. حاشیه های مختلف به وجود آمد و حتی بازیکنان دیگر تلاش کردند جای خالی این دو بازیکن را پر کنند، اما نبود این دو بازیکن کاملاً محسوس بود و در روزهای غیبت استوکس و اروین تراکتورسازی امتیازات زیادی را از دست داد و سقوط بدی در جدول رده بندی داشت. تا جایی که حتی حضور سرمربی جدید هم تراکتورسازی را کاملا به روزهای خوبش برنگرداند.

در حالی که صحبت ها و گمانه زنی های فراوانی در مورد این دو بازیکن وجود داشت، تراکتورسازی همچنان به دنبال بازگرداندن آنها بود و این دو بازیکن طبق قراردادی که داشتند باید در خدمت باشگاه می بودند، اما غیبت آنها آنقدر طولانی شد که امتیازات زیادی از دست تراکتورسازی رفت و این تیم با خسارات جبران ناپذیری روبرو شد. این دو بازیکن قرارداد رسمی با تراکتورسازی داشتند و هیچ بهانه ای برای غیبت آنها قابل پذیرش نبود. بالاخره بعداز مدت ها این دو بازیکن به تیم بازگشتند و مسئولان تراکتورسازی همواره از برخورد با این بازیکنان صحبت می کردند، اما متاسفانه باید گفت جریمه این بازیکنان در تلاطم بازیهای لیگ برتر گم شد و مسئولان تراکتورسازی از کنار یک خسارت بزرگ به این تیم به راحتی گذشتند. جالب است از وقتی که این دو بازیکن به تیم بازگشتند باز هم روزهای خوب تراکتورسازی شروع شده و این تیم در جمع مدعیان قرار گرفت. باید اقرار کرد که اگر غیبت طولانی استوکس و اروین اتفاق نیفتاده بود، تراکتورسازی می توانست اکنون در صدر جدول قرار بگیرد. شاید بهتر باشد مسئولان تراکتورسازی حداقل برای هواداران شفاف بگویند که این خسارت سنگین تراکتورسازی چطور جبران خواهد شد و البته با این دو بازیکن خاطی چه برخوردی صورت گرفته است؟

1

 

captcha
تازه ها
بیشتر