ورزش ایران / شناسه خبر: 95592 / تاریخ انتشار : 1397/12/17 15:54
|
تایلند میزبان رقابت‌های جهانی 2019 وزنه‌برداری باقی ماند

وزنه‌برداری جهانی برای اولین بار در عربستان

عربستان برای اولین بار در تاریخ برگزاری رقابت‌های بین‌المللی وزنه‌برداری میزبان مسابقات جهانی 2021 جوانان شد.

ایران ورزشی - فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در کنگره سالیانه جهانی که قبل از برگزاری رقابت‌های نوجوانان جهان در لاس وگاس آمریکا برگزار شد، تصمیم گرفت برای اولین بار در تاریخ ورزش عربستان میزبانی رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ جوانان را به شهر جده واگذار کند. هیأت اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در حاشیه برگزاری مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان تشکیل جلسه داده و در این نشست در مورد اعطای میزبانی مسابقات مختلف آینده تصمیمات مهمی اتخاذ شد. براین اساس میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۲۱ برای اولین بار در تاریخ برگزاری مسابقات بین المللی وزنه‌برداری به شهر جده عربستان سعودی واگذارشد.واگذاری امتیاز میزبانی به عربستان از اهمیت تاریخی برخوردار است، چون این مسابقات که به عنوان رقابت‌های جهانی وزنه‌برداری مطرح است در شرایطی قرار است در این کشور برگزار شود که مسابقات زنان را هم شامل می‌شود و میزبان سوای برگزاری رقابت‌های مردان می‌بایست پذیرای برگزاری مسابقات دختران نیز همزمان با رقابت پسران وزنه‌برداری باشد.

پس از عربستان نیز تاشکند ازبکستان هم میزبان مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۲۱ شد. با توجه به اینکه در چند وقت اخیر دوپینگ تعدادی از وزنه برداران تایلند مثبت اعلام شده است، پیش بینی می‌شد که احتمالا میزبانی رقابت‌های جهانی بزرگسالان در سال 2019 از پاتایای تایلند گرفته شود اما این اتفاق رخ نداد. زیرا فدراسیون وزنه برداری تایلند متعهد شد که در رویدادهای تحت نظر فدراسیون جهانی شرکت نکند که شامل مسابقات گزینشی المپیک و خود المپیک ۲۰۲۰ هم می‌شود هیأت اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری هم این تعهد تایلند را پذیرفت و همچنان با میزبانی تایلند از رقابت‌های جهانی 2019 بزرگسالان (گزینشی المپیک توکیو) موافقت خود را اعلام کرد.

با توجه به اینکه پیش از این تایلند به عنوان میزبان مسابقات بزرگسالان جهانی ۲۰۱۹ انتخاب شده بود هنوز به تعهد خود برای برگزاری این مسابقات ادامه می‌دهد علیرغم اینکه هیچ کدام از وزنه برداران خود تایلند مجاز به شرکت در این مسابقات نیستند. همچنین قرار شد فدراسیون جهانی یک برنامه استراتژی از المپیک ۲۰۲۰ تا المپیک ۲۰۲۴ داشته باشد هیأت اجرایی فدراسیون جهانی از ابتکار IOC برای تشکیل یک تیم پناهنده‌ها برای المپیک توکیو استقبال کرد.

مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان در لاس وگاس آمریکا در شرایطی برگزار می‌شود که تیم ایران بدلیل مشکلات مالی و صادرنشدن ویزای آمریکا برای تیم نوجوانان در این دوره از مسابقات حضور ندارد.

5

captcha
تازه ها
بیشتر