ورزش ایران / شناسه خبر: 94950 / تاریخ انتشار : 1397/12/7 14:28
|
باز هم ایران به سهمیه المپیک نرسید

هفتمی تیرانداز ایران در تپانچه بادی جام جهانی

مینا قربانی در فینال تپانچه بادی مسابقات تیراندازی جام جهانی هند هفتم شد و به سهمیه المپیک نرسید.

مینا قربانی در فینال تپانچه بادی  جام جهانی تیراندازی هند هفتم شد و سهمیه المپیک را از دست داد. در چهارمین روز از رقابت‌های تیراندازی جام جهانی هند و کسب سهمیه المپیک مینا قربانی در فینال تپانچه بادی زنان با رکورد ۱۳۲.۹ در رده هفتم ایستاد. تیرانداز چین تایپه و دو نماینده کره در رده‌های اول تا سوم ایستادند. در این رقابت‌ها نفرات اول و دوم سهمیه المپیک را بدست می‌آوردند که نماینده ایران از کسب سهمیه بازماند.

در مرحله مقدماتی این ماده مینا قربانی با رکورد ۵۷۴.۱۷ در رده هشتم ایستاده و به فینال رسیده بود. هانیه رستمیان هم با رکورد ۵۷۲.۱۶ و گلنوش سبقت اللهی با رکورد ۵۷۲.۱۶ در رده‌های هفدهم و نوزدهم به کار خود در مرحله مقدماتی پایان دادند.

همچنین در مرحله مقدماتی تفنگ سه وضعیت زنان الهه احمدی با رکورد ۱۱۵۵.۵۲ در رده پنجاه و دوم، نجمه خدمتی با رکورد ۱۱۵۴.۴۳ در رده پنجاه و سوم و آرمینا صادقیان با رکورد ۱۱۵۴.۴۲ در رده پنجاه و چهارم ایستادند و در مرحله مقدماتی متوقف شدند. پیش از این احمدی در مرحله حذفی تفنگ سه وضعیت رکورد جهانی مرحله مقدماتی را تکرار کرده بود.

امروز و در روز پایانی این مسابقات رقابت‌های میکس تیمی در هر دو رشته تپانچه و تفنگ انجام می‌شود.

مسابقات تیراندازی جام جهانی هند اولین دوره از رقابت‌های کسب سهمیه المپیک در سال ۲۰۱۹ میلادی از چهارم اسفند ماه آغاز شد و تا هشتم اسفند ادامه دارد. تیم ملی تیراندازی ایران با ترکیب ۱۵ نفری در تفنگ و تپانچه عازم این مسابقات شده است. تاکنون هانیه رستمیان در تپانچه ۲۵ متر مدال برنز گرفته ولی سهمیه المپیک برای ایران به دست نیامده است. امیرمحمد نکونام نیز در تفنگ بادی در رده هشتم  قرار گرفته است.

ترکیب تیم ایران را در رشته تفنگ الهه احمدی، نجمه خدمتی، آرمینا صادقیان، حسنا توتونچی، امیر محمد نکونام، حسین باقری، مهیار صداقت و پوریا نوروزیان و در رشته تپانچه جواد فروغی، امیر جوهری، وحید گلخندان، مصطفی نصیری، مینا قربانی، هانیه رستمیان و گلنوش سبقت الهی تشکیل می‌دهند.

4/ 360

 

captcha
تازه ها
بیشتر