ورزش ایران / شناسه خبر: 94785 / تاریخ انتشار : 1397/12/4 17:31
|

نتایج فرنگی کاران ایران در ۵ وزن نخست تورنمنت مجارستان/ شکست دلخانی مقابل اوتا

تیم ملی کشتی فرنگی که با برخی از نفرات جوان خود راهی تورنمنت جایزه بزرگ مجارستان شده ، 5 وزن نخست را با کشتی های خوب میثم دلخانی و حسن آریایی نژاد پشت سر گذاشت.

رقابت‌های پنج وزن نخست کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان در حالی برگزار شد که دلخانی با شکست مقابل شینوبو اوتا باید به مصاف آندربرگ از نروژ برود.

رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان که جز سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی محسوب می‌شود با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر گیور در حال برگزاری است.

شش نماینده ایران در رقابت‌های روز نخست به میدان رفتند که در پایان دیدارهای مقدماتی، رضا خدری در وزن ۵۵ کیلوگرم با یک شکست برای کسب مدال نقره به میدان خواهد رفت و میثم دلخانی، جمال اسماعیلی و حسن آریایی نژاد در اوزان ۶۳، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم برای کسب مدال برنز امشب به مصاف حریفان خود می‌روند.

در مهمترین مسابقات 5 وزن نخست در وزن ۵۵ کیلوگرم رضا خدری کشتی گیرانی از الجزایر و مجارستان را مغلوب کرد اما در دور سوم مقابل الهام بهرام اف از ازبکستان در حالی که از حریف پیش بود با نتیجه ۴ بر ۶ نتیجه را واگذار کرد. او در دور چهارم و مسابقه پایانی با جاووخیر میراحمداف حریف دیگری از ازبکستان برای کسب مدال نقره مسابقه می‌دهد. در این وزن بهرام اف ازبکستانی صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۲ از سد محمد نوربخش گذشت. او در دور سوم و مرحله نیمه نهایی مقابل شینیبو اوتا دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۲ بر ۵ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. حریف دلخانی در دیدار رده بندی استیگ آندره برگ دارنده مدال برنز المپیک و جهان از نروژ می‌رود.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمد رضا آقانیا در دور نخست آرام واردانیان از ازبکستان دارنده مدال برنز آسیا را با نتیجه ۵ بر یک مغلوب کرد اما با شکست مقابل شماگی بولکوادزه از گرجستان دارنده مدال برنز المپیک از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم جمال اسماعیلی بعد از سه پیروزی در مرحله نیمه نهایی مقابل رأی بیک بیسلطانوف از دانمارک دارنده نقره زیر ۲۳ سال جهان با نتیجه صفر بر ۶ باخت و راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم حسن آریایی نژاد پس از استراحت در دور نخست ، دو پیروزی مقابل کره جنوبی و اوکراین در نیمه نهایی مقابل ترسی هانکوک از آمریکا با نتیجه ۳ بر ۲ باخت و به دیدار رده بندی رفت.

5

captcha
تازه ها
بیشتر