ورزش ایران / شناسه خبر: 95648 / تاریخ انتشار : 1397/12/18 15:24
|

انتخابات فدراسیون و معادلاتی که هر روز پیچیده‌تر می‌شود / کارگردان کشتی کیست؟

انتخابات فدراسیون کشتی هر روز پیچیده تر از قبل می شود. با ورود افراد جدید برای ثبت نام این پیچیدگی بیشتر هم می شود اما یک سوال مهم وجود دارد و آن اینکه چه کسی این انتخابات را کارگردانی می کند؟

با نظر وزارت ورزش و جوانان ثبت نام از کاندیداهای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی از روز 15 اسفند آغاز شد. انتخاباتی که به نظر یکی از عجیب‌ترین و پیچیده‌ترین انتخابات تاریخ کشتی می‌تواند باشد. البته کشتی در طول تاریخ خود انتخابات پر حاشیه و پر و حرف و حدیث کم نداشته اما این بار داستان رقابت دو قهرمان مطرح است اما مهمتر از رقابت این دو قهرمان که نامشان بارها در رسانه‌ها مطرح شده این است که همه بدانند چه کسی در پشت پرده این انتخابات قرار دارد که این انتخابات را مدیریت می‌کند؟ آیا وزارت ورزش و جوانان این انتخابات را مدیریت می‌کند یا هنوز هم رسول خادم در پس این داستان قرار دارد؟

بعد از اتفاق عجیب هفته گذشته که به یکباره وزارت ورزش و جوانان بعد از ظهر روز سه شنبه تصمیم گرفت که ثبت نام از کاندیداها را شروع کند، امیر رضا خادم روز چهارشنبه برای ثبت نام راهی فدراسیون کشتی شد و بر خلاف همه‌ی حرف‌هایی که در ماه‌هایی اخیر زده بود رسما برای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت نام کرد. اتفاقی عجیب که نشان می‌داد امیر رضا خادم با همکاری و همراهی وزارت ورزش و جوانان به یکباره تغییر مسیر داده است و در حالی‌که وزیر ورزش و جوانان گفته بود خادم راهی وزارت کار می‌شود اما او به یکباره تغییر مسیر داد و سر از فدراسیون کشتی در آورد. این اتفاق و همه‌ی اتفاقاتی که از دی تا اسفند رخ داده علاوه بر پیچیده‌تر کردن انتخابات فدراسوین کشتی ، نشان از حمایت تمام قد وزارت ورزش و جوانان از امیر رضا خادم را هم دارد اما آیا می‌توان از وزارت ورزش و جوانان به عنوان تنها کارگردان انتخابات نام برد؟

اتفاقی عجیب و سوال برانگیز که چطور امیر رضا خادم با افرادی به توافق رسیده است که همین چند ماه پیش به بدترین شکل ممکن برادرش رسول خادم را بدرقه کردند؟ اگر چه سکوت امیر رضا خادم در تمام مدتی که رسول در فدراسیون کشتی با مسولان وزارت ورزش و جوانان درگیر بود، خودش حکایت از شکاف بین این دو برادر دارد اما بعید است که این دو عشق برادری را کنار زده باشند و هنوز هم در کنار هم حضور دارند. امیر رضا خادم ظاهرا در زمان حضورش در معاونت وزارت ورزش و جوانان هیچ صنمی با کشتی نداشت و مدام روزه سکوت را در پیش گرفته بود و حتی در شش سال گذشته هرگز حاضر نشد برای یکبار هم که شده درباره عملکرد کشتی ایران مصاحبه کند و نتایج کسب شده را نقد کند اما حالا چرا به عنوان دلسوز کشتی رخت خدمت به تن کرده است؟ این علاقه‌مندی تا چه اندازه به رسول ربط پیدا می‌کند و برادر کوچکتر تا چه اندازه در این آمدن نقش داشته است؟

 داستان انتخابات اما از روز جمعه به یکباره وارد فاز جدیدی شد و اتفاقاتی رخ داد که ماجرای انتخابات را پیچیده‌تر از قبل کرد. روز جمعه حمید بنی تمیم در اقدامی عجیب بدون این‌که از کسی طرفداری کند، در صفحه اینستاگرام خود متنی را نوشت و اعلام کرد که به دلیل حضور قهرمانان تصمیم دارد که دیگر در انتخابات فدراسیون کشتی شرکت نکند. اعلام این تصمیم آن هم در شرایطی که فقط امیر رضا خادم برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون کشتی ثبت نام کرده و هنوز زمان زیادی تا پایان ثبت نام‌ها دارد، غیر ضروری به نظر می‌آمد اما چرا بنی تمیم این کار کرد؟ حمید بنی تمیم نوشته است که به نفع کسی کنار نمی‌رود اما این تصمیم او را تا چه اندازه می‌توان باور کرد؟ کناره‌گیری بنی تمیم هزار و یک تحلیل دارد که یکی از این تحلیل‌ها هم می‌تواند این باشد که او کاملا برنامه‌ریزی شده و با هماهنگی خادم کنار می‌رود.

این اتفاقات همه نشان از یک برنامه‌ریزی و مهندسی انتخابات دارد اما حالا این مهندس و کارگردان کشتی چه کسی هست هنوز نامشخص است. آیا باید این تحلیل‌ها را که حکایت از حمایت همه جانبه وزارت ورزش و جوانان از امیررضا خادم را دارد، پذیرفت و یا این‌که دست‌های رسول خادم در حمایت از برادر را باید دید و تحلیل مهندسی او برای کشتی ایران پذیرفت؟  

اتفاقات روزها و ماه‌های اخیر بارها نشان داده که قرار نیست کارگردان کشتی رو بازی کند و تمام اتفاقات در پشت پرده رخ می‌دهد اما مهم این است که اتفاقاتی رخ بدهد که به نفع کشتی باشد. ورزشی که در شش و هفت سال گذشته با مدیریت برادر کوچکتر رنج بیشماری را تحمل کرد و معلوم هم نیست که برای خروج از این وضعیت چند سال دیگر باید این شرایط را ادامه بدهد.

5

captcha
تازه ها
بیشتر