ورزش ایران / شناسه خبر: 94749 / تاریخ انتشار : 1397/12/4 13:28
|
مهمترین رقبای ۴ آزادکار ایران در جام دان‌کلوف

یزدانی و اسنایدر، سورپرایز بلغارستان

مسابقات بین المللی بلغارستان با حضور ستاره های نامدار کشتی دنیا برگزار می شود که برخورد رضا یزدانی با کایل اسنایدر در وزن 97 کیلوگرم می تواند سورپرایز این رقابت ها باشد.

رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام دان‌کلوف در حالی روزهای ۹ تا ۱۲ اسفندماه در شهر روسه برگزار می‌شود که با مشخص شدن کشتی گیران حاضر در این مسابقات ، ظاهرا سطح مسابقات در حد رقابت‌های جهانی است.

تیم ملی کشتی آزاد با چهار کشتی گیر مصطفی حسین خانی، حسن یزدانی، رضا یزدانی و پرویز هادی راهی این رقابت‌ها می‌شود اما این چهار کشتی گیر باید برای رسیدن به عنوان قهرمانی با بهترین‌های دنیا در اوزان خود مسابقه بدهند. قرار گرفتن مسابقات دان کلوف در رنکینگ اتحادیه جهانی باعث شده تا سطح فنی این رقابت‌ها در حد مسابقات جهانی باشد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم که نام ۲۹ کشتی گیر قرار گرفته است، عظمت نوریکیوف از بلاروس، میروسلاو کایروف از بلغارستان، کینتچادزه از گرجستان، فرانک چامیزو از ایتالیا، یاکوپ گور و سونر دیمیرتاس از ترکیه، بکزاد عبدالرحمن اف از ازبکستان و جردن باروز از آمریکا مهمترین رقبای مصطفی حسین خانی نماینده کشورمان در این وزن هستند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم علی شعبانوف از بلاروس، احمد ماگمایف از بلغارستان، ساندرو آمیناشویلی از گرجستان، اوردوگول از مغولستان، بوریس ماکویف از اسلواکی، سلیم یاشار از ترکیه و نیکولاس هفلین از آمریکا از جمله نفرات شاخص این وزن هستند. به این ترتیب رویارویی مجدد حسن یزدانی با دیوید تیلور به مسابقات بعدی موکول می‌شود و تیلور احتمالاً قصد دارد در جام جهانی به میدان برود. در این وزن نام ۲۵ کشتی گیر عنوان شده است.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که نام ۲۱ کشتی گیر قرار گرفته است، الیزباراوکیدزه از گرجستان، نیکولاس سبان از مولداوی، آلبرت ساریتوف از رومانی، فاتح یاشارلی از ترکیه، والری آندریتسف از اوکراین، کایل اسنایدر، تی رین والز و کیوین بیلزلی از آمریکا از رقبای مطرح رضا یزدانی در این مسابقات هستند. رضا یزدانی بعد از بازی‌های المپیک ریو برای اولین بار در مسابقات رسمی به میدان می‌رود که کسب نتیجه در این رقابت‌ها می‌تواند از اهمیت زیادی برای او برخوردار باشد. 

رودرو شدن یزدانی با اسنایدر می‌تواند مهمترین مسابقه این وزن باشد. یزدانی تا قبل از این با اسنایدر روبرو نشده و این اولین مسابقه یزدانی و اسنایدر است.آخرنی رودرویی یزدانی با کشتی گیران آمریکایی مربوط به مساببه با جک وارنر دارنده مدال طلای المپیک لندن است که یزدانی این کشتی گیر را 10 بر صفر در مسابقات جام جهانی آذربایجان که یک ماه قبل از المپیک لندن برگزار شد، شکست داد. یزدانی در لندن مصدوم شد و مدال طلا را از دست داد. 

اسنایدر دارنده مدال طلای جهان در 2015 و 2017 جهان و طلای المپیک 2016 است.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز ابراگیم سعیداف از بلاروس، گنوپتریاشویلی از گرجستان، روبرت باران از لهستان، سعید گامیدوف و زلیمخان خزریف از روسیه، طاها آکگول از ترکیه، الکساندر خوتسیانویسکی از اوکراین، نیکولاس گیازدوسکی از آمریکا در کنار پرویز هادی از جمله ۲۱ کشتی گیر حاضر در این وزن هستند.

در سایر اوزان نیز نفرات شاخصی از کشورهای مختلف دنیا در این مسابقات که جزو رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی محسوب می‌شود، حضور دارند.

ص5

captcha
تازه ها
بیشتر