ورزش ایران / شناسه خبر: 94757 / تاریخ انتشار : 1397/12/4 15:12
|
دردسرهای یک نامه‌نگاری

چه کسی برای فدراسیون جهانی جودو نامه نوشت؟

انتخابات فدراسیون جهانی جودو در حالی باید در آخرین روزهای سال 97 برگزار شود که حواشی زیادی برای این فدراسیون به وجود آمده است.

چند روزی بیشتر به برگزاری انتخابات فدراسیون جودو باقی نمانده اما یک نامه نگاری با فدراسیون جهانی دردسرهای زیادی را برای این فدراسیون به وجود آورده است.

از زمانی‌که درخشان به دلیل اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از فدراسیون جدا شد، بحث‌های زیادی به راه افتاد که عده‌ای به دنبال مهندسی انتخابات هستند.

موضوعی که حالا با مطرح شدن حضور نماینده فدراسوین جهانی جودو در انتخابات ریاست فدراسیون ایران، این انتخابات وارد فاز جدیدی شده است. معمولا در مواقعی فدراسیون در حالت تعلیق باشد، فدراسیون جهانی نماینده خود را معرفی می‌کند اما حالا در شرایطی که فدراسیون شرایط عادی وق انونی خود را سپری می‌کند، فدراسیون جهانی با نامه نگاری‌ها و شانتاژهای صورت گرفته از داخل ایران تصمیم به اعزام ناظر برای برگزاری انتخابات گرفته است.

 اقدامی که از سوی همه مسولان ورزش ایران مورد انتقاد قرار گرفته و محمدرضا عمادی سرپرست فدراسوین جودو هم خواهان لغو این تصمی از سوی فدراسیون جهانی شده است:« رئیس فدراسیون جهانی در نامه‌ای به فدراسیون جودو میشل هوت فرانسوی را به عنوان ناظر در انتخابات ریاست فدراسیون جودو معرفی کرد اما با توجه به اینکه ما زمان کمی تا برگزاری انتخابات داریم و هیچ ضرورتی برای حضور ناظر خارجی نیست، از این اقدام فدراسیون جهانی متعجب شدیم و بنده در نامه‌ای به رئیس فدراسیون جهانی خواستار این شدم که در تصمیم خود تجدید نظر کند. همچنین محمد درخشان که در بخش‌های چک لباس و کاتا فدراسیون جهانی حضور دارد و او نیز پس از نامه من، نامه‌ای به رئیس فدراسیون جهانی ارسال کرد و خواستار تجدید نظر در اعزام ناظر خارجی به ایران شد.»

سرپرست فدراسیون جودو همچنین ادامه داد:« تمامی امور برای برگزاری انتخابات در کمال آرامش و به صورت قانونی در حال انجام است و هیچ ضرورتی برای حضور ناظر خارجی در انتخابات نیست. معمولاً اینگونه تصمیمات برای کشورهای خاص اتفاق می‌افتد که شرایط را برای برگزاری انتخابات عادلانه ندارند اما در ایران کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به صورت دقیق بر همه امور فدراسیون جودو به عنوان یک رشته المپیکی نظارت دقیق دارند و نمایندگان آن‌ها نیز در مجمع حضور دارند که همه این موارد دال بر قانونی بودن و سلامت انتخابات دارد.»

همه چیز برای برگزاری انتخابات عادی و طبق روال قانونی پیش می‌رود اما چه کسی به فدراسیون جهانی نامه نوشته و مطالب دیگری را منتقل کرده است؟

عمادی در در پاسخ به این سوال که آیا مشخص نشده چه کسی در نامه به رئیس فدراسیون جهانی خواستار اعزام ناظر شده است، گفت:« نمی‌دانم چه کسی نامه زده است. در هر خانواده‌ای ممکن است اختلافاتی بوجود بیاید و جودو نیز از آن مستثنی نیست. فدراسیون جهانی نامه‌های ارسالی از فدراسیون جودو را با امضای من به رسمیت می‌شناسد. مرجع من در این موضوع رئیس فدراسیون جهانی است و او باید به من اعلام کند چه کسی به او نامه زده است، حتی ممکن است بخاطر مصلحت نیز این کار را نکند. من که نمی‌توانم در بین ۸۰ میلیون نفر دنبال فردی بگردم که به فدراسیون جهانی نامه زده است. به هر حال این کار را هر کسی می توانسته انجام دهد.» 

ص5

captcha
تازه ها
بیشتر