ورزش ایران / شناسه خبر: 94786 / تاریخ انتشار : 1397/12/4 17:42
|
نصیری در مراسم اهدای مدال‌ها برای موزه ملی ورزش:

آنقدر دیر شد که همه مدالهایم را دزیدند

متاسفم که چیزی برای اهدا ندارم. این موزه دیر راه اندازی شد و در این سالها تمام مدال‌ها و یادگاری‌های من دزدیده شده است.

دومین مرحله از اهدای مدال‌ها و یادگاری‌های افتخارآفرینان ورزش به موزه ملی ورزش برگزار شد با این تفاوت که وزارت ورزش میزبان قهرمانان دیروز بود تا یادگاری‌هایشان را به امانت به موزه ملی ورزش بسپارند. این نشست بعد از ستاد عالی ورزش ترتیب داده شده بود تا در حضور مسوولان کمیته و وزارت، تعدادی از یادگاری‌ها گرفته شود.  لیلا رجبی، محمد نصیری، علی مرادی، محسن بیرانوند، رامین طباطبایی ( به نمایندگی از بسکتبال)، ذهتاب و علیرضا رضایی، میهمانان ویژه این مراسم بودند که هر کدام بهانه‌ای برای حضور داشتند. مرادی مدالش در جوانان آسیا را اهدا کرد و بیرانوند طلایش در 2003 آسیا. رامین طباطبایی یادبودی که نشان دهنده قهرمانی ایران در آسیا و صعودش تیم ملی به المپیک 2008 پکن بود را کنار یکی دو نشان دیگر اهدا کرد تا نوبت رسید به ذهتاب. داور موسپیده کرده وزنه برداری که در سن 16 سالگی برای حضور در المپیک 1948 لندن تلاش کرده؛ اگرچه در رکوردگیری دوم شده و نتوانسته المپیک را تجربه کند. او که بعد از این ماجرا برای ادامه تحصیل به آلمان رفته، سالهاست که از داوران برجسته وزنه برداری است و به همین خاطر نشانی از فدراسیون جهانی دریافت کرده که این نشان را به موزه ملی اهدا کرد. بعد از او نوبت به علیرضا رضایی رسید که در اصل یادگاری از غلامرضا تختی که در انبار فدراسیون کشتی بوده را همراه خود آورد. شلوار پهلوانی جهان  پهلوان که بیش از نیم قرن در انبار بوده. کنار این یادگاری ارزشمند، گواهی حضور تختی در المپیک 1964 و همچنین نامه‌ای که رییس وقت فدراسیون جهانی کشتی در وصف شایستگی‌های تختی برای فدراسیون کشتی ارسال کرده بود، نیز به یادگاری‌های بجامانده از جهان پهلوان اضاف شد. بعد از این نوبت به نصیری رسید که با حسی متفاوت از مدال‌هایی گفت که دزدیده شده است:" متاسفم که چیزی برای اهدا ندارم. این موزه دیر راه اندازی شد و در این سالها تمام مدال‌ها و یادگاری‌های من دزدیده شده است. فقط یکی از مدالهایم را یک مهندس ایرانی در آلمان پیدا کرده بود که به مبلغ 15 میلیون تومان خرید و به من برگرداند. من هم برای اینکه بار دیگر گم نشود، آن مدال را به موزه IOC در سوییس  اهدا کردم. بنابراین شرمنده‌ام که چیزی ندارم تا اهدا کنم.» در اینجا وزیر ورزش گفت که " خودت ارزشمندی" که نصیری با خنده گفت:" قابل ندارم."

لیلا رجبی، قهرمان دیگری است که مدالش را اهدا کرد. اولین ورزشکار بین بانوان که راهی سئول شد تا تنها مدال بانوان دوومیدانی در بازی‌های آسیایی که توسط او در اینچئون به دست آمد را به موزه ورزش تقدیم کند. لیلا با ابراز خوشحالی از این اتفاق، به خاطر حفظ و نگهداری یادگاری‌های ورزشکاران و دیده شدنشان تقدیر کرد.

در پایان هم بعد از اهدا نشان ها و گرفتن عکس یادگاری، وزیر ورزش مواردی را مطرح کرد و گفت:« امیدواریم تا پیش از پایان سال با کار شبانه روزی که در حال انجام است، فاز نخست به طور کامل افتتاح شود. فاز دوم هم به زودی در همین مکان افتتاح می شود.»

4/230

captcha
تازه ها
بیشتر