فوتبال ایران / شناسه خبر: 95296 / تاریخ انتشار : 1397/12/12 15:35
|

بیانیه باشگاه استقلال: متولی نظم و قانون در اهواز کجا بود؟

باشگاه استقلال با طرح سوالی درست از فدراسیون فوتبال پرسیده است که قانون گذار فوتبال ایران که به سرعت منشا را محروم می کند چرا پس از مضروب شدن هوادارن این تیم در اهواز واکنش نشان نداده است؟

متولی نظم و قانون در اهواز کجا بود؟

یکی از هواداران جوان استقلال درجریان بازی این تیم مقابل فولادخوزستان در اهواز به شدت مصدوم شده و حتی درحالت کما هم قرارگرفته است. البته حال این هوادارروبه بهبود است اما مسئله ای که بعد ازاین اتفاق برای باشگاه استقلال بسیارآزاردهنده بوده این است که چرا قانون گذاران درفدراسیون فوتبال برای منشاء که شروع کننده حاشیه ها نبوده، بلافصله حکم صادرمی‌کنند اما حتی یک واکنش خشک و خالی هم برای چنین رفتارخشونت باری که منجربه مصدومیت شدید یک استقلالی می‌شود، ندارند؟!

حرف باشگاه استقلال درباره قیاس این دو موضوع شاید درظاهربی ارتباط باشد اما وقتی عمیق تربه ماجرا می‌نگریم به این نتیجه می‌رسیم که واکنش باشگاه استقلال درباره این مسائل کاملا درست است. به واقع چه طورمی‌شود که فدراسیون فوتبال منشاء را مستحق محرومت و تعلیق ازفوتبال می‌داند وحتی تورک اعلام می‌کند که این بازیکن حق شرکت دربازی های لیگ قهرمانان آسیا را هم ندارد_ادعایی که البته زودتکذیب شد_ اما درمواجهه با رفتارهای خشونت بارهیچ واکنشی نشان نمی‌دهند؟!

رفتاردوگانه فدراسیون فوتبال به حدی برای باشگاه استقلال آزاردهنده بوده که مسئولان این باشگاه تصمیم گرفتند بیانیه ای را دراین راستا صادرکنند. دربیانیه باشگاه استقلال که روحی خروجی سایت این باشگاه قرارگرفته چنین آمده است:« محمد مهدی عزیز، هوادار نوجوان استقلالی روز پنجشنبه در ورزشگاه غدیراهواز مضروب و مجروح گردید که متأسفانه این موضوع از دید برگزار کنندگان مسابقات و متولیان نظم و اجراى قانون!! مغفول مانده و هیچ انعکاسى نداشته و هیچ برخوردى و حتّى اطلاعیه اى مبنى بر تقبیح این اعمال خشونت آمیز صادرنشده است.

باشگاه استقلال ضمن محکوم کردن این اتفاق برای محمد مهدی از خداوند متعال شفای عاجل مسئلت داشته و امیدوار است تا او هر چه سریعتر به آغوش گرم خانواده و خیل عظیم آبى دوستان باز گردد تا برای جشن گرفتن روزهای شیرین استقلال با پیراهن آبی سلامت و شاداب باشد. باشگاه استقلال نیز هر کمکی در توان داشته باشد برای این هوادار عزیز خود برار وظیفه اخلاقى خود انجام خواهد داد.»

فیلم حقانیت منشاء منتشرشد

باشگاه استقلال به موازات این بیانیه فیلمی را هم ازاتفاقات قبل ازبازی با فولاد خوزستان منتشرکرده که نشان می‌دهد گادوین منشاء شروع کننده حاشیه ها نبوده و فردی بی دلیل موی او را به زشت ترین شکل ممکن کشیده است. بدون شک این فیلم می‌تواند حقانیت بازیکن استقلال رادربرابرآنچه گزارش شده ثابت کند. منشاء درحالی ازسوی فدراسیون فوتبال محروم شده که هیچ عملی را قبل ازاینکه ازسوی آن هوادارموردتعرض قراربگیرد، انجام نداده است. شاید تماشای تصاویرفیلیمی که به استقلال منتشرکرده بتواند ذهن تصمیم گیران فدراسیون فوتبال به آنچه دراهوازرخ داده روشن کند وحکمی که علیه منشاء صادرشده بازگردد.

جالب است که قانون گذاران درفدراسیون فوتبال همان حکمی که علیه علیرضا حقیقی داده اند را علیه منشاء هم استفاده کرده اند درحالی که حقیقی طبق گزارش های منتشره با مشت به صورت معاون باشگاه استقلال کوبیده اما منشاء تنها بعد از عمل زشتی که بررویش انجام شده واکنش نشان داده است.

به راستی چه طورمی‌شود که فدراسیون فوتبال به این آشکارا حقوق یک بازیکن را نادیده می‌گیرد واو را این گونه محروم می‌کند؟

10-670

 

captcha
تازه ها
بیشتر