فوتبال ایران / شناسه خبر: 95572 / تاریخ انتشار : 1397/12/17 12:00
|

تصمیم اخلاقی کمیته اخلاق: تبرئه منشا

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با تبرئه گادوین منشا نشان داد درباره احکام خود انعطاف پذیری لازم را دارد و جایی که نیاز به عقب نشینی و اصلاح حکم است، این کار را انجام می‌دهد.

بازگشت منشا به ترکیب استقلال

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال که با تعلیق فعایت های فوتبالی گادوین منشاء موجبات تعجب همگان را فراهم کرده بود درآستانه بازی استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان، دستورلغو تعلیق فعالیت های فوتبالی این بازیکن را صادرکرد. فارغ ازاینکه گادوین منشاء چه تاثیری درترکیب استقلال داشته باشد اما باید دستوری که کمیته اخلاق صادرکرده را ستود واین اقدام را راهی درمسیربرقراری عدالت ارزیابی کرد. کمیته اخلاق به واسطه حکمی که صادرکرده بود، به شدت مورد نقد قرارگرفته بود اما تصمیم گیران دراین ارگان مهم فدراسیون فوتبال با اقدامی اصولی ازتصمیم خود منصرف شدند حضورمنشاء دربازی های استقلال را بلامانع اعلام کردند.

درهمین راستا کمیته اخلاق با احضارمنشاء به فدراسیون فوتبال و شنیدن صحبت های او ومدیرعامل استقلال حکم آغازین خود را بازگرداند. به این ترتیب منشاء برای بازی درترکیب استقلال مانعی ندارد ومی‌تواند استقلال را دربازی های لیگ همراهی کند. قطعا حضوراین بازیکن درکمیته اخلاق و ارائه توضیحات دقیق درباره ماوقع اتفاقات اهواز،  به تصمیم گیری بهتر مسئولان کمیته اخلاق و کمیته انضباطی کمک کرد. بعد ازتبرئیه منشاء ازتصمیم گیران فدرارسیون فوتبال انتظارمی‌رود درباره همه مسائل این گونه دقیق و حساس باشند. بدون شک اگرکمیته اخلاق همین حساسیتی که درقبال بازیکنان دارد را درباره تماشاگرانی که همواره برای بازیکنان مزاحمت ایجاد می‌کنند، داشته باشد چنین رفتارهای زشتی با بازیکنان به حداقل می‌رسد.

انتظاراست که کمیته اخلاق با کمک نیروی انتظامی فرایندی را درورزشگاه ها ایجاد کنند که اگرکسی مرتکب تخلف شد همان جا با برخورد نیروهای انتظاری مواجه شود واگرچنین تخلفاتی پیش ازحضوربازیکنان درورزشگاه ها ازسوی برخی تماشاگرنماها انجام می‌شود، کمیته اخلاق بازهم باید ورود کند و آن فرد خاطی را به دست قانون بسپارد تا این قبیل رفتارهای ضدارزشی باب نشود.

10-270

captcha
تازه ها
بیشتر