ورزش جهان / شناسه خبر: 94737 / تاریخ انتشار : 1397/12/3 18:24
|
ابقای کاتانچ به شرط اخراج

سرمربی عراق زیر تازیانه انتقادات: فرزندت اینجا چه می‌کند؟

سرمربی عراق برای ماندن روی نیمکت تیم ملی عراق باید فرزندش را اخراج کند.

ماجراهای تیم ملی عراق بدل به یک کلاف سردرگم شده است. بعد از حذف میلی متری عراقی ها در جام ملت های آسیا با شکست در مرحله یک هشتم با یک نتیجه خفیف برابر قطر، انتقادات از سرچکو کاتانچ بالا گرفت و برخی از رسانه ها و پیشکسوتان فوتبال عراق اعتقاد داشتند که باید کاتانچ اخراج شود. به ویژه اینکه عراق در جام ملت ها با وجود ستاره های ریز و درشتی که داشت، عملکردی متوسط ارائه داد و هرگز نشانی از یک تیم مقتدر و مدعی را نداشت. شیرهای بین النهرین در امارات خیلی زود با جام وداع کردند و مهمتر از این ناکامی، عملکرد کاتانچ بود که با انتقادات فراوانی روبرو شد. کاتانچ در طول جام هرگز ترکیب ثابت تیم خود را پیدا نکرد و در هر بازی با چند تغییر تیم را در زمین ارنج می کرد. ضمن اینکه تعویض های زودهنگام در جریان بازی نوعی آنارشی و سردرگمی کادر فنی عراق را به تصویر کشید. بعد از پایان جام ملت ها قرار بر این شد تا در جلسه ای در فدراسیون فوتبال عراق و با حضور کارشناسان وضعیت تیم ملی عراق و سرنوشت کاتانچ بررسی شده و درباره آن تصمیم گیری شود.

 

نظرات ضد و نقیض

با این وجود نظرات درباره سرنوشت آتی تیم ملی عراق بسیار متفاوت است. برخی ها اعتقاد دارند فدراسیون فوتبال عراق باید به دنبال یافتن یک سرمربی سطح بالا باشد که تیم ملی این کشور را از شرایط کنونی خارج و به سمت پیشرفت سوق دهد، این در حالی است که فوتبال بیشتر کشورهای عربی پیشرفت کرده است. این در حالی است که برخی از اعضای این فدراسیون خواهان ادامه همکاری با کاتانچ هستند و برخی دیگر بر این باورند که مربی خارجی دیگری باید هدایت عراق را برعهده بگیرد. استفاده از مربی بومی نیز یکی از گزینه‌هاست. چندین عضو فدراسیون فوتبال عراق اشاره کرده‌اند که اراده‌ای جدی در بین اعضای ارشد این فدراسیون برای پایان همکاری با کاتانچ و دستیارانش وجود دارد. یکی از اعضای فدراسیون فوتبال عراق که نامش فاش نشده، گفته است: فدراسیون فوتبال عراق مصمم به قطع همکاری با کاتانچ و دستیارانش است.

 

قرارداد مانع اخراج

فدراسیون فوتبال عراق به دلیل عدم امکان پرداخت جریمه فسخ قرارداد سه ساله سرچکو کاتانچ، تمایلی به برکناری مربی اسلوونیایی تیم ملی فوتبال این کشور ندارد و او همچنان در سمت خود فعالیت خواهد کرد. همچنین با توجه به امضای قرارداد سه ساله و جریمه سنگین حق فسخی که در این قرارداد پیش‌بینی شده عراقی‌ها تمایلی به قطع همکاری با کاتانچ ندارند و تلاش می‌شود تنها تغییراتی در کادرفنی این تیم و به ویژه برخی از دستیاران سرمربی صورت گیرد. براین اساس کاتانچ تا سال 2022 و در مرحله مقدماتی جام جهانی قطر همچنان هدایت تیم ملی عراق را بر عهده خواهد داشت.

 

فرزندت را اخراج کن!

فدراسیون فوتبال عراق هفته آینده نتیجه تحقیق خود پیرامون دلایل حذف تیم ملی فوتبال این کشور از جام ملت‌های آسیا 2019 را منتشر خواهد کرد. سرچکو کاتانچ سرمربی اسلوونیایی تیم ملی فوتبال عراق برای ادامه فعالیت در این سمت باید فرزندش را از کادر فنی اخراج کند. الاسدی، یکی از اعضای فدراسیون فوتبال عراق نیز درباره سرنوشت سرچکو کاتانچ، سرمربی اسلوونیایی گفت: ما موضوع اخراج او را مورد بحث قرار ندادیم. کاتانچ باید فرزند خود را از جمع کادر فنی تیم ملی فوتبال عراق اخراج کند و همچنین از صحبت‌های او درباره اخراج پزشک تیم به خاطر انتشار یک بیانیه متعجب شدیم.

 

Zoom

دورگه‌های عراق، غایب مقدماتی المپیک

تیم فوتبال المپیک عراق امکان استفاده از چهار بازیکن دورگه خود را در مرحله مقدماتی بازی های المپیک نخواهد داشت. مسئولین فدراسیون فوتبال عراق به دنبال ثبت نام 4 بازیکن دورگه تیم المپیک این کشور جهت حضور در مرحله مقدماتی بازی های المپیک 2020 بودند که این درخواست به دلیل نقص مدارک پذیرفته نشد. احمد حسن، عباس محمد، مروان البازی و مهند جعاز بازیکنان مورد نظر کادر فنی تیم المپیک عراق بودند. در این بین البازی و جعاز سابقه بازی در ترکیب تیم ملی جوانان سوئد را نیز داشته اند و بازیکنان تاثیرگذاری برای عبدالغنی شهد، سرمربی تیم امید عراق به شمار می رفتند. بر این اساس مجوز حضور قیس العانی دروازه بان دورگه عراقی، لهستانی برای حضور در مسابقات صادر شده و عانی تنها بازیکن دورگه عراقی ها در این رقابت ها به شمار می رود. تیم المپیک عراق که یکی از حریفان ایران در مرحله نخست از بازی های انتخابی المپیک خواهد بود آخرین اردوی آماده سازی خود پیش از حضور در تهران را به میزبانی کشور قطر برگزار می کند.

12

captcha
تازه ها
بیشتر