ورزش ایران / شناسه خبر: 95583 / تاریخ انتشار : 1397/12/17 15:52
|
غیبت علی‌حسینی بخاطر آسیب دیدگی کمرش بود

سعید برای المپیک به اردوی وزنه‌برداری برگشت

سعید علی حسینی ستاره فوق سنگین وزنه برداری ایران بعد از مدتی غیبت دوباره به جمع ملی‌پوشان وزنه برداری ایران بازگشت تا با قدرت برای کسب سهمیه المپیک توکیو دست به وزنه شود.

رضا عباسپور / سعید علی‌حسینی بی‌تردید یکی از ستاره‌های بی‌چون و چرای فوق سنگین وزنه‌برداری ایران در یک دهه اخیر بوده که اگرچه بواسطه اتفاقات تلخ و موانع بی‌شماری که سر راهش قرار گرفته است یکی از  بدشانس‌ترین های وزنه‌برداری ایران به شمار می‌رود، اما با همین وجود موفق شده است رکوردهای فوق‌العاده‌ای را در زمان حضورش در صحنه‌های بین‌المللی مختلف برای خود در دنیای وزنه‌برداری ثبت کند. سعیدعلی‌حسینی در دو سال اخیر و بعد از پایان محرومیت 8ساله‌ای که داشت، بازگشت موفقی را در پیکارهای آسیایی و جهانی وزنه‌برداری تجربه کرد، اما او باز هم در مسیر رسیدن به بازی‌های المپیک 2020 توکیو با آسیب‌دیدگی و معضلات نسبتا جدی سر راهش مواجه شده است. آسیب‌دیدگی که تا حدودی وضعیت حضورش در رقابت‌های گزینشی المپیک را به مخاطره انداخت.

سعید علی‌حسینی بعد از بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی و کسب مدال نقره در این رقابت معتبر قاره‌ای تا امروز در اردوی آماده‌سازی تیم ملی حاضر نشد. حتی او بعد از دعوت کادر فنی برای رقابت‌های جهانی و نیز شرکت در رقابت‌های بین‌المللی فجر تهران بدون اینکه دلیل اصلی غیبتش را برای کادرفنی و فدراسیون وزنه‌برداری آشکار کند، قید شرکت در تمرینات تیم ملی را زد و در این رقابت‌ها نیز با دوبنده تیم ملی روی تخته نرفت. اما نکته جالب این ماجرا ناآگاهی کادر فنی و مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری از شرایط ملی‌پوش فوق سنگین کشورمان در مدتی که او در اردوی تیم ملی غیبت داشت، بود.

در این مدت خیلی ها نمی‌دانستند سعید کجاست و حال و روزش چگونه می‌گذرد! درحالی که سعید علی‌حسینی در این مدت اولا از کمر درد و آسیب‌دیدگی مهره‌ کمرش به شدت رنج می‌برد، ثانیا همین شرایط و بی‌توجهی‌هایی که برای ملی‌پوش کشورمان بوجود آمده بود باعث شد تا تقریبا دلزدگی و بی‌میلی از ادامه کار در این فوق سنگین توانمند ایجاد شود. دلسردی و بی‌انگیزگی جدی که تقریبا سعید علی‌حسینی را به سمت و سوی خداحافظی از دنیای قهرمانی و وداع همیشگی با اردوی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان سوق می‌داد. اما عزیز علی‌حسینی، پدر سعید با انگیزه دادن دوباره به سعید و تشویق مجدد او برای پی‌گیری مصدومیتش و بازگشتی مقتدرانه به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری باعث شدند تا اوضاع کمی بهتر شود.

سعید حالا مدتی است با حضور در فدراسیون پزشکی ورزشی به صورت جدی پیگیر وضعیت کمرش شده است. زیرا او با خودش کنار آمده است که یکی از سهمیه‌های المپیکی وزنه‌برداری در توکیو قطعا سهم فوق سنگین است. بنابراین اگر سعید علی‌حسینی دنبال گرفتن بلیط توکیو و درخشش در بازی‌های المپیک 2020 است، چاره‌ای جز مبارزه با پولادسرد و رقبای داخلی و بین‌المللی ندارد تا در نهایت با کسب نشانی خوش رنگ از بازی‌های المپیک 2020 توکیو کلکسیون افتخاراتش را با این مدال مرغوب تکمیل کند. به همین دلیل سعید علی‌حسینی حالا به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بازگشته است تا ضمن دست به وزنه‌شدن کنار هم تیمی‌های ملی‌پوش خود با جدیت هرچه تمامتر آسیب‌دیدگی مهره کمرش را نیز درمان کرده و همزمان خودش را برای حضور در میادین گزینشی المپیک مهیا کند.

سعید علی حسینی روز گذشته به جمع ملی پوشان حاضر در اردوی تیم ملی وزنه برداری اضافه شد تا بعد از مدتی دوری از اردوهای آماده‌سازی برای حضور دررقابت‌های آسیایی ۲۰۱۹ چین آماده شود. ملی‌پوش دسته 109+ کیلوگرم کشورمان با حضور در مسابقات قهرمانی آسیا بواقع از ابتدای سال جدید استارت کار خود را برای رفتن به المپیک می‌زند چراکه این مسابقات، دقیقا اولین میدان گزینشی المپیک سعید علی حسینی نیز محسوب می‌شود. طبق قانون فدراسیون جهانی وزنه برداری هر وزنه برداری که بخواهد به المپیک برود باید در شش مسابقه گزینشی شرکت کند. سعید علی حسینی در اولین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی که از ۲۸ دی آغاز شد حضور نداشت اما اکنون  او برای مسابقات قهرمانی آسیا دوباره به اردو برگشته است تا در صورت داشتن شرایط مسابقه‌ای از روز ۱۸ تا ۲۸ آپریل (۲۹ فروردین تا ۸ اردیبهشت) در چین روی تخته حاضر شود. کنار سعید علی حسینی در اردوی تیم ملی هم اکنون علی داودی وزنه‌بردار جوان و خوش آتیه فوق سنگین وزنه‌برداری ایران قرار دارد که او نیز با انگیزه‌ای مضاعف بعد از درخشش در جام فجر تهران برای خودنمایی در جمع ستاره‌های فوق سنگین وزنه‌برداری دنیا مهیا می‌کند.

 

5/ 2

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر