فوتبال ایران / شناسه خبر: 94712 / تاریخ انتشار : 1397/12/3 17:01
|
استقلال‌خوزستان در حسرت پیروزی

استقلال‌خوزستان یک - نفت‌آبادان یک / شهرآورد، بدون برنده

در روزی که داور 2 پنالتی هم به سود استقلال‌خوزستان اعلام کرد، این تیم نتوانست به پیروزی برسد و مقابل نفت‌آبادان و در شهرآورد خوزستان نتیجه‌ای بهتر از تساوی یک بر یک به‌دست نیاورد.

شهرآورد، بدون برنده

جمعه 3/12/97، هفته‌ی نوزدهم از هجدهمین دوره‌ی لیگ برتر، ورزشگاه: غدیر، تماشاگر: 500 نفر، ساعت: 15

استقلال‌خوزستان یک

گل: ایوب کلانتری( 77 پنالتی )

نفت‌آبادان یک

گل: وفا هخامنش( 69 )

داور: رضا کرمانشاهی

کمک‌ها: محمدرسول ذورقی، محسن سلطانی

اخطار: میثم شاه‌مکوندزاده( استقلال‌خوزستان )

شهاب گردان، جاناتان بالوتلی، محمد قریشی( نفت‌آبادان )

بازیکن برتر: شهاب گردان( نفت‌آبادان )

استقلال‌خوزستان:

حسین پورحمیدی، ساسان شیرمردی، میثم شاه‌مکوندزاده، امیرحسین باقرپور، وحید حمدی‌نژاد، میثم کریمی، ایوب کلانتری، وحید نامداری( 70 رامین داوودی )، محمد شریفی، مجتبی رمضانی( 82 فرید امیری )، رضا درویشی( 87 ناصر قلاوند )

سرمربی: کریم بوستانی

نفت‌آبادان:

شهاب گردان، وفا هخامنش، فرانکو وینیسیوس، حسین ساکی( 39 میلاد جهانی )، سیروان قربانی، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی( 81 فاخر تهامی )، جعفر سلمانی، محمد قریشی، رضا جبیره( 60 طالب ریکانی )، جاناتان بالوتلی

سرمربی: پائولو سرجیو

استقلال‌خوزستان که دو تساوی ارزشمند در دو هفته پایانی دور رفت مقابل سایپا و سپاهان کسب کرد، در نیم‌فصل دوم دوباره به روند نزولی برگشت و تا قبل از بازی مقابل نفت‌آبادان سه باخت متوالی کسب کرد تا شرایط بحرانی‌تری در قعر جدول پیدا کند. استقلال‌خوزستان که میزبان نفت‌آبادان بود با هدف برتری در شهرآورد خوزستان پا به زمین گذاشت و خیلی زود هم به موقعیت رسید. در دقیقه‌ی 2، مجتبی رمضانی بعد از ورود به محوطه جریمه‌ی نفت و عبور از وفا هخامنش، برخوردی با شهاب گردان که از دروازه خارج شده بود، داشت که در این صحنه به سود استقلال‌خوزستان پنالتی اعلام شد. میثم کریمی پشت توپ ایستاد که ضربه او را شهاب گردان به خوبی مهار کرد تا اشتباه خود را جبران کند.

دقیقه‌ی 29 سانتر سیروان قربانی - دفاع چپ نفت‌آبادان-  از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین به تیرک عمودی دروازه استقلال‌خوزستان برخورد کرد و به بیرون رفت که در این صحنه کرمانشاهی، داور بازی به اشتباه کرنر اعلام کرد. در دقیقه‌ی 36 باز هم نفت‌آبادان بود که موقعیت خطرناکی روی دروازه‌ی استقلال‌خوزستان خلق کرد. شوت روی پای جاناتان بالوتلی از پشت محوطه جریمه، به شکل خطرناکی از روی دروازه استقلال‌خوزستان راهی اوت شد تا میهمان از رسیدن به گل برتری محروم بماند.

در دقیقه‌ی 44 مجتبی رمضانی در موقعیت خوبی صاحب توپ شد و در حالی که می‌توانست گل بزند، برای زدن دریبل دو طرفه به شهاب گردان که از محوطه جریمه خارج شده بود، تلاش کرد ولی دروازه‌بان نفت به خوبی توپ را از وینگر استقلال‌خوزستان گرفت تا موقعیت این تیم از دست برود. نفت‌آبادان برای برتری در نیمه‌ی دوم تعویض‌هایی انجام داد که مهمترین آنها ورود طالب ریکانی بود. شوت ناگهانی همین بازیکن از روی خط محوطه‌ی جریمه را پورحمیدی برگشت داد. دقیقه ی 69 سرانجام میهمان به گل برتری رسید. ارسال پای چپ و زیبای میلاد جهانی از روی نقطه‌ی کرنر و ضربه سر وفا هخامنش، مدافع پیش‌تاخته نفت‌آبادان وارد دروازه‌ی استقلال‌خوزستان شد.

شاگردان کریم بوستانی که همه چیز را از دست رفته می‌دیدند، برای جبران گل خورده به آب و آتش زدند و در دقیقه‌ی 78 توانستند گل تساوی را به ثمر برسانند. پاس بلند از میانه زمین به پشت مدافعان نفت، موقعیت خوب گلزنی برای امیرحسین باقرپور فراهم کرد ولی این بازیکن در برخورد با هخامنش روی زمین افتاد تا کرمانشاهی برای دومین بار در این بازی برای استقلال‌خوزستان اعلام پنالتی کند. پنالتی استقلال‌خوزستان را ایوب کلانتری به سمت راست دروازه زد و در حالی که گردان نظاره‌گر توپ بود، گل تساوی این بازی به ثمر رسید. در ادامه دو تیم موقعیت‌های نصف و نیمه‌ای به‌دست آوردند اما موفق به گلزنی نشدند تا جدال دو تیم خوزستانی در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان برسد. 

 

9

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر