فوتبال ایران / شناسه خبر: 95017 / تاریخ انتشار : 1397/12/8 14:47
|
با بشکن زدن همه چیز سر جای خودش قرار نمی‌گیرد

برانکو: دالیچ بهانه است، می‌خواهند به پرسپولیس ضربه بزنند

خبرنگاران از من سوال کردند و گفتند آیا برای مذاکره با دالیچ به امارات آمده‌اید؟ من هم جواب دادم بله! مهدی تاج که شش ماه است او را ندیده‌ام به من مأموریت داده تا پیشنهاد هشت میلیون دلاری به دالیچ بدهم!

همه می‌دانند که من برای تماشای بازی النصر - پاختاکور به امارات رفتم. عملاً فقط چند ساعت در دبی بودم و دالیچ را که برای کار شخصی به امارات آمده بود، آنجا دیدم و کنار هم بازی را تماشا کردیم. من با چهار نفر دیگر هم در آنجا ملاقات داشتم. آیا لازم است نام آنها را بگویم؟ اتفاقاً خبرنگاران در این مورد از من سوال کردند و گفتند آیا برای مذاکره با دالیچ به امارات آمده‌اید؟ من هم جواب دادم بله! مهدی تاج که شش ماه است او را ندیده‌ام به من مأموریت داده تا پیشنهاد هشت میلیون دلاری به دالیچ بدهم! آنهایی که این مطالب را می‌نویسند مطمئن باشید اتفاقی این کار را نمی‌کنند. همه این کارهای‌شان هدفمند و برنامه‌ریزی شده است تا ضربه اصلی را به پرسپولیس بزنند.

بجای گلایه از منتقدان و حاشیه‌سازان، برانکو ایوانکوویچ تمرکزش را روی پرسپولیس گذاشته و بدون توجه به شایعه‌ها، تیمش را برای بازی با صنعت‌نفت آبادان آماده می‌کند. بازی سخت و مهمی که در نشست خبری امروز درباره‌اش می‌گفت: «ما با تیمی بازی داریم که به نوعی حریف سنتی‌مان است و بازیکنانش به واسطه خوزستانی بودن، همیشه دوست دارند فوتبال بازی کنند. این تیم نسبت به نیم‌فصل اول تغییراتی داشته و تقویت شده است. قطعاً آنها با انرژی زیادی به تهران می‌آیند و می‌خواهند امتیاز بگیرند. فوتبال خوزستان به مانند چشمه جوشانی می‌ماند که تمام شدنی نیست.»

برانکو اینها را گفت و وقتی میکروفن را در اختیار خبرنگاران گذاشت، مجبور شد درباره‌ی عملکرد بودیمیر صحبت کند که در تمرین‌ها عالی است و در بازی‌ها ناامیدکننده: «این مسئله تنها مربوط به بودیمیر نیست، بلکه مربوط به ترابی، بشار، رفیعی و تمام بازیکنانی است که تازه به تیم اضافه شده‌اند. مشکل بودیمیر کمبود تمرین است و بازی به بازی بهتر می‌شود. البته انتظار من این است که این بازیکنان سریعتر با تیم هماهنگ شوند اما با یک بشکن زدن همه چیز سر جای خودش قرار نمی‌گیرد.»

او البته دفاع از بازیکنانش را فراموش نکرد: «چیزی که خوشحالم می‌کند این است که بازیکنان و کادر فنی خوبی داریم. بله، مشکلاتی هم داشتیم اما بازیکنان جدیدی که به تیم‌های دیگر اضافه شده‌اند هم نوسان دارند. من از تیمم راضی هستم چون در پنج بازی اخیر برتر از حریفان‌مان بوده‌ایم. حتی در بازی با فولاد خوزستان که شکست خوردیم. تنها در بازی با نفت مسجدسلیمان با حریف پایاپای بودیم.»

پرسش بعدی این بود که آیا ایوانکوویچ حاضر است پیش از دربی فروردین‌ماه محمدامین اسدی را در اختیار تیم امید قرار بدهد؟ در پاسخ، این را شنیدیم: «من در مورد لیست تیم امید اطلاعی ندارم و نمی‌دانم چند نفر از پرسپولیس در این تیم خواهند بود اما با کرانچار دوست هستم. زمانی که کی‌روش سرمربی تیم‌ملی بود همیشه از تیم‌ملی حمایت کردیم و این کار را در مورد تیم امید هم خواهیم کرد. این را که اردوی تیم امید با دربی همزمان باشد، نمی‌دانم اما هر اطلاعاتی که در مورد دربی نزد من باشد، مطرحش نخواهم کرد.»

اما آیا این امکان وجود دارد که ترابی بخاطر عملکردش نیمکت‌نشین شود؟ برانکو این‌طور پاسخ داده: «مهدی ترابی نهایتاً یک ماه است با ما تمرین می‌کند. سروش رفیعی هم در نیم‌فصل اول بازی نکرده و مصدوم بوده. طبیعی است که آنها نیاز به زمان دارند تا با تیم هماهنگ شوند. بودیمیر و شیری هم به همین صورت. چاره‌ای نداریم غیر از اینکه با این شرایط کنار آمده و تلاش کنیم تا آنها هر چه زودتر با تیم هماهنگ شوند. من به توانایی فنی تمام این بازیکنان اعتقاد دارم و مطمئنم خیلی زود خودشان را با شرایط تیم وفق خواهند داد. ضمن اینکه ما بازیکنان رزرو خیلی خوبی هم داریم. جوانانی مثل اسدی و کریمی که هر موقع به آنها نیاز داشتیم، خوب جواب داده‌اند. آنها خیلی خوب پیشرفت کرده‌اند و این باعث خوشحالی من است. مطمئناً به زودی همه بازیکنان ما به سطحی که هواداران انتظارش را دارند، خواهند رسید. فقط باید یادآوری کنم ما همچنان در صدر جدول هستیم و در نیمه نهایی جام حذفی حاضریم. در کنار این موضوع باید قبول کنیم تیم‌های پدیده، سپاهان، استقلال و تراکتورسازی شرایط بسیار خوبی دارند و لیگی بسیار جذابی را سپری می‌کنیم. هواداران هم مثل همیشه کنار تیم هستند.»

آقای سرمربی در پاسخ به پرسش بعدی درباره‌ی استراحت دادن به بازیکنان اصلی‌اش هم گفته: «همه‌ی بازی‌ها برای ما مهم است و قطعاً با تمام قوا به مصاف صنعت‌نفت آبادان خواهیم رفت.» در بازگشت برانکو ایوانکوویچ از دبی، نام دالیچ و شایعه‌ی حضورش در تیم‌‌ملی دوباره بر سر زبان‌ها افتاد و عجیب اینکه گفتند سفر سرمربی پرسپولیس هم برای مذاکره با او بوده. ادعایی که پروفسور در تکذیب آن گفته: «از همکاران‌تان بپرسید که چرا چنین اطلاعات دروغی را به مردم می‌دهند! همه می‌دانند که من برای تماشای بازی النصر - پاختاکور به امارات رفتم. عملاً فقط چند ساعت در دبی بودم و دالیچ را که برای کار شخصی به امارات آمده بود، آنجا دیدم و کنار هم بازی را تماشا کردیم. من آنجا با چهار نفر دیگر هم ملاقات داشتم. آیا لازم است نام آنها را بگویم؟ کوئیسان، بیشکوک و آقای اسماعیلی. برای مذاکره با دالیچ نیازی نیست به دبی بروم. اتفاقاً خبرنگاران از من سوال کردند و گفتند آیا برای مذاکره با دالیچ به امارات آمده‌اید؟ من هم جواب دادم بله! مهدی تاج که شش ماه است او را ندیده‌ام به من مأموریت داده تا پیشنهاد هشت میلیون دلاری به دالیچ بدهم! آنهایی که این مطالب را می‌نویسند مطمئن باشید اتفاقی این کار را نمی‌کنند. همه این کارهای‌شان هدفمند و برنامه‌ریزی شده است تا ضربه اصلی را به پرسپولیس بزنند. خوشبختانه چنین مسائلی نه تنها مسیر ما را تغییر نمی‌دهد بلکه تقویت‌مان هم می‌کند. مهم این است که هواداران پرسپولیس به ما اعتماد دارند و به بهترین شکل حمایت‌مان می‌کنند.»

 

11 – 770

 

captcha
تازه ها
بیشتر