فوتبال ایران / شناسه خبر: 95349 / تاریخ انتشار : 1397/12/13 13:22
|
آبی‌ها به دنبال اولین شکار آسیایی

حلقه اتحاد استقلال: پیش به سوی پیروزی

استقلال فردا شب رای ساعت 18:45 رخ دررخ تیم الدحیل قرار می گیرد.دیداری مهم و حیاتی که پیروزی درآن استقلال را برای صعود از گروه c رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بسیار امیدوارخواهد کرد.

الدحیل-استقلال، این جام را دودستی بچسب

استقلال-الدحیل. این شروع دوباره آبی‌های پایتخت درلیگ قهرمانان فصل جاری است. دیداری حیاتی که اگربرنده اش شفروسربازان باشند، استقلال گام بلندی درراستای صعود ازگروه cرقابت های لیگ قهرمانان برمی‌دارد. گروهی که به جزاستقلال والدحیل تیم های العین و الهلال عربستان نیزدرآن حضوردارند. به این گروه برچسب گروه مرگ را چسبانده اند. مانند فصل پیش که استقلال دریکی ازسخت ترین گروه های تاریخ حضورخود دررقابت های لیگ قهرمانان آسیا قرارگرفته بود. برای استقلال فصل پیش اما گروه مرگ به واسطه نمایش بازی هایی درخشان و درخورشان نام استقلال، تبدیل به گروه زندگی شد. آری، زندگی و صعود واقتداری که پس ازپیروزی های پی درپی مقابل غول ها و ثروتمندان فوتبال غرب آسیا به دست آمد. استقلال فصل پیش تیمی بود هماهنگ ومتکی برتکنیک فردی بازیکنانی همچون تیام، رحمتی، ابراهیمی، غفوری وجبارف و تاکتیک تیمی بسیارمطلوب. درواقع هم نوایی بازیکنان درکنارهم باعث شد تا تیمی قابل احترام و البته رعب آورپدید آید. تیمی که اگرشاکله اش بعد ازصعود به مرحله یک هشتم نهایی ازهم نمی‌گسست، می‌توانست تا فینال لیگ قهرمانان آسیا بالا برود وچه بسا قهرمان آسیا هم بشود.

---

استقلال این روزها عجیب مارا به یاد استقلال رویایی نیم فصل دوم لیگ هفدهم می‌اندازد. تیمی که درآسیا آبروداری کرد و باخلق بازی هایی به یادماندنی نشان داد ارزش های فنی قابل توجهی دارد. استقلال این روزها گرچه خاطره تلخ شکست مقابل تراکتورسازی را همچنان گوشه ذهن دارد اما درلیگ با انجام بازیی به یادماندنی و تاکتیکی استوار توانسته شانس هایش را برای قهرمانی درلیگ برترافزایش دهد. این تیم که با حضورپاتوسی وگلزنی های اخیرمنشاء و گونسالوس چهره ای تازه به خود گرفته قابلیت صعود ازگروه آسیایی را هم دارد وچه بسا همین مجموعه بتواند آرام آرام به جام قهرمانی این فصل نیزنزدیک شود. شاید رویایی و غیرقابل باورباورباشد اما استقلال به حدی دربازی های اخیرشگفت انگیزبوده که انتظارداشته باشیم دربازی های آسیایی تا فینال پیش برود.

برای استقلال بازی های برون مرزی به منزله یک فرصت نوظهوراست تا اگردربازی های لیگ برتربه آنچه خواست نرسد، با توفیق دراین عرصه ناکامی احتمالی اش ازبازی های داخلی را ازذهن ها پاک کند. استقلالی ها باید این احتمال را درذهن داشته باشند که شاید درلیگ نتوانند قهرمان شوند اما لیگ قهرمانان آسیا یک شروع تازه است. یک مسیرنو و یک ماجراجویی تازه وچه بسا معتبرترازبازی های داخلی. تردید ندارم که اگرروزی استقلال با این مجموعه تا فینال لیگ قهرمانان آسیا پیش برود، چنانچه دربازی های داخلی به آنچه مدنظرش بود نرسد، هیچ کس خرده ای به شفروشاگردانش نخواهد گرفت و حتی استقلال مورد تحسین و تمجید نیزقرارخواهند گرفت. بنابراین استقلال که درنیم فصل اول فرصت های زیادی را ازدست داد و حالا خود را درقیاس با مدعیانی همچون پرسپولیس وسپاهان و حتی تراکتورقدری عقب ترمی‌بیند اما درآسیا می‌تواند همه آن اهدافی که یک تیم را به عرش می‌برد دنبال کند.

---

قهرمانی دررقابت های لیگ قهرمانان آسیا بدون شک جای هیچ انتقادی را ولو درصورت قهرمان نشدن دربازی های داخلی ازشفروشاگردانش بازنمی‌گذارد و مجموعه کنونی باید نسبت به رقابت های فصل پیش پرانگیزه تر، پرشتاب تروسیری ناپذیرترگام به بازی های برون مرزی بگذارد.

استقلال دراولین گام البته تیمی را دربرابرخود می‌بیند که سرشارازستاره ها است. درباره بازیکنان الدحیل به تناوب گفته شده اما چنانچه بخواهیم باردیگربه نام های بزرگی که دراین باشگاه توپ می‌زنند اشاره کنیم باید دست بگذاریم روی مهدی بن عطیه و یوسف العربی مراکشی که درتیم ملی این کشورهم بازی می‌کنند. ناکاجیمای ژاپنی نیز دیگربازیکن مهم تیم الدحیل محسوب می‌شود و باید نام جونیور، هافبک بلژیکی این تیم را درکناردیگرخارجی های الدحیل قراردهیم. گرچه بسیاری ازبازیکنانی که با گذرنامه قطری برای الدحیل بازی می‌کنند نیزریشه غیرقطری دارند که این وضعیت سختی های عبورازاین تیم را با ستاره و فوتبالیست های درجه یکش دشوارترمی‌کند.

درنقطه مقابل نیزاستقلال کم بازیکن باتجربه درترکیب خود ندارد. مهدی رحمتی، پژمان منتظری، وریا غفوری، آیانداپاتوس و گادوین منشاء کفه ترازو را به سمت استقلال سنگین خواهند کرد.ضمن این نباید ازکناردیگرنام هایی که دراستقلال بازی می‌کنند نیز به سادگی گذشت.

بازی دراولین گام با الدحیل درعین حال یک شطرنج تمام قد میان وینفردشفرالمانی و روی فاریای پرتغالی است. جدال میان یک مرد سردوگرم چشیده و کهنه کارومربی نسبتا جوانی که شاید چندان با پیچیدگی های بازی درلیگ قهرمانان آسیا آشنا نباشد. با این حال فاریا دستش آن قدربازهست که دربرابرشفرازهرروشی بهره بگیرد و استقلال را به چالش بکشد و شاید استقلال به اندازه الدحیل مهره کارآمد درترکیب خود نداشته باشد. هرچند که همواره نام های کوچک دراستقلال خالق نتایج شگفتی های بزرگی دررقابت های آسیایی بوده اند و یقینا شفرنیزچشم دوخته است به درخشش دوباره همین مردان دررقابت های آسیایی

ترکیب احتمالی استقلال

---

دروازه بان: مهدی رحمتی

مدافعان میانی: پژمان منتظری، محمددانشگر

مدافعان کناری: امیدنورافکن، وریا غفوری

هافبک ها: فرشیدباقری، آیانداپاتوسی، فرشیداسماعیلی، محسن کریمی(مرتضی تبریزی)

مهاجم: گادوین منشاء، اسماعیل گونسالوس

4بازی بدون برد مقابل قطری ها!

استقلال لیگ قهرمانان آسیا را در شرایطی در دوحه آغاز می کند که نتایج خوبی در این کشور برابر نمایندگان قطر کسب نکرده است.

آخرین حضور استقلال در دوحه به 6ماه قبل باز می گردد که استقلال با نتیجه 2 بر 2 برابر السد به تساوی رسید. استقلال این تساوی را در مرحله گروهی نیز برابر الریان تجربه کرده بود و با گل قربانی در دقایق پایانی برابر این تیم به تساوی رسید.

پیش از این مسابقه استقلال در سال 2014 با تیم الریان هم گروه بود که در این کشور باز هم برابر نماینده قطر با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و نتوانست به پیروزی برسد. استقلالی ها حتی در سال 2013 که عملکرد بسیار خوبی در لیگ قهرمانان داشتند وبه عنوان صدرنشین صعود کردند، باز هم در قطر به پیروزی نرسیدند و به تساوی 3 بر 3 برابر الریان دست یافتند.

آخرین پیروزی استقلال برابر نمایندگان قطر به سال 2012 باز می گردد که آبی ها با گل یرکوویچ موفق شدند در دقیقه 1+90 حریف خود را از پیش رو بردارند تا آبی ها حسرت 7 ساله پیروزی در دوحه داشته باشند.

استقلالی ها حالا با این پیشینه چشم به کسب پیروزی دربرابرالدحیل دارند و تلاش می‌کنند این آمارضعیف درتقابل با تیم های قطری را از ذهن ها پا کنند.

آخرین ترکیب الدحیل

---

این تصویری از آخرین ترکیب تیم فوتبال الدحیل قطر مقابل الاهلی دررقابت های لیگ ستارگان قطراست. به احتمال زیاد الدحیل با اندکی تغییرگام به رقابت با استقلال خواهد گذاشت. 

 

استقلال آبی، الدحیل قرمز

---

درنشست میان مسئولان دوتیم پیش ازبرگزاری بازی مشخص شد که هم استقلال و هم الدحیل مجازند که ازپیراهن های اول خود استفاده کنند. رونمایی ازپیراهن ها پیش ازبازی رسمی است که درهمه بازی های لیگ قهرمانان آسیا اجراء می شود واین بارهم اصغرحاجیلوبه نمایندگی ازاستقلالی ها دراین مراسم شرکت کرد.

10-1

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر