فوتبال ایران / شناسه خبر: 94924 / تاریخ انتشار : 1397/12/6 18:20
|
گزینه فرانسوی: پرافتخار، گرانقیمت و معتقد به جوان‌ها

سه سال بیکاری، بلان را به ایران می‌رساند؟

استخدام مربی پرافتخار پاریسن ژرمن در حالت عادی می‌تواند یک هدف گذاری غیر ممکن برای فوتبال ایران باشد ولی حدود سه سال بیکاری بعد جدایی از پاریسن ژرمن شاید او را برای سفر به آسیا قانع کند.

گزینه فرانسوی: پرافتخار، گران و معتقد به جوان‌ها

لوران بلان یکی از گزینه های جدی سرمربیگری تیم ملی استعداد مربیگری را از همان شروع کارش در بوردو نشان داد. او این تیم را با درخشش گورکوف، به قهرمانی فرانسه رساند و دوران قهرمانی‌های پیاپی لیون را تمام کرد. بلان همراه فرانسه در یورو 2012 موفقیتی نداشت اما در عوض، پس از نشستن روی نیمکت پاریسن ژرمن دورانی رویایی را پشت سر گذاشت. او با پاریسن ژرمن سه قهرمانی پیاپی لیگ را بدست آورد و مجموعا، 15 قهرمانی تیمی و 5 عنوان فردی در کارنامه‌اش دارد.

بلان در دوران مربیگری، کمتر در نقش ناکام بوده است.او فصل بعد از قهرمانی با بوردو، در رده ششم قرار گرفت و تیمش عملکرد خوبی نداشت. در تیم ملی فرانسه هم یک چهارم نهایی یورو 2012 حذف شد و نتوانست چندان موفق ظاهر شود. در پاریس، او تقریبا همه جام‌های داخلی را گرفت و دلیل جدایی‌اش، این بود که نتوانست آن‌ها را به قهرمانی لیگ قهرمانان برساند.

یکی از نقاط مثبت دوران کاری بلان اعتقادش به جوان‌هاست. او در پاریسن ژرمن با وجود داشتن ستاره‌های پرتعداد به آدرین ربیوی 18 ساله بازی می‌داد؛بازیکنی که مدتهاست جنگ بزرگی برای خرید او بین بارسا و پاریس به راه افتاده است.اولین بازی‌های کیمپمبه در ترکیب پاریسن ژرمن، دوران بلان انجام شد و او درخواست خرید مارکینیوس 19 ساله را هم به مسوولان باشگاه داد.

استخدام مربی پرافتخار پاریسن ژرمن در حالت عادی می‌تواند یک هدف گذاری غیر ممکن برای فوتبال ایران باشد ولی حدود سه سال بیکاری بعد جدایی از پاریسن ژرمن شاید او را برای سفر  به آسیا قانع کند. با این حال بلان حتی در صورت پذیرش پیشنهاد ایران، حداقل دو برابر کی‌روش دستمزد می‌خواهد و فدراسیون برای پرداخت این رقم یا راضی کردن بلان به قراردادی کمتر، ماموریتی فوق العاده سخت پیش رو خواهد داشت.

3-270

captcha
تازه ها
بیشتر