ورزش ایران / شناسه خبر: 95123 / تاریخ انتشار : 1397/12/10 14:03
|

ناکامی بانوان تکواندوی ایران در راه کسب طلا / قهرمانی برای چین، چهارمی برای ایران

تیم تکواندوی بانوان در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در حالی به کار خود پایان دادند که نه به مدال طلا رسیدند و نه به سکوی اول تا سوم رسیدند.

با پایان سومین دوره مسابقات بین‌المللی جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹، بانوان تکواندوی ایران بدون دست یابی به مدال طلا به کار خود پایان دادند.

در این دور از مسابقات تکواندوی ریاست جمهوری در حالی تیم ایران نتوانست به موفقیت برسد که  زنان تکواندوکار چین عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادند، کره‌جنوبی نایب قهرمان شد، ازبکستان بر سکوی سومی ایستاد و ایران عنوان چهارمی را کسب کرد.

رقابت‌های بزرگسالان با حضور ۳۶۱ تکواندوکار از ۲۲ کشور آذربایجان، آمریکا، اردن، ارمنستان، ازبکستان، افغانستان، ایران، پاکستان، تونس، چین، روسیه، سوریه، سوئد، عراق، عمان، قزاقستان، کره جنوبی، گرجستان، لبنان، لهستان و هند برگزار می‌شود که مبارزات در گروه زنان در ۸ وزن ۴۶-، ۴۹-، ۵۳-، ۵۷-، ۶۲-، ۶۷-، ۷۳- و ۷۳+ کیلوگرم طی یک روز پیگیری شد.

در پایان این دوره از مسابقات در گروه زنان، کشور چین با پنج مدال طلا، یک نقره و ۶۸۳ امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد؛ کره‌جنوبی با دو طلا، دو نقره، سه برنز و ۴۳۲ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد، ازبکستان با یک طلا، یک نقره، دو برنز و ۲۲۸ امتیاز سوم شد و ایران نیز با دو نقره و چهار برنز و ۲۰۷ امتیاز عنوان چهارمی را کسب کرد.

تیم‌های قزاقستان، لهستان، روسیه، تونس، سوریه و پاکستان به ترتیب در جایگاه پنجم تا دهم قرار گرفتند. این رقابت‌ها G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷.۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

5

captcha
تازه ها
بیشتر