فوتبال ایران / شناسه خبر: 94916 / تاریخ انتشار : 1397/12/6 17:50
|
چرا دژاگه را مقابل سپاهان محروم کردند؟

جمله جنجالی مالک تراکتور: بازی ها به نفع ۳ تیم خاص در می‌آید!

محمدرضا زنوزی درآستانه تقابل تراکتورسازی با سپاهان مدعی شد که بازی‌ها در فوتبال ایران به نقع ۳ تیم خاص درمی‌آید. زنوزی حتی مدعی شد برای اثبات گفته‌هایش سند هم دارد.

برای گفته‌هایم سند دارم

محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتورسازی گلایه های بلند بالایی را مطرح کرده و مدعی شده فضای فوتبال ایران طوری طراحی می‌شود که به سود چند تیم خاص باشد. زنوزی می‌گوید:« ما هزینه نمی کنیم که شما از هزینه های ما سوءاستفاده شود و به نفع دو سه تیم خاص تمام بازی ها را در بیاورید! اگر می خواهند محروم یا محکومم کنند، من آماده ام. هر کاری دلشان می خواهد با من بکنند، مشکلی ندارم. ولی در این فوتبال ما هزینه نمی کنیم که برخی سودشان را ببرند. عرض من این است که وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای کل تیم های ایران هستند، نه برخی تیم های خاص. من با برخی داوران قدیمی صحبت می کردم. آنها می گفتند که وقتی این دو سه تیم نتایج لازم را نمی گیرند، همه داوران را تحت فشار قرار می دهند. چه وزارت ورزش و چه فدراسیون فوتبال و ارکانش و چه برخی مجری های صداوسیما و بعضی از رسانه ها فشار می آورند که چرا علیه این دو، سه تیم حتی سوت سالم زدید؟ شما نباید پنالتی را پنالتی می گرفتید. من واقعا متاسفم که چنین برخوردهایی انجام می شود.»

زنوزی درادامه حرف هایش ازمحروم شدن دژاگه مقابل سپاهان نیزگله کرد:« مگر بقیه تیم ها هزینه نکردند؟ مگر تراکتور هزینه نکرده؟ با تحت فشار قرار دادن داوران جدول بازی ها را هدایت می کنند. چه در بازی های مستقیم و چه در بازی های غیرمستقیم؟ این یعنی چه؟ چرا دیروز برای تراکتور که در کورس قهرمانی است باید آن داور ضعیف گذاشته شود؟ مگر کارت زرد اشکان دژاگه درست بود؟ چرا اشکان را محرومش کردند؟ دلیلش را آقایان می توانند بگویند؟»

زنوزی درادامه حرف هایش تیزوتندش گفت:« چرا این هجمه ها در بازی اهواز مقابل تیم فولاد اتفاق افتاد؟ مگر در قائمشهر به ضرر تراکتورسازی سوت زده نشد؟ چرا همین هجمه برای تراکتورسازی توسط آقایان به سیستم داوری وارد نشد؟ چرا داوری را به صورت سیستماتیک دنبال می کنند؟ من تحمل این را ندارم که به صورت سیستماتیک و نامحسوس سیستم داوری را هدایت کنند.»

زنوزی تهدید کرد که اگراین مسائل ازفوتبال ایران حل نشود به فیفا شکایت می‌کند:« اگر موضوعات را آقایان حل نکنند، به فیفا شکایت می کنم. حتی این قدرت را دارم که بنشینم و با آقای اینفانتینو صحبت کنم و بگویم که این اتفاقات در کشور ما رخ می دهد. آقای تاج! چه جوابی برای فیفا داری؟ اسناد و مدارک خودم را هم ارائه می دهم. تمام قرائن وجود دارد که چه فشارهایی را داوران عزیز تحمل می کنند.» زنوزی ازحق الزمه داوران نیز گله کرد:« داوران مگر چقدر حقوق می گیرند که این فشارها را تحمل کنند؟ چه خبر است؟ در این فوتبال حقوق داوران به آنها پرداخت می شود؟ معلوم است که نه. به همین خاطر آنها چون حقوق زیادی به حق مسلم خود نمی رسند و جالب اینکه آن پول چندرغاز را هم بعد از چندین ماه و سال دریافت می کنند. به عبارت بهتر آنها حقوق اصلی خود را نمی گیرند و از این طرف هم باید فشارهایی که توسط آقایان به آنها وارد می شود را تحمل کنند.»

زنوزی حتی مدعی اسنادی درباره صحت گفته هایش دراختیاردارد:« من اسنادی که در صداوسیما چه فشارهایی به نفع این چند تیم و به ضرر تیم های دیگر آورده شده را در اختیار دارم. می توانم این ها را به فیفا ببرم و بگویم این شرایط وجود دارد و برخی داوران مجبورند به خاطر گریز از این فشارها دانسته یا ندانسته حرف های آقایان را اجرا کنند.از کمیته اخلاق هم خواهش می کنم به این موضوع رسیدگی کنند که چرا به صورت سیستماتیک به این زحمت کشان حوزه قضاوت فشار آورده می شود؟ چه به صورت محسوس و چه به صورت نامحسوس تا سوت های آنها را کنترل کنند. این یعنی چه؟ کمیته اخلاق ورود کند که چرا حتی در رسانه ها و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و صداوسیما چرا باید هجمه آنچنانی به سیستم داوری وارد شود.»

1

captcha
تازه ها
بیشتر