استقلال / شناسه خبر: 95084 / تاریخ انتشار : 1397/12/9 18:50
|

یادداشت محمد تقوی: گل‌های پاتوسی اتفاقی نیست

محمد تقوی / پس از برد 1-3 در خانه فولاد دیگر باید استقلال را بخت اول قهرمانی بدانیم. تیمی که یاد گرفته چطور باید در خانه حریف هم پیروز شود. صرف نظر از گل دیدنی منشا که یکی از دیدنی‌ترین گل‌های فوتبال ایران بود باید به تیزهوشی و بازیخوانی پاتوسی اشاره کرد که گل دوم استقلال آن را ثابت می‌کند. در زمان گل دوم و در شرایطی که در تصویر تلویزیونی اصلا پاتوسی دیده نمی‌شد اما بازیخوانی خوب او و رفتن به فضایی که در بازی گذشته نیز از همین فضا موفق به گلزنی شده بود نشان داد که گلزنی‌های این بازیکن اتفاقی نیست.

پاتوسی در تنظیم زمانبندی و حمله به دروازه برای گلزنی بی‌نظیر عمل می‌کند و در پرس به بازیکنان صاحب توپ حریف هم عالی است. در صحنه‌ای از نیمه دوم که این بازیکن ضربه آزاد را زد، تحت فشار گذاشتن شیمبا در همان صحنه و اخلال در ضدحمله حریف نشان داد که در زمان دفاع هم تاثیر چشمگیری دارد.

---

گل سوم استقلال از حرکت دیدنی وریا به مرکز زمین به دست آمد. وریا می‌دانست که حریف حرکات لب خط او را  به خوبی آنالیز کرده و اجازه نفوذ به او را نمی‌داد اما حرکت منحصر بفرد او به مرکز زمین و انتخاب نزدیک‌ترین راه برای رسیدن به دروازه اوج هوشیاری او بود که با همکاری ایسما و ضربه دیدنی این بازیکن گل سوم شکل گرفت.

حضور دائمی چهار بازیکن استقلال در محوطه جریمه حریف نشان می‌داد که این تیم تنها به دنبال پیروزی است و می‌خواهد امتیازاتی که در نیم فصل اول از دست داده را جبران کند. این موضوع نشان می‌دهد استقلال به خودباوری برای قهرمانی رسیده که خبر خوشی برای هواداران این تیم است.

 

captcha
تازه ها
بیشتر