فوتبال ایران / شناسه خبر: 94706 / تاریخ انتشار : 1397/12/3 16:36
|
نام تیم‌های تورنمنت چین اعلام شد، خبری از ایران نیست

خطر سقوط در رنکینگ برای تیم ملی

شنیده‌ها حاکی از این است که تیم ملی در روزهای فیفا تشکیل اردو نخواهد داد و با توجه به عدم انتخاب سرمربی، مسوولان قصد دارند با عدم استفاده از این فرصت، بازی‌های باشگاهی را برگزار کنند.

نام تیم‌های تورنمنت چین اعلام شد، خبری از ایران نیست

نام تیم‌های حاضر در تورنمنت چین در شرایطی اعلام شدند که بر خلاف گمانه‌زنی‌های قبلی خبری از حضور نام ایران در این تورنمنت نیست و تورنمنت چین با حضور تیم میزبان، تایلند، ازبکستان و پاراگوئه برگزار می شود و تیم ملی ایران غایب بزرگ این رقابت ها خواهد بود.

شنیده‌ها حاکی از این است که تیم ملی در روزهای فیفا تشکیل اردو نخواهد داد و با توجه به عدم انتخاب سرمربی، مسوولان قصد دارند با عدم استفاده از این فرصت، بازی‌های باشگاهی را برگزار کنند تا از فشردگی رقابت‌های لیگ بکاهند؛ اتفاقی که البته می تواند باعث شود رتبه ایران در رده بندی فیفا پائین بیاید.

این تصمیم عجیب و جنجالی که پس لرزه های اولیه جدایی کی‌روش و انتخاب نشدن سرمربی جدید است، قطعا لطمه بزرگی به تیم ملی خواهد زد. حتی اگر برگزاری اردو و دیدار دوستانه برای فدراسیون خیلی سودمند نباشد اما از مهدی تاج و کادر فدراسیون فوتبال انتظار می رود در فرصت در نظر گرفته شده برای تیم ملی یک اردوی داخلی در شهرهایی مانند اهواز یا کیش در نظر بگیرند تا تیم ملی در هوای مطبوع آن مقطع از سال با برگزاری دو بازی دوستانه حتی با تیم‌های معمولی و یا ضعیف، به روند خود ادامه دهد.

تصمیماتی از این دست که می تواند باعث کاهش اعتبار تیم ملی بعد از کی روش شود، باید خط قرمز مسئولان فوتبال ایران و حتی وزارت ورزش و جوانان باشد. به همان اندازه که عدم عجله برای انتخاب سرمربی جدید تیم ملی گزینه ای قابل احترام است اما حفظ اعتبار تیم ملی نیز موضوعی است که باید در دستور کار مدیران فوتبال ایران قرار بگیرد و مطالبه عمومی باشد.

3-270

captcha
تازه ها
بیشتر