فوتبال ایران / شناسه خبر: 95367 / تاریخ انتشار : 1397/12/13 16:19
|
زیر طاق خورد اما گل نشد

جهانبخش: برای گلزنی، چند سانتی‌متر کم آوردم

اگر ضربه‌ام چند سانتی‌متر پایین‌تر بود تبدیل به گل می‌شد ولی این اتفاق رخ نداد. واقعا فکر کردم توپم گل می‌شود.حتی کمی زیر طاق خورد. ولی این چیزها در فوتبال طبیعی است.گاهی توپ‌‌ها گل می‌شوند و گاهی نه.

شانس با جهانبخش یار نبود

علیرضا جهانبخش رفته رفته در برایتون جا می‌افتاد و در ترکیب این تیم خودی نشان می‌دهد. او اما هنوز پایش به گلزنی باز نشده و در بازی با هادرسفیلد هم بدشانس بود که شوتش به تیرک دروازه برخورد کرد. جهانبخش که برای تماشای بازی آلکمار مقابل فورتاناسیتارد به هلند رفته بود، درباره‌ی آخرین شرایط خود در برایتون و همچنین باشگاه آلکمار صحبت می‌کند.

_  خیلی بدشانس بودی که فرصت شوت سرکش و زیبای تو مقابل هادرسفیلد تبدیل به گل نشد.

این بدشانسی‌ها در فوتبال هست. اگر ضربه‌ام چند سانتی‌متر پائین‌تر بود تبدیل به گل می‌شد ولی این اتفاق رخ نداد. خودم واقعا فکر کردم توپم گل می‌شود. حتی کمی زیر طاق خورد. ولی این چیزها در فوتبال طبیعی است. گاهی توپ‌‌هایت گل می‌شوند و گاهی هم نه.

_ تو از این شوت‌ها در فوتبال هلند زیاد می‌زدی اما آنجا خوش‌شانس‌تر بودی.

فوتبال هلند و انگلیس تفاوت زیادی دارند. طبیعتا در آنجا من آزادتر بودم. از سویی دیگر می‌دانید که بهترین‌های فوتبال جهان در انگلیس جمع هستند. بازی‌ها فیزیکی است و مدافعان بسیار قدرتمند هستند. من تلاش کردم تا از نظر فیزیکی قوی‌تر شوم و بتوانم خودم را با شرایط جدید وفق بدهم.

---

_ یعنی همچنان به زمان بیشتری نیاز داری؟

بله. خدا را شکر فعلا همه چیز خوب پیش رفته ولی به زمان بیشتری نیاز دارم.

_ چه زمانی نخستین گل خودت را برای برایتون می‌زنی؟

 قطعا دوست دارم پایم به گلزنی باز شود. بدشانسی بود که در بازی قبلی گل نزدم. خودم می‌دانم که اینجا توقعات از من بالاست. به هر حال فصل گذشته  آقای گل لیگ هلند شدم اما اینجا هم تلاشم را می‌کنم. مصدومیتی داشتم که خیلی من را عقب انداخت. الان در تلاش هستم و می‌خواهم در بهترین فرمم باشم. انشاءالله که در بازی‌های بعدی بتوانم هم گل بزنم و هم بازی‌های خوبی انجام بدهم. از مردم ایران هم تشکر می‌کنم، چون می‌دانم که برای موفقیت من کلی دعا می‌کنند. امیدوارم که بتوانم نماینده خوبی برای ایران باشم.

_ تو در فصل نخست حضور در آلکمار هم زیاد گل نزدی. انگار قرار است این راه را در برایتون همه ادامه بدهی.

( می‌خندد ) همانطور که گفتم فوتبال در انگلیس در سطح بالاتری صورت می‌گیرد و انتظارات هم بسیار بالا است. شرایط اینجا با شرایط حضورم در هلند فرق می‌کند. لیگ برتر با اختلاف، بهترین لیگ در جهان است و موفقیت در این لیگ اصلاً آسان نیست. البته در فصل اول حضورم در آلکمار این موضوع را به یاد می‌آورم که زیاد گل نمی‌زدم و خیلی هم خوب بازی نمی‌کردم. در حال حاضر این را می دانم که قطعاً فصل آینده بهتر خواهم شد، چون به شرایط عادت خواهم کرد. به خاطر مصدومیت چند هفته سخت پیش رو داشتم در حال حاضر شرایطم خوب است و امیدوارم هر چه سریع‌تر اولین گلم را برای برایتون به ثمر برسانم.

---

_ هدف شخصی‌ات در برایتون چیست؟

 هدفم این است که در این تیم خوب بازی کنم. دوست دارم خیلی زود اولین گلم را به ثمر برسانم تا بتوانم اعتماد به نفس پیدا کنم. وقتی موفق شوم می‌توانم بهتر و بهتر ظاهر شوم. در این شرایط پیشرفتم بیشتر خواهد شد همه چیز به اعتماد به نفس بستگی دارد. فصل گذشته در آلکمار موفق بودم چون آنجا خانه من بود و با هواداران ارتباط نزدیکی داشتم. امیدوارم این شرایط را در برایتون هم داشته باشم.

_ چه شد که بلافاصله بعد از پایان بازی برایتون به هلند رفتی و دیدار آلکمار مقابل فورتاناسیتارد را از نزدیک دیدی؟

آلکمار مثل خانه من می‌ماند. در فصل اولی که در این تیم حضور داشتم چنین احساسی را نداشتم ولی وقتی زمان سپری شد بیش از پیش علاقه‌ام به آلکمار افزایش پیدا کرد. من آینده این تیم را روشن می‌بینم و معتقد هستم که آلکمار برای پیشرفت به بازیکنان بزرگتری نیاز دارد. من از نحوه برخورد باشگاه با بازیکنان جدید خیلی رضایت دارم. تمام این دلایل باعث شده است که برای من آلکمار یک باشگاه ویژه باشد. من به عنوان یک بازیکن روزی به اینجا آمدم و امروز نیز هوادار این تیم هستم.

 

670-3

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر