تراکتورسازی / شناسه خبر: 95573 / تاریخ انتشار : 1397/12/17 12:17
|
دژاگه، ستاره‌ی این روزهای تراکتورسازی

خوش به حال لیکنز: تولد اَشه در تبریز

اشکان دژاگه ستاره‌ی این روزهای تراکتورسازی است. بازیکنی که هم گل می‌زند و هم موثر بازی می‌کند. او در تبریز دوباره متولد شده و خوش به حال لیکنز که چنین بازیکن آماده‌ای در اختیار دارد.

دژاگه، ستاره‌ی این روزهای تراکتورسازی

امیر اسدی / اشکان دژاگه به همان بازیکنی تبدیل شده که همه انتظارش را می‌کشیدند. نه به خاطر گل‌هایی که می‌زند بلکه تأثیری که روی بازی تراکتورسازی و البته نتایج این تیم می‌گذارد. اشکان در نیم‌فصل دوم، بازیکن متفاوتی شده و در 32 سالگی خبر از روزهای اوج جوانی می‌دهد. همان زمانی که در آلمان کشف شد و بوندس‌لیگا را فتح کرد.

فوتبال اشکان دژاگه را می‌توان به دوره‌های کاملا متفاوتی تقسیم کرد. از کشف استعدادش در هرتا تا قهرمانی شگفت‌انگیز بوندس‌لیگا در وولفسبورگ. از اوج گرفتن در فولام تا سقوط در ترکیب العربی قطر و از بازگشت ناکام به بوندس‌لیگا و انگلیس تا شکستن طلسم حضور در فوتبال باشگاهی ایران. تا پایان دوران بازی این ستاره، زمان چندان زیادی باقی نمانده اما در چند هفته گذشته، تقریبا همه متقاعد شده‌اند که اشه تمام نشده و هنوز می‌تواند در ترکیب تیم تبریزی، دست به کارهای بزرگی بزند.

دژاگه فصل خوبی را زیرنظر توشاک آغاز نکرد و در آخرین روزهای حضور مربی ولزی روی نیمکت باشگاه، با این مربی درگیر شد. تقوی هم نتوانست بهترین فرم دژاگه را در تیمش داشته باشد اما با شروع نیم‌فصل دوم، این فوتبالیست به همان کیفیتی رسیده که تراکتوری‌ها از ابتدای فصل در انتظارش بودند. دژاگه در زمان حضور جرج لیکنز، همراه تیم ملی در جام ملت‌های آسیا حضور داشت. اشکان در امارات، بهترین بازی‌های چند سال اخیر خود را برای تیم ملی انجام داد و 2 گل نیز به ثمر رساند. یکی مقابل یمن و دیگری برابر عمان. هر چند این گل‌ها هم نتوانست ایران را به فینال جام ملت‌های آسیا برساند.

---

اشکان دژاگه وقتی از جام ملت‌ها برگشت، سرمربی تراکتورسازی انتخاب شده بود. اشکان که به تبریز رسید، جورج لیکنز استقبال خوبی از او انجام داد. انگار که بدجوری به توانایی‌های او دل بسته بود. اتفاقا همینطور هم شد. دژاگه بهترین بازی‌های خود برای تراکتورسازی ر ا در زمان حضور لیکنز انجام داده و ستاره‌ی تیمش لقب گرفته. اشکان نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم را با یک گل تماشایی از روی ضربه ایستگاهی آغاز کرد. گلی که هفته‌ی شانزدهم و دقیقه‌ی 50 وارد دروازه‌ی فرعباسی و نفت مسجدسلیمان شد.

---

2 هفته بعد در نبرد حساس و تعیین‌کننده با استقلال، دژاگه مرد اول زمین مسابقه بود. او هم خوب بازی کرد و هم گل زیبایی وارد دروازه‌ی رحمتی کرد. یک گل تأثیرگذار برای تراکتورسازی که سعی می‌کرد به جمع تیم‌های مدعی راه پیدا کند. مقابل سایپا و در هفته‌ی نوزدهم تلاش دژاگه بی‌نتیجه بود و بازی با حساب صفر بر صفر به پایان رسید. اشکان مقابل سپاهان و در هفته‌ی بیستم محروم بود و البته بازگشت خود به ترکیب تراکتورسازی را با گلزنی برابر ماشین‌سازی جشن گرفت. گل نخست تراکتورسازی که به زیبایی وارد دروازه‌ی فرناندو دخسوس شد.

---

اشکان دژاگه در 5 بازی اخیر خود برای تراکتورسازی 3 گل زده و روی بازی این تیم تأثیر فراوانی گذاشته. او البته در تیم ملی هم 2 گل زیبا به ثمر رساند و نشان داد در 32 سالگی، نه تنها یک بازیساز تمام‌عیار است بلکه در گلزنی نیز تبحر دارد. آمار او در 11 بازی اخیرش برای تراکتورسازی و تیم ملی 5 گل زده است که نشان می‌دهد او در اوج آمادگی قرار دارد.

در کنار تمام این تعریف و تمجیدها اما نمی‌توانیم خشونت دژاگه در زمین را نادیده گرفت. اشکان در در 3 بازی اخیر خود برای تراکتورسازی، 3 کارت زرد گرفته و همین باعث نگرانی لیکنز و کادر فنی شده. مربیانی که به آمادگی دژاگه و حضور او در زمین دل‌خوش کرده‌اند تا شاید پس از سال‌ها و برای نخستین بار طعم قهرمانی در لیگ برتر را بچشند. با حضور اشکان و این آمادگی، وقوع چنین اتفاقی دور از دسترس تراکتورسازی نخواهد بود. 

---

 

2

captcha
تازه ها
بیشتر